Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Έκανα το quest της Boethiah's Shrine . Σου ζητα να φερεις καποιον στον βωμο της και να τον θυσιασεις . Πληρωσα εναν ταλαιπωρο απο μια ταβερνα τον πηγα εκει , τον εσφαξα μου την ψιλο ειπε ( και καλα γιατι σκοτωσα καποιον που με εμπιστευοτανε :getlost: , ) αλλα μετα μου ζητησε να σφαξω και τους υπολοιπους ιερεις της που βρισκόταν εκει :hehe:

Forgive me father :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το quest της Boethiah's Shrine . Σου ζητα να φερεις καποιον στον βωμο της και να τον θυσιασεις . Πληρωσα εναν ταλαιπωρο απο μια ταβερνα τον πηγα εκει , τον εσφαξα μου την ψιλο ειπε ( και καλα γιατι σκοτωσα καποιον που με εμπιστευοτανε :getlost: , ) αλλα μετα μου ζητησε να σφαξω και τους υπολοιπους ιερεις της που βρισκόταν εκει :hehe:

Forgive me father :p

καλά, τα πιο πολλά daedric quests τέτιοιυ είδους είναι.. συνήθως καταλήγεις να σκοτώνεις εν ψυχρώ διάφορους... (αθώους ή ένοχους δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Οι αποστολές/contracts της Dark Brotherhood, να φανταστώ είναι μόνο για Assassins/Archers/Stealthers ? Γιατί πήγα με Warrior και ανέβασα bounty σε 3 πόλεις.

Μπορώ να το ξεφορτωθώ;

Όχι.Εγώ 2 τους έφαγα χωρίς να με καταλάβει κανένας.Μόνο στο winterhold με κατάλαβαν αλλά πλήρωσα το bounty και όλα κομπλέ.Δεν θέλω να πηγαίνω στην φυλακή γιατί νομίζω χάνεις ότι experience ανέβηκε πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

κάθε μέρα που περνάς στην φυλακή,μειώνει ένα (random) από τα skills

If not, you can "use" the bed and serve your time in jail. Once done you will be returned outside with your items back. If you choose to serve your time, you spend 1 day in prison for every 100 gold of your bounty. For each day you spend in prison, one of your skills will degrade (the skills that are affected are chosen randomly; you could lose a single point from several skills, several points from a single skill, or a combination of the two); randomly, Sneak or Security skills may be chosen, and will raise instead. You can't lose (or gain, in the case of Security and Sneak) more than 10 skill points in a single jail sentence.
Link to comment
Share on other sites

θα αρχίσω να ρίχνω φουσροντα σε ότι κινείται in game μιλάμε....2 μέρες ψάχνω πως θα ανέβω τα Ιμαλάια με τους γέροντες με τα γκρίζα γένια και πριν λίγο επιτέλους το βρήκα......ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 30λεπτα το τιμημένο το βουνό και ακόμα να φτάσω!!!!!!!!

:hang3:

Link to comment
Share on other sites

θα αρχίσω να ρίχνω φουσροντα σε ότι κινείται in game μιλάμε....2 μέρες ψάχνω πως θα ανέβω τα Ιμαλάια με τους γέροντες με τα γκρίζα γένια και πριν λίγο επιτέλους το βρήκα......ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 30λεπτα το τιμημένο το βουνό και ακόμα να φτάσω!!!!!!!!

:hang3:

Μα πόσο δύσκολο μπορεί να είναι; Από το γεφυράκι στο Ivarstead και όλο πάνω. :p

Link to comment
Share on other sites

θα αρχίσω να ρίχνω φουσροντα σε ότι κινείται in game μιλάμε....2 μέρες ψάχνω πως θα ανέβω τα Ιμαλάια με τους γέροντες με τα γκρίζα γένια και πριν λίγο επιτέλους το βρήκα......ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 30λεπτα το τιμημένο το βουνό και ακόμα να φτάσω!!!!!!!!

:hang3:

To ice troll το συνάντησες ή ακόμα;:p

Link to comment
Share on other sites

τελικά έφτασα.....το ice troll το καθάρισα με το τόξο με sneak+ critical και τελείωσα και το θέμα με τους γέροντες.....έχω καθαρίσει ότι quest είχε το riften και το thieve guild μέσα ή κοντά σε πόλεις.....βρήκα επιτέλους και τόξο και σπαθάκι της προκοπής και σφάζω αβέρτα. το light armor πρέπει να ανεβάσω οπωσδήποτε γιατί άν έρθει κανένας με dual hand και με στριμώξει σε καμιά γωνιά με χασαπιάζει για πλάκα :p

27level πλέον και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα νομίζω....ότι έμεινε από quest είναι στις άκρες του χάρτη και ευτυχώς τα έχω μαζεμένα σε γκρουπάκια το ένα δίπλα στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος να κανεις charge ενα weapon ειναι να το κανεις disenchant και μετα να βαλεις το enchantment σε αλλο ?

κατι αλλο αν εχεις ενα common soul gem και το γεμισεις ειτε με petty ή lesser soul υπαρχει διαφορα στο capacity που θα εχει το weapon που θα φτιαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει. "Φορτώνεις" με soul gems και το τι Soul Gem θα χρησιμοποιήσεις κατά το enchant έχει να κάνει με την ένταση της ιδιότητας που πας να βάλεις στο υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Soul gem types

Αν θέλετε πολλά και γρήγορα φράγκα αγοράζεται ingredients κάνετε φίλτρα και τα πουλάτε.

Κάντε μερικές γύρες στα Apothecary κάθε πόλης αγοράζοντας και πουλώντας.

Στο Alchemy για να ανεβαίνετε γρήγορα επίπεδο οσο πιο ακριβό το φάρμακο που κάνετε τόσο πιο γρήγορα ανεβαίνετε.

Επίσης στα μαγαζιά (η αν βρείτε αλλού) ψάχνετε αντικείμενα που να λενε " weapons and armor can be improved X% better " και " created potions are X% more powerfull " τα οποια και κάνετε disenchant για να πάρετε το fortify alchemy και το fortify smithing , τα οποία ειναι απαραίτητα για κάνετε μεγαλύτερου επιπέδου φίλτρα και όπλα.:T:

Έγινε επεξεργασία από anarxos
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αντικείμενο με μαγική ιδιότητα στο inventory κανεις γέμισμα με το πλήκρο T προυπόθεση να έχεις soul gem πάνω σου όχι κενό ομως αλλα γεμισμένο . Soul gem γεμισμένο εχεις 1ον αν εχεις άδειο και κάνεις soul capture 2ον αν εχεις αγοράσει καποιο soul gem ηδη γεμισμένο (προσοχη γιατι πουλανε και κενα ) αν δεν μπορεις να κανεις soul capture ειτε με magic ειτε με αντικειμενο που εχει ιδιοτητα soul capture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.