Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει αυτό το patch/mod. TESV Acceleration Layer http://skse.silverlo...2-skseplugin.7z

Εγώ σε μερικά τεστ που έκανα είδα 7fps παραπάνω και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι εξαφανίστηκε το Lag και το stuttering που υπήρχε όταν άλλαζα απότομα κατεύθυνση στην κάμερα. :T:

Εδώ σε μια απαιτητική σκηνή στην Markath που πέφτουν τα fps.

tesv2011122219095183.jpg

tesv2011122219090952.jpg

Install instructions:

1. Install SKSE, instructions are in its readme.

2. Drop TESVAL.dll from the archive above in to <skyrim root>/Data/SKSE/Plugins. Create the SKSE and Plugins folders if they don't exist.

3. Run the game by launching skse_loader.exe.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει αυτό το patch/mod. TESV Acceleration Layer http://skse.silverlo...2-skseplugin.7z

Εγώ σε μερικά τεστ που έκανα είδα 7fps παραπάνω και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι εξαφανίστηκε το Lag και το stuttering που υπήρχε όταν άλλαζα απότομα κατεύθυνση στην κάμερα. :T:

Εδώ σε μια απαιτητική σκηνή στην Markath που πέφτουν τα fps.

tesv2011122219095183.jpg

tesv2011122219090952.jpg

Install instructions:

1. Install SKSE, instructions are in its readme.

2. Drop TESVAL.dll from the archive above in to <skyrim root>/Data/SKSE/Plugins. Create the SKSE and Plugins folders if they don't exist.

3. Run the game by launching skse_loader.exe.

Και με το 4gb loader τι γίνεται μετά;

Link to comment
Share on other sites

σαν 35lvl wood elf thief archer να πάρω σπίτι στο windhelm ή στο Solitude?

το windhelm το γουστάρω περισσότερο μιας και θα το πάω ως stormcloak το σενάριο πιο κάτω....

τα λεφτά υπάρχουν :p

βρήκα και μερικά ωραία glass και ντύθηκα σαν άνθρωπος και ένα ωραίο τοξάκι.....και έχω μαζί τη Lydia με full ebony και ένα σκυλάκο τούμπανο που κάνει το τανκ :magic:

Link to comment
Share on other sites

Και με το 4gb loader τι γίνεται μετά;

Όταν τρέχεις το παιχνίδι απο το Script Extender τρέχει και το 4gb loader άμα το έχεις, αλλά έτσι και αλλιώς έχει βγάλει η bethesda 4gp patch με το 4ο update και δεν χρειάζεται το mod.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μια συμβουλή που θα κάνει το game να έχει γρηγορότερη απόκριση (πέρα από το να του βάλετε να τρέχει σε ssd :p )

κρατάτε τα παλιά και πρόχειρα saves σε ξεχωριστό φάκελο και κρατήστε στον κανονικό μόνο τα 2-3 τελευταία και σημαντικά που χρειάζεστε.....

όσο πέρναγε ο καιρός το παιχνίδι άρχισε τα κουλά κολλήματα......είτε όταν μίλαγες σε κάποιον είτε όταν άνοιγες inventory-trader κλπ είτε ακόμα και όταν φόρτωνε το dungeon ή μια πόλη.

δεν είχα προσέξει οτι είχα φτάσει να έχω μια 300άρα πρόχειρα saves που ούτε λίγο ούτε πολύ έπιαναν 1.3γίγα χώρο!

μόλις τα σβησα το game ''ξεμπούκωσε''

δοκιμάστε το.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Μα δε μου έχει επιλογή να πληρώσω αλλά κατευθείαν φυλακή αν θυμάμαι καλά.

Αλλά βασικά τώρα με βγάζει κατευθείαν εκεί που με κυνηγάνε!!!Αφού έχει γίνει το μοιραίο είναι το save μου!

Οπότε τι κάνω???Όλο με κυνηγάνε και με σκοτώνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.