Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

'It's not wrong or unreasonable for people to want to experience a game with their friends, or want to do things with folks online. There's nothing wrong with that at all. What we've tried to do is help people understand that in game development, it's all about trade-offs. One of our mantras here is that you can do anything - you just can't do everything.

So certainly we could do multiplayer. Unquestionably. It's not a thing we're technically incapable of figuring out. But when we draw up the list of things we'd like to have cut or change in order to support that feature, what we end up with is unpalatable. It'd make a lesser version of the game. And there is no doubt on the dev side that that is the case."

Στα διάλα ρε βάλτε multiplayer.

Link to comment
Share on other sites

'It's not wrong or unreasonable for people to want to experience a game with their friends, or want to do things with folks online. There's nothing wrong with that at all. What we've tried to do is help people understand that in game development, it's all about trade-offs. One of our mantras here is that you can do anything - you just can't do everything.

So certainly we could do multiplayer. Unquestionably. It's not a thing we're technically incapable of figuring out. But when we draw up the list of things we'd like to have cut or change in order to support that feature, what we end up with is unpalatable. It'd make a lesser version of the game. And there is no doubt on the dev side that that is the case."

Στα διάλα ρε βάλτε multiplayer.

Μαλλον κανα MMO θα βγαλουν και βλεπω να ναι το τελευταιο παιχνιδι της ζωης μας :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βάλει ούτε το 1.2 :p

Ένα tip που φαίνεται εμένα έλυσε το πρόβλημα που είχα με το να πέφτει το παιχνίδι στα 2-5 fps μετά απο πολύ ώρα και να χρειάζεται επανεκκίνηση(παρόμοιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι ps3 χρήστες.). Απενεργοποιήστε απο το menu ότι έχει να κάνει με auto save.

Επιπλέον θα έχετε και καλύτερη απόκριση οταν μπαινοβγαίνετε απο ένα σημείο στο άλλο μιας και θα εξαλειφθεί το 1+ δευτερόλεπτο που lag αρει το παιχνίδι για το save.

Μόνο να θυμάστε να κάνετε και κανα save που και που. :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βάλει ούτε το 1.2 :p

Ένα tip που φαίνεται εμένα έλυσε το πρόβλημα που είχα με το να πέφτει το παιχνίδι στα 2-5 fps μετά απο πολύ ώρα και να χρειάζεται επανεκκίνηση(παρόμοιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι ps3 χρήστες.). Απενεργοποιήστε απο το menu ότι έχει να κάνει με auto save.

Επιπλέον θα έχετε και καλύτερη απόκριση οταν μπαινοβγαίνετε απο ένα σημείο στο άλλο μιας και θα εξαλειφθεί το 1+ δευτερόλεπτο που lag αρει το παιχνίδι για το save.

Μόνο να θυμάστε να κάνετε και κανα save που και που. :T:

Ασε γιατι σε απορροφα το παιχνιδι και ξεχνιεμαι συνεχως να κανω μονος μου.

Παλι καλα που εχει και autosave!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ιδιαίτερα θέματα με το παιχνίδι, τεχνικής φύσεως, μόνο κάτι random crashes στην επιφάνεια εργασίας,άλλοτε όταν έκανε loading κάποιο σπίτι ή dungeon, άλλοτε στα καλά καθούμενα.Με το patch 1.3 αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ λύθηκε όπως ισχυρίζεται η Bethesda.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αργεί οταν πας να κανεις load-save GO στον φακελο με τα saves και βαλτε σε κανα .rar και archive σε αλλο σημείο.Εγω εχω αφήσει τα τελευταία saves μόνο και δεν εχει καθόλου lag πλεον..λογικό με 250-300 saves να κολλαει...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα προσωρινή λύση που πέφτει το παιχνίδι σε χαμηλά fps, alt+tab βγαίνεις στο desktop επανέρχεσαι και στρώνει μια χαρά.

Επιπλέον είμαι level 55 ρε σεις και έχω βρει μόνο 3 dragon priest masks μαζί με την ξύλινη, που shit είναι οι άλλες?

Και ένα απίστευτο glitch, κάθε φορά που πάω στο Whiterun ο τύπος αυτός "Luis Letrush" πολλαπλασιάζεται σε επικίνδυνο βαθμό! μέχρι τώρα έχω 4 clones! Είχα σκοτώσει και άλλους 3ης αλλά σαν Λερναία ύδρα ξαναφυτρώνουν :hehe:

tesv2011121009385230.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η λύση για τα random crashes στην επιφάνεια εργασίας ,ιδιαίτερα συχνά αφού εγκατέστησα το HD Textures, ήταν για μένα τελικά το 4GB Skyrim mod.Μετά απ΄αυτό δεν ξανασυνέβη να με πετάξει στην επιφάνεια εργασίας.Φοβερό, καταναλώνει 2gb+ το skyrim Το έχω όλα max se 1680x1050

Link to comment
Share on other sites

Ετσι παιζει να εξηγειται το οτι εχω μονο 2 crashes εδω και ενα μηνα που παιζουμε. Ειχα περασει το 4GB mod απο τις πρωτες μερες κιολας..

Γενικα το μονο κολλημα που τρωει το παιχνιδι ειναι το save menu, οπου πλεον δν χρησιμοποιω πλεον ποντικι γτ κολλαει απιστευτα κ τις προαλλες εκανα μαλκια κανοντας load αντι για save (:fist:). Δοκιμασα να μετακινησω καποια saves αλλου, αλλα συνεχιζει να κολλαει κ με τα 40 last saves...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τα patches ή με τους catalyst 11.11c αλλά καταλάθος χτες έτρεξα το game χωρίς crossfire και είχε πολύ καλύτερη αίσθηση ειδικά σε whiterun/solitude.Αυτό δεν σύνέβαινε στο version 1.0 όπου με single κάρτα σερνότανε σε σχέση με το .dll crossfire fix.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.