Jump to content



Mass Effect 3


astrolabos

Recommended Posts

Απο οτι λενε στη DICE μπορει να ειναι το τελος της τριλογιας αλλά δεν ειναι το τελος του παιχνιδιου. Εχει συνεχεια....με οτι αυτο συνεπαγεται....

Παιδες οσον αφορα το τελειωμα...

Απο τη στιγμη που χτυπαει η ακτινα του reaper και μετα ειναι καθαρα προσπαθεια indoctrination. Με λιγα λογια ειναι ολα στο μυαλο του.

Γιαυτο και αν επιλεξεις την καταστροφη στο τελος δειχνει τον/την Sheapard να ξυπναει μεσα ερειπια στο Λονδινο....

Εξαλλου αν παρατειρησετε ειναι το ιδιο σκηνικο που εχει απο την αρχη στα ονειρα του. Το παιδι ΔΕΝ υπαρχει στην πραγματικοτητα. Απο την αρχη του παιχνιδιου ξεκιναει το indoctrination και κορυφωνεται στο τελος...

Αυτο το καταλαβα (οχι αμεσως ειναι αληθεια) και γενικα το τελος σαν γενικη ιδεα δεν με χαλαει, αφηνει ερωτηματικα κ τροφη για σκεψη

ενω το ολο indoctrination "thing" ηταν αρκετα καλο αν το καταλαβεις

Ειναι καποια σημεια που ειναι μη αποδεκτα ομως (οπως γραφω πιο πανω) δηλ δειχνουν προχειροτητα κ οσο κ υποθεσεις να κανεις υπαρχουν κενα κ πραγματα που δεν συμβαδιζουν με την λογικη.

Και φυσικα το χειροτερο απ ολα οτι δεν υπαρχουν επιλογες στην πραγματικοτητα, οτι εχεις κανεις κανει δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικαιολογια με την οποια η reapers αφανιζουν ειδη ειναι ηλιθια δεν εχει να κανει με το αν ειμαι φαντασιοπληκτος η κολλημενος.

Μπορω να πω οτι ειμαι φαν τον ταινιων που θετουν το συγκεκριμενο φιλοσοφικο ζητημα και ολες δημιουργουν πιο πολλα ερωτηματα απ οτι απαντουν, στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως ΟΧΙ δεν υπαρχει καμια δικαιολογια θα ηταν προτιμοτερο να που πουν οτι οι reapers λειτουργουν σαν θεοτητες δινοντας στις μη αναπτυζομενες μορφες ζωης ευκαιρια να αναπτυχθουν.

Αλλα η δικαιολογια των μηχανων ειναι απλα χαζη, δεν κολλαει και δεν στηριζετε πουθενα.

Και στην μια και στην αλλη περιπτωση χανετε νοημα της εξελιξης, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Btw ο Καμερον ειναι ο σκηνοθετης της πιο γνωστης μεν, πιο επιφανειακης δε, ταινιας που θετει το ζητημα μηχανων - ανθρωπων το Terminator...

Ρε συ...πραγματικα, γιατι εχεις κολλησει δε μπορω να καταλαβω. Το παιχνιδι ΔΕΝ τελειωσε λεμε, εχει ακομα πολλα DLC για αρμεγμα κ για να δικαιολογισει ολα αυτα που αφησε να αιωρουνται.

ΟΚ αυτο που λες για τον Καμερον αλλα το Galactica ειναι πολυ ποιο κοντα σα concept.

Δλδ αν στο επομενο DLC μας πουν οτι οι Reapers ειναι δημιουργηματα των Εψιλον που ζουν στο διπλανο γαλαξια κ δε θελουν εμεις να αναπτυχθουμε τοσο ωστε να τους απειλησουμε, θα εισαι οκ? Παιρνοντας σα δεδομενο το indοctrination του Shepard, ολα ειναι λογικα κ πιθανα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταλαβα (οχι αμεσως ειναι αληθεια) και γενικα το τελος σαν γενικη ιδεα δεν με χαλαει, αφηνει ερωτηματικα κ τροφη για σκεψη

ενω το ολο indoctrination "thing" ηταν αρκετα καλο αν το καταλαβεις

Ειναι καποια σημεια που ειναι μη αποδεκτα ομως (οπως γραφω πιο πανω) δηλ δειχνουν προχειροτητα κ οσο κ υποθεσεις να κανεις υπαρχουν κενα κ πραγματα που δεν συμβαδιζουν με την λογικη.

Και φυσικα το χειροτερο απ ολα οτι δεν υπαρχουν επιλογες στην πραγματικοτητα, οτι εχεις κανεις κανει δεν εχει νοημα.

Τα τελευταια λεπτα του παιχνιδιου τα άλλαξαν λιγο πριν βγει το παιχνιδι(για ευνοητους λογους). Αν ψαξεις στο youtube θα δεις οτι υπαρχουν βιντεακια που δειχνουν διαλογους οι οποιοι δεν υπαρχουν στο παιχνιδι...

Γενικα δεν μπορω να καταλαβω ακομη αν το εκαναν συνειδητα ή καναν καμια λακαμια που θα τους γυρισει boomerang...ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερα που κανανε ετσι το τελος του mass effect . γιατι με ειχε πιασει καταθλιψη που ητανε το τελευταιο μερος της σειρας. Τωρα ξερω οτι θα βγει και αλλο content. :rolleyes:

Τωρα οσοι δεν συμφωνουν με την πολιτικη να βγαζουμε 10 dlc να τα πουλαμε απο 5 ευρω το καθενα (που και εγω δεν συμφωνω) , μια ειναι η λυση : λογαριασμος σε rapidshare. :p

Link to comment
Share on other sites

Απο το 1 κουβαλαω χαρακτηρα "import" γκομενα Shepard. Με την αγορα της 27"αρας ξεκινησα πρωτη φορα το 2 ετσι για να δω πως ειναι το 2560*1440.. το τελειωσα σε 1,5 βδομαδα... εβαλα το 3 αλλα εχουνε γινει ηδη 2 πραγματα που με εχουν ξενερωσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...

Το 1ο ειναι με την Grissom Αcademy που ειχα στειλει και το αυτιστικο απο το 2, που αμα δεν πας να την τελειωσεις γρηγορα (??), μετα χανεται... και το αλλο ειναι που επειδη στο 2 εβαλα να μην καταστρεψω τους αιρετικους geth αλλα να τους ξαναγραψω, δεν μπορω να διαλεξω σαν επιλογες να κανουν ειρηνη οι geth-quarians. Απο οτι ειδα στο internet μονο αυτη την επιλογη εχω κανει διαφορετικα και εξαιτιας της, οι μονες επιλογες που εχω ειναι να σωσω τους geth ή να σωσω τους quarians.

Ευτυχως απο οτι καταλαβα το τελος ειναι μουφα και δεν μετραει οτι και να κανω οποτε μετριαζεται η ξενερα μου :p

Link to comment
Share on other sites

bla bla

WTF SPOILER TAGS PLZ!

Σοβαρά τώρα, σε παρακαλώ διόρθωσε το και βάλε σε spoiler tags ΟΛΟ το κείμενο μετά το "ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ". Πέρα από την πρώτη γραμμή που μου έκαψε τον αμφιβληστροειδή, δεν είναι ανάγκη να διαβάσουν το πλήρες σενάριο όλοι όσοι δεν έχουν προλάβει να παίξουν το παιχνίδι και τυχαίνει να παρακολουθούν το thread. :...:

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα για τον αμφιβληστροειδη σου, αλλα για ποιο spoiler μιλας??

Επιτηδες δεν το εβαλα 1) μην τυχον κανας κακομοιρης παιξει το 3 και παει και κανει την αποστολη με το Grissom ΟΠΟΤΕ του καπνισει γιατι... εχασε το τραινο

και 2) αν ξερει κανεις να με βοηθησει στο συγκεκριμενο σημειο που αναφερω.

Ουτε φιναλε spoiler-ιαζω ουτε τιποτα... Μια τυχαια αποστολη ειναι στην αρχη του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κ πολυ συνδεση με το 2, οπως κραζουμε βδομαδες τωρα...

Απλα κοιτα να απολαυσεις οσο μπορεις τις επιλογες που το 3 σου δινει κ προσπαθησε να ξεχασεις το 1,2.... :(

Link to comment
Share on other sites

Απο το 1 κουβαλαω χαρακτηρα "import" γκομενα Shepard. Με την αγορα της 27"αρας ξεκινησα πρωτη φορα το 2 ετσι για να δω πως ειναι το 2560*1440.. το τελειωσα σε 1,5 βδομαδα... εβαλα το 3 αλλα εχουνε γινει ηδη 2 πραγματα που με εχουν ξενερωσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...

Το 1ο ειναι με την Grissom Αcademy που ειχα στειλει και το αυτιστικο απο το 2, που αμα δεν πας να την τελειωσεις γρηγορα (??), μετα χανεται... και το αλλο ειναι που επειδη στο 2 εβαλα να μην καταστρεψω τους αιρετικους geth αλλα να τους ξαναγραψω, δεν μπορω να διαλεξω σαν επιλογες να κανουν ειρηνη οι geth-quarians. Απο οτι ειδα στο internet μονο αυτη την επιλογη εχω κανει διαφορετικα και εξαιτιας της, οι μονες επιλογες που εχω ειναι να σωσω τους geth ή να σωσω τους quarians.

Ευτυχως απο οτι καταλαβα το τελος ειναι μουφα και δεν μετραει οτι και να κανω οποτε μετριαζεται η ξενερα μου :p

Δεν χάνεις τίποτα με τη Jack, διακοσμητικό στοιχείο είναι (not!).

To δεύτερο είναι πρόβλημα γιατί οι Geth σου δίνουν πολλά points στο asset, ενώ οι Quarians την Tali (:kiss3:). Μάλλον δεν είχες αναπτύξει ιδιαίτερα τη φιλία σου με τον Legion στo ME2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα με τη Jack, διακοσμητικό στοιχείο είναι (not!).

To δεύτερο είναι πρόβλημα γιατί οι Geth σου δίνουν πολλά points στο asset, ενώ οι Quarians την Tali (:kiss3:). Μάλλον δεν είχες αναπτύξει ιδιαίτερα τη φιλία σου με τον Legion στo ME2.

Ολα τα εκανα, γιαυτο σπαζομαι... Τι επρεπε δηλαδη?? Να του κατσω κιολας?? :hehe:

Εκανα βασικα ολες τις paragon μλκς στο 2. Ισως αυτο μου εκρυψε την επιλογη τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εκανα, γιαυτο σπαζομαι... Τι επρεπε δηλαδη?? Να του κατσω κιολας?? :hehe:

Εκανα βασικα ολες τις paragon μλκς στο 2. Ισως αυτο μου εκρυψε την επιλογη τωρα.

Μη σπάζεσαι, δεν έχει καμία αξία στο τέλος τί θα επιλέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.