Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

News - Steam Workshop Coming for Skyrim

Bethesda Game Studios announced today that the PC version of The Elder Scrolls V: Skyrim will be using the Steam Workshop, making it possible for users to submit, browse, rate, and download mods for Skyrim through Steam.

Άντε να πέσει λίγο και η τιμή του, μπας και το τσιμπήσω και εγώ επιτέλους :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται ναι. Το παρακάτω δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έτσι λειτουργεί η εντολή player.addperk οπότε λογικά θα υπάρχει και remove...

Καταρχάς γράφεις στην κονσόλα(~):

help "όνομα perk" 4 - π.χ help "Bullseye" 4

Βρίσκεις τον κωδικό, και μετά γράφεις:

player.removeperk κωδικός

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έκανα,βρήκα και εδώ πληροφορίες

Console Perk Codes (Skyrim) - The Elder Scrolls Wiki

Ευχαριστώ.

Περιττό να πω ότι αν κάνεις smith καλό όπλο και armor και ανεβάσεις και το one hand,πέφτουν σαν μύγες οι "κακοί" οπότε για να έχει ενδιαφέρον ανεβάζεις difficulty...

Link to comment
Share on other sites

dual και heavy ειναι γεγονος δεν προλαβαινει να σε αγγιξει κανεις. απειρο και γρηγορο dmg αρκει να βασταει το stamina σου.. αν και στο expert δυσκολοι θεωρουνται πλεον μονο οι boss casters (και κυριως οι frost) μεχρι να τους πλησιασεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει ενα quest item πριν μου ζητηθει επειδη εψαχνα ενα dungeon στο ασχετο και τωρα εχω ενα βιβλιο που δεν μου το αναγνωριζει . Ξερει κανεις την εντολη να το βαλω πισω απο κει που το πηρα ? Η σε ποιον πρεπει να το δωσω μπας και παω και κλεισει η υποθεση ?

46658-sa2ce.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει ενα quest item πριν μου ζητηθει επειδη εψαχνα ενα dungeon στο ασχετο και τωρα εχω ενα βιβλιο που δεν μου το αναγνωριζει . Ξερει κανεις την εντολη να το βαλω πισω απο κει που το πηρα ? Η σε ποιον πρεπει να το δωσω μπας και παω και κλεισει η υποθεση ?/QUOTE]

το quest στο δίνει ο Urag στο Winterhold αλλά από ότι διάβασα, υπάρχει πρόβλημα Urag book quest problem (Winterhold college) - The Elder Scrolls V: Skyrim Message Board for Xbox 360 - GameFAQs

edit: δίαβασε και εδώ : http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Urag_gro-Shub η εντολή είναι setstage MGR20B 20

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρεις κάποιον συνοδό/βοηθό ,απο αυτούς που πληρώνεις, και του λες να περιμένει κάπου,πόσο περιμένει;Απεριόριστα;Γιατί είχα έναν μαζί και έναν σκύλο και γύρισα μετά απο 2,3 μέρες και δεν ήταν πουθενά.

Aν ξεχασεις τον henchman σου με την εντολη wait πολλες ωρες καπου.Σε καποια στιγμη σου βγαζει μηνυμα πανω αριστερα οτι κουραστηκε να περιμενει.

Θα τον βρεις στο σπιτι της πολης σου αν ειναι Ηοusecarl(αν εχεις πολλα σπιτια αγορασμενα στο αντιστοιχο που ειναι αυτος η στο ποιο κοντινο)

Αλλιως στο καστρο η inn η μερος που τον συναντησες πρωτη φορα να κοβει βολτες.(Σημ. Mην σε ξεγελαει τη φοραει οτι του εχεις κανει trade το εχει κρατημενο κανονικα.Απλα τον ξαναπροσλαμβανεις κανε και ενα εικονικο trade για να τα ξανακανει equip τα item και κομπλε)

Link to comment
Share on other sites

Aν ξεχασεις τον henchman σου με την εντολη wait πολλες ωρες καπου.Σε καποια στιγμη σου βγαζει μηνυμα πανω αριστερα οτι κουραστηκε να περιμενει.

Θα τον βρεις στο σπιτι της πολης σου αν ειναι Ηοusecarl(αν εχεις πολλα σπιτια αγορασμενα στο αντιστοιχο που ειναι αυτος η στο ποιο κοντινο)

Αλλιως στο καστρο η inn η μερος που τον συναντησες πρωτη φορα να κοβει βολτες.(Σημ. Mην σε ξεγελαει τη φοραει οτι του εχεις κανει trade το εχει κρατημενο κανονικα.Απλα τον ξαναπροσλαμβανεις κανε και ενα εικονικο trade για να τα ξανακανει equip τα item και κομπλε)

Στο σπίτι πήγα δεν ήταν,αλλά θα πάω και στο inn να δω.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι αλλο . Να επισκεφτείτε οπωσδήποτε το cracked tusk keep . Zουν κατι κυνηγοι εκει απο εξω και εχει πληθωρα απο δερμα - φαγώσιμα , 2 skill books , Και μεσα εχει αρκετα ακριβα οπλα ( αναλογως και τι level εισαστε βεβαια οσον αφορα τα οπλα )

46660-7yfcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εμενα με παρατησε η νυφη και τη ψαχνω! Παντρευτηκα αυτο το μωρο αλλα αφουτου φυγαμε απο την εκκλησια ειναι αφαντη και δεν τη βρισκω πουθενα!

Ουτε στο σπιτι ειναι, ουτε στο αρχικο shop της, ουτε στο inn. Τι παιχτηκε? Μου τα φορεσε ακομη δεν βαλαμε στεφανι?? :wall:

Link to comment
Share on other sites

Ω ΘΕΟΙ! Η τυπισσα το πηρε με τα ποδια απο το Riften ως τη Solitude και τελικως εφτασε μετα απο ΜΕΡΕΣ!~

Αφου εκανα 2-3 quest γυρισα σπιτι και την βρηκα στο υπογειο να μαγειρευει! (respect :hehe:)

Παρτε και τις πρωτες οικογενειακες φωτος για αποδειξη:

tesv2011120312574257.th.jpg tesv2011120314573472.th.jpg

@Zenor: ελιωσα!!!! :worship:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.