Jump to content



Mass Effect 3


astrolabos

Recommended Posts

Υπάρχουν διαλογοι οι οποιοι εχουν κοπει απο το παιχνιδι(ψαξτε στο youtube).....

Γενικα το ολο σκηνικο των τελευταιων λεπτων φωναζει απο μονο του οτι ερχεται DLC.

Προσεξτε οτι απο τη στιγμη που τους χτυπαει η ακτινα και μετα ολα γυρω ειναι οπως στα ονειρα που εχει κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου με το μικρο παιδι

Link to comment
Share on other sites

ειδικα το 2 κ το 3 πολυ "βαθυ" gameplay... απλα πατας το space οσο πιο πολυ θα μπορουσες να πατησεις κουμπι σε game. Πηδας, τρεχεις, βαρας, μιλας, ανοιγεις πορτες, καλυπτεσαι ,κανεις κωλοτουμπες ολα με space.

Αμα ειχε και fighting "επιλογη" στο αρχικο μενου θα εκανες κ shoryuken με space

Έγινε επεξεργασία από toxas
Link to comment
Share on other sites

ειδικα το 2 κ το 3 πολυ "βαθυ" gameplay... απλα πατας το space οσο πιο πολυ θα μπορουσες να πατησεις κουμπι σε game. Πηδας, τρεχεις, βαρας, μιλας, ανοιγεις πορτες, καλυπτεσαι ,κανεις κωλοτουμπες ολα με space.

Αμα ειχε και fighting "επιλογη" στο αρχικο μενου θα εκανες κ shoryuken με space

Εσένα φίλε μου αυτό σε χάλασε δηλαδή το ότι γίνεται η ''ζωή'' σου πιό εύκολη το θεωρείς αρνητικό;

Μερικές φορές νομίζω πως γκρινιάζετε μόνο για να γκρινιάζετε τι να πώ. :fist:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε μου αυτό σε χάλασε δηλαδή το ότι γίνεται η ''ζωή'' σου πιό εύκολη το θεωρείς αρνητικό;

Μερικές φορές νομίζω πως γκρινιάζετε μόνο για να γκρινιάζετε τι να πώ. :fist:

Εγω λεω να εχει κ επιλογη να τερματιζει μονο του να μου κανει την ζωη ακομα πιο ευκολη...

Ρε σοβαρευτητε ρε...! Μιλαμε για την BIOWARE, για την εταιρια που εχει βγαλει τα baldurs gates και τα neverwinters nights. Αυτο το πραγμα ειναι η απολυτη καταντια, ειναι σαν να σε θεωρουν ηλιθιο οταν ενας απο τους μεγαλυτερους Developer rpg σε ρωταει αν θες να παιξεις το rpg game της, rpg η action, οπως επισης "να σου κανει την ζωη σου πιο ευκολη" αφαιροντας σου τον ελεγχο και αυτοματοποιωντας τα παντα (του στυλ παταω 1 κουμπι κ κανω τα παντα) η αφαιροντας σου απαιραιτητα στοιχεια για το ειδος, οπως το inventory, δινοντας εμφαση στο τι χρωμα θα ειναι η στολη κ αν το κρανος θα φαινετε αρκετα γαματο...

Σορρυ αλλα δεν ειμαι ουτε 15 χρονων ουτε γκομενα που παιζω sims.

Οχι οτι εχω τπτ με τις 2 τελευταιες κατηγοριες, απλως η bioware ηταν κατεξοχην εταιρια που αναφερόταν σε ενηλικο κοινο και μαλιστα σε καμμενους του ειδους.

Έγινε επεξεργασία από toxas
Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει 2 ώρες και ήδη σιχτιρίζω.Ούτε σταγόνα rpg δεν εχει, action της πλάκας είναι. Κατάφεραν οι άχρηστοι να κάνουν ανάλογη μ@..κία όπως του Dragon Age 2.

Δείτε στο βίντεο πως περπατούν οι χαρακτήρες! Μα είναι δυνατόν το 2012 να τρέχουν στον αέρα??!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8dXXRY8Jiww]Mass Effect 3 pc game, awfull animation - YouTube[/ame]

Βρήκα και bug...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5Nd4zDd9u6k]Mass Effect 3 pc game, floating in the air bug - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εχω παιξει ελαχιστα το 3. (μονο την αποστολη που συναντας το Garus σε ενα φεγγαρι η οποια ηταν απιστευτη)

αλλα μου φανηκε πολυ καλυτερο απο ΜE2.

Anyway ας το τελειωσω πρωτα βασικα να εχω ολοκληρωμενη αποψη.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το ολο σκηνικο των τελευταιων λεπτων φωναζει απο μονο του οτι ερχεται DLC.

DLC ή ανοικτό ενδεχόμενο για ME4?

Στο τέλος το παιδάκι ζητάει από τον stargazer να του πει μια ακόμα ιστορία του 'the Shepard' και αυτός απαντάει..."ΟΚ maybe just one more"

Link to comment
Share on other sites

DLC ή ανοικτό ενδεχόμενο για ME4?

Στο τέλος το παιδάκι ζητάει από τον stargazer να του πει μια ακόμα ιστορία του 'the Shepard' και αυτός απαντάει..."ΟΚ maybe just one more"

Εννοειται οτι παιζει και αυτο το ενδεχομενο...

Πάντως το τελειωμα ειναι στανταρακι οτι ειτε ειναι ονειρο ειτε μια μορφη πνευματικης μαχης στο μυαλο του Sheppard

Link to comment
Share on other sites

ειδικα το 2 κ το 3 πολυ "βαθυ" gameplay... απλα πατας το space οσο πιο πολυ θα μπορουσες να πατησεις κουμπι σε game. Πηδας, τρεχεις, βαρας, μιλας, ανοιγεις πορτες, καλυπτεσαι ,κανεις κωλοτουμπες ολα με space.

Αμα ειχε και fighting "επιλογη" στο αρχικο μενου θα εκανες κ shoryuken με space

Long live the consoles....τι ψαχνεις να βρεις τωρα εσυ, δεν εχω καταλαβει.

Δεν εχεις συνειδητοποιησει οτι ΟΛΕΣ οι εταιριες πλεον φτιαχουν παιχνιδια με προσανατολισμο τις κονσολες κ τους teenage παιχτουρες? Εκει ειναι τα λεφτα, like it or not....

Οσο για τις επιλογες Action-RPG κτλ, τι σε χαλασε που εβαλαν επιλογες? Σε υποχρεωνει κανενας να παιξεις το αθλιο Action mode?

Αν κ το RPG mode μονο στα χαρτια τελικα ειναι RPG αλλα τες πα... Η επιλογη αυτη καθε αυτη δεν ειναι αρνητικο feature.

To σφαξαν στο γονατο το παιχνιδι αν το συγκρινεις με το 1. Παραμενει αξιολογο ομως κ ας κουβαλαει ολα τα κουσουρια των κονσολων. Για το πληρες παιχνιδι στο τελος θα φτασεις να πληρωσεις 4-5 DLC απο 5-6ε συνολο +20 με 30ε. Φτασαμε δλδ στα ~60ε που εχει το κονσολε βερσιον...εκει δινουν κ τσαμπα καποια dlc νομιζω.

Συμφωνω για το θεμα του σεναριου, εχει πολλες τρυπες κ προχειρότητες που μονο αν στοχευουν σε dlc για να τις καλυψουν "δικαιολογουνται".

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

donation σε φιλανθρωπικο ιδρυμα που παρεχει παιχνιδια σε ιδρυματα για παιδια

εχει συγκεντρωσει μεχρι σημερα $66.800 ως μορφη διαμαρτυριας κατα της ΕΑ/Bioware για το τελος του ME !

ChipIn: Retake Mass Effect - Child's Play

Έγινε επεξεργασία από kyuubiii
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον τερματισμό.

Δείτε αυτά τα πολύ ενδιαφέροντα video σχετικά με το τι (πιθανών) συμβαίνει στο τέλος του παιχνιδιού.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ynYgr1rqEec]Proof Mass Effect 3 Endings Were Indoctrinations - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PZ7bsIpEKIg]Mass Effect 3 Ending explanation explained in 3min Shepard's indoctrination theory for all Endings - YouTube[/ame]

Καθώς και μερικά ενδιαφέρων posts

Choose Language | BioWare Social Network

Προσωπικά τείνω να συμφωνήσω (και ελπίζω) ότι ήταν indoctrination attempt από τους rippers.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω σε αυτή την περίπτωση είναι γιατί βλέπουμε ότι συμβαίνει από εκεί και πέρα (το οστικό κύμα, την καταστροφή των relay κτλ? Αφού γίνονται μόνο στο μυαλό του Shepard, «το όνειρο» θα έπρεπε να ολοκληρωθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο με το που παίρνεις την τελική απόφαση.

Εάν πάντως δεν είναι αυτό το τέλος και μετά ζητάνε λεφτά για DLC που θα ολοκληρώνει την ιστορία, μιλάμε για ανώτερο επίπεδο γυφτιάς και ξευτίλας. Σε σημείο που το 1day DLC να είναι απλά πλημμέλημα μπροστά του.

Τελος 3 καταπληκτικα για μενα fan made endings

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7zagpVInvjA&feature=related]Mass Effect 3 - Alternate Fan Ending - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fykfVUD23jA]Mass Effect 3 - Alternate Fan Ending - Liara Version - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=P3CAS_WfoZM]Mass Effect 3 - Alternate Fan Ending - Reaper Victory - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μόνο εγώ είμαι ο τρελός και μου άρεσε το παιχνίδι??

ΟΚ το ιμπορτ δεν δουλεύει σωστά συμφωνώ... αλλα΄κατα τα άλλα το παιχνίδι τα έσπαγε...

δλδ πρέπει κάθε φορά να ανεβαίνει η αστερόεσα τους μπιπ όλους και καλό τέλος????

λίγο science fiction δεν βλάπτει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω φτασει στα μισα περιπου του game μεχρι τωρα.

Πρωτον το συστημα μαχης ειναι σχεδον ολοιδιο με τα 2 προηγουμενα mass effect αρα προς τι τα παραπονα.

Δευτερον το game ειναι action rpg και τα δυνατα του σημεια , δηλαδη η παρουσιαση , το στορυ και η αλληλεπιδραση με τους αλλους χαρακτηρες, και τα skills ειναι σε πολυ καλα επιπεδα .

Οταν το τερματισω θα ξαναποσταρω για συνολικη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.