Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Myralis

Ελευθερία της γνώμης έχουμε βεβαίως βεβαίως, αλλά με τέτοιο avatar και με τέτοια πια υπογραφή, ακόμα και να βγείς να πεις ότι "το νερό αποτελείται από υδρογόνο και οξυγόνο", κολημμένο αριστερό θα σε πούνε.

Να συμπληρώσω μάλιστα ότι στο Ελληνικό γίγνεσθαι μπορεί να αλλάξεις την φράση ΔΕΞΙΑ, ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ, ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ με την λέξη ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην υπογραφή σου χωρίς να αλλάξει διόλου το νόημα της. Παίζεις με τα χρώματα...

To κόλλημα το δικό σου, και του Iraklis και άλλων μαζί μου θα μου πείτε ποιο είναι;

Τουλάχιστον εγώ γράφω κάτι, είτε στην υπογραφή είτε οπουδήποτε αλλού, και το στοιχειοθετώ κατάλληλα (δες τις τελευταίες 2 σελίδες), εσύ και πολλοί άλλοιι απλά πετάτε πυροτεχνήματα περί "κακιάς Αριστεράς".

Ε νυσάφι.

Link to comment
Share on other sites

Θάνατος στους δεξιούς, θάνατος σε όσους δεν συμφωνούν μαζί μας. ΖΗΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

TfkLSXB.jpg

φασίστας unlocked !

και στο θέμα μας

Μητέρα Μυρτούς: Δεν εμφανίζει σημαντική εξέλιξη κινητικά, μπορεί όμως να μου γνέφει ναι ή όχι - NEWS247

Και οι γερμανικές εκλογές

Λεπτό προς λεπτό οι γερμανικές εκλογές - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Η Χρυσή Αυγή δε διαφέρει σε τίποτα με την Αριστερα. ΟΚ τόσα χρόνια όμως δε σκοτωσε κανέναν η αριστερα ούτε είδα κανέναν οργανωμένο στρατό με δομή, όπλα,αρχηγό,πειθαρχία να τρομοκρατεί αντιπάλους της στο δρόμο. μήπως δεν πληρωνόταν καλά ο myralis και τα λοιπά τάγματα εφόδου?:p

Τόσες μέρες γράφουμε όλοι εδώ αλλά ένας δε βγήκε να αναρωτηθεί και να εκτιμήσει που πάει εν τέλει η κατάσταση με την άνοδο των φασιστών?

τους ανεβάζουν επίτηδες?

έχουμε εκφασιστεί μήπως σαν κοινωνία? (εξού και η αναγκη κάποιων εδώ μέσα να τα εξισώνουν όλα και να τα δικαιολογούν/ανέχονται?)

ήρθαν απο τον Άρη μήπως οι ναζί?

για πειτε ρε παιδιά την άποψη σας και αφήστε την κόντρα νδ-χα vs τσιπρας αναρχες κλπ τα ακούμε και στο μεγκα αυτά. το καταλάβαμε. Αυτό που δε λένε και άρα εχει αξία να συζητήσουμε μεταξύ μας (γιατι απο τις διαφορετικές αποψεις μας θα βγάλουμε κάποια συμπεράσματα ίσως) είναι που στοχεύει αυτή η κατάσταση με τους ναζίδες (ή τους Τσιπραίους αφού τους θέτε ίδιους)

Link to comment
Share on other sites

To κόλλημα το δικό σου, και του Iraklis και άλλων μαζί μου θα μου πείτε ποιο είναι;

Τουλάχιστον εγώ γράφω κάτι, είτε στην υπογραφή είτε οπουδήποτε αλλού, και το στοιχειοθετώ κατάλληλα (δες τις τελευταίες 2 σελίδες), εσύ και πολλοί άλλοιι απλά πετάτε πυροτεχνήματα περί "κακιάς Αριστεράς".

Ε νυσάφι.

Οταν θα σταματησετε να μιλατε για το σαπιο οικονομικο σας συστημα που δεν εχει υλοποιηθει που θελετε τετοια οικονομια

γιατι γουσταρετε να ειστε τεμπεληδες μιζεροι που ουτε ενα τσουβαλι τσιμεντο δεν τολματε να σηκωσετε.

αν δεν καταλαβαινεις τοτε πετα το PC σου αυτα ειναι για καπιταλιστικους τυπους :D

η χαρισε το σε κανα καπιταλιστη!!!

@3likos

εχω περιγραψει πριν 2-3 ποστ πισω το τι θα συμβει στην Ελλαδα αν ανεβει η χρυση αυγη, δυστηχως το παραλειψανε!!!!

Έγινε επεξεργασία από Iraklis
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα σταματησετε να μιλατε για το σαπιο οικονομικο σας συστημα που δεν εχει υλοποιηθει που θελετε τετοια οικονομια

γιατι γουσταρετε να ειστε τεμπεληδες μιζεροι που ουτε ενα τσουβαλι τσιμεντο δεν τολματε να σηκωσετε.

Ανάθεμα αν έστω ένας άνθρωπος εδώ κατάλαβε τι έγραψες, τα σημεία στίξης είναι φίλοι σου.

Τα επιχειρήματα επίσης δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ανάθεμα αν έστω ένας άνθρωπος εδώ κατάλαβε τι έγραψες, τα σημεία στίξης είναι φίλοι σου.

Τα επιχειρήματα επίσης δεν βλέπω.

και γω ρε φιλε Myralis δεν εχω δει διαβασει η ακουσει καποιες σοβαρες προτασεις καποιον

απο σας τι θα κανετε με την Ελληνικη Οικονομια.

Link to comment
Share on other sites

και γω ρε φιλε Myralis δεν εχω δει διαβασει η ακουσει καποιες σοβαρες προτασεις καποιον

απο σας τι θα κανετε με την Ελληνικη Οικονομια.

Px1iByc.jpg

Εκεί στα βουνά που είσαι και πλακώνεις αρκούδες τι να ακούσεις?

Καλή ανάγνωση.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λες ότι το θέμα δεν μπορεί να πέσει χαμηλότερα...

Δεν έχω πρόβλημα με τον εκτενή σχολιασμό των ειδήσεων, ακόμη κι αν συνοδεύεται από πολιτικά μανιφέστα. Αλλά νόμιζα ότι είχαμε υπερβεί το επίπεδο των προσωπικών επιθέσεων.

Αν αισθάνεστε ότι λύνετε προσωπικές διαφορές, μήπως να φτιάξετε ένα θεματάκι "Αριστερά vs Δεξιά (Κεντρώοι ευπρόσδεκτοι)" και να τις λύσετε εκεί μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Nooz.gr : Επίθεση πάπα Φραγκίσκου στο οικονομικό σύστημα

"Ο κόσμος έχει γίνει ειδωλολάτρης και ο θεός του αποκαλείται χρήμα"

"Βρήκα πόνο εδώ... Σε κάνει αδύναμο και σου στερεί την ελπίδα"

"Συγχωρήστε με αν χρησιμοποιώ δυνατές λέξεις, αλλά εκεί όπου δεν υπάρχει δουλειά, δεν υπάρχει αξιοπρέπεια"

Καθάριζαν ποινικά μητρώα για να προσλαμβάνουν ημετέρους σε υπουργεία - NEWS247

αν και

Παπαϊωάννου και Ρουπακιώτης διαψεύδουν κυριακάτικη εφημερίδα - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Εισαγγελέας "μπαίνει" στη Χρυσή Αυγή- Capital.gr

Για το ΠΑΣΟΚ/ΝΔ/ΚΚΕ κτλ που κατακλέβουνε 30 χρόνια ούτε λόγος.

Ε..! είπανε να της δώσουν το ποσοστό που έχασε, πίσω.

Εντιτ: Ελα ρε !!! έχει κι άλλο !!!

http://www.capital.gr/tax/News_tax.asp?id=1875381

...μετά απο αυτό τι να έχει σειρά άραγε ???

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Τέταρτον: η δυναμική του προγράμματός μας θα εξαρτηθεί και από τη στάση άλλων δυνάμεων, πέρα από την Ευρωπαϊκή Ένωση, τη Ρωσία, την Κίνα, τον αραβικό κόσμο, τη Λατινική Αμερική, χώρες και λαούς με τους οποίους επιδιώκουμε ισότιμες σχέσεις. Και επομένως η δυναμική του προγράμματός μας θα εξαρτηθεί και από τη δική τους στάση.

:rolleyes:

Η Ρωσια σε λιγα χρονια θα εχει χασει πολυ σημαντικο κομματι σε οικονομια, σε εκταση και πληθυσμιακα.

Η Κινα τωρα ανακαλυψε οτι εχει ενα τεραστιο χρεος που μεχρι πριν μηνες νομιζαν οτι θα ειναι η Μελλοντικη χωρα για επενδυσεις και ομως σιγα σιγα Αμερικανικες και Ευρωπαικες εταιριες την κανουν και επιστρεφουν παλι πισω στις ΗΠΑ και Ευρωπη.

Αραβικος κοσμος εκει ειναι διαφορετικα τα πραγματα παρολο που πνιγονται στα πετρελαια

και ομως δυστηχως βασιζονται μονο στο πετρελαιο καποια στιγμη αυτο θα σταματησει να

ειναι η βαρυα βιομηχανια της απο την αλλη ομως προβλεπεται και εμφυλιος τυπου Συρια και

μαλλον κατα κει θα παει γιατι την συμφερει για τις ΗΠΑ.

Λατινικη Αμερικη τι πρωτοτυπο εχει κανει και τι μπορει να μας προσφερει ; ψιχουλα!!!

– Δύο χρόνια μετά την υιοθέτηση της πολιτικής του Μνημονίου και της πολιτικής της «εσωτερικής υποτίμησης», η ύφεση όχι μόνο δεν έχει δώσει τη θέση της στην ανάκαμψη, όπως προέβλεπε το Μνημόνιο 1, αλλά βρίσκεται εκτός ελέγχου, με την οικονομία να έχει συρρικνωθεί συνολικά κατά 20%.

– Το Δημόσιο Χρέος όχι μόνο δεν έγινε βιώσιμο, όπως προέβλεπε το Μνημόνιο 1, αλλά και μετά το κούρεμά του βρίσκεται εκτός ελέγχου.

:slap:

Το ειχαν πει παρα πολυ ανθρωποι, οτι το προβλημα δεν ειναι το χρεος αλλα το ελλειμα και το πρωτογεννες πλεονασμα, το χρεος μπορεις να το ξεχρεωσεις οχι μονο σε χρημα αλλα και σε αγαθα και πιστεψε με με την

παραγωγικοτητα που εχουμε το ξεχρεωνουμε υπαρχουν αρκετες λυσεις, το θεμα ειναι να ερθουν ομως και οι επενδυσεις ωστε να αυξηθουν και τα εσοδα στο κρατος και ετσι να κινηθει σιγα σιγα η Ελληνικη Οικονομια.

μέσα από τη φορολόγηση του πλούτου και των υψηλών εισοδημάτων, με στόχο την αύξηση των εσόδων από άμεσους φόρους στα μέσα ευρωπαϊκά επίπεδα (+4% του ΑΕΠ), σε ορίζοντα τετραετίας (1% του ΑΕΠ κάθε χρόνο), μέσα από μια ριζική μεταρρύθμιση του φορολογικού συστήματος, ώστε να εντοπίζεται το εισόδημα και η περιουσία κάθε πολίτη και να κατανέμεται δίκαια το φορολογικό βάρος. Γενικότερος στόχος μας είναι να αποκαταστήσουμε τον ουσιαστικό ρόλο του κρατικού προϋπολογισμού από μηχανισμό συναλλαγής ανάμεσα στις πολιτικές και οικονομικές ηγετικές ομάδες, σε εργαλείο αναδιανομής εισοδήματος, ανακατανομής των παραγωγικών πόρων και άσκησης μακροοικονομικής πολιτικής

δλδ ρε φιλε κατσε λιγο

αν εγω εξοικονομησω χρηματα με την δουλεια που θα κανω σαν εργατουλης και σκοπευω να φτιαξω μια βιομηχανια για να αυξησω το κερδος μου για να εχω μια ανεση δεν θα μου αξιζε ο κοπος μου ;

το 90% στην Ελλαδα κοσμος προσπαθει να ανεβει στα οικονομικα επιπεδα

τι θα τους κανει ; θα τους φορολογησει ; θα τους πει οχι δεν πρεπει γιατι το θελει ο τσιριζα ; :hehe:

ολα τα υποιλοιπα οσα μπορεσα δλδ να διαβασω γιατι δεν αντεξα τι μια γραφει οτι θα

γινει αυτο και αυτο, ριζικες αλλαγες κτλπ αλλα δεν αναφερει τι πως και γιατι.

Link to comment
Share on other sites

φυλάκιση 20 ημερών με τριετή αναστολή

Έλεος πια με τους ****δημοσιογράφους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου ξυπνάει τις θεωρίες συνομωσίας που εμφανίστηκαν μετά το θάνατο του Ιωάννη Παύλου 1ου? Αν και όπως πάντα με τους θρησκευτικούς ηγέτες, το τι λένε και το τι κάνουν δεν είναι απαραίτητα το ίδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Γκούχ....

Φθινοπώριασε....

Ασχέτως του τι θα αποδειχτεί νομίζω ότι για το άρθρο αυτό θα έπρεπε να έχει χρησιμοποιηθεί γραμματοσειρά χρώματος μπλε.

Πόσο δύσκολο θα ήταν για τον αρθρογράφο να γράψει την είδηση χωρίς να δείχνει την χαρά του;

Link to comment
Share on other sites

Γκούχ....

Φθινοπώριασε....

Συγγνώμη, για ποια είδηση μιλάμε; Ευτυχώς βάση προϊστορίας δεν κινδυνεύω να κατηγορηθώ ότι υπερασπίζομαι το ΣΥΡΙΖΑ, αλλά εδώ δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα, γιατί ο αρθρογράφος μάλλον διαθέτει το χάρισμα της ενόρασης.

Προφανώς κάποια εκατομμύρια δόθηκαν για να γίνουν ερευνητικά προγράμματα και κατέληξαν στις τσέπες επιτήδειων.

Η ουσία είναι ότι κανείς από τους κατηγορούμενους δεν φέρεται να έχει ιδιοποιηθεί ποσά ο ίδιος, αλλά ως μέλη συλλογικών οργάνων έδωσαν εντολές να καταβληθούν ποσά για δαπάνες που θα έπρεπε να έχουν καλυφθεί από άλλους λογαριασμούς ή που δεν ήταν σύννομες.

Κατά τα άλλα, η καταδίκη ή αθώωσή τους είναι θέμα αποκλειστικά της δικαιοσύνης, οπότε δε με απασχολεί και δεν το σχολιάζω. Αν αποδειχθεί ότι συντρέχουν επαρκείς λόγοι, καλώς να καταδικαστούν - και μάλιστα με παραδειγματικές ποινές.

Όμως, ειδικά για τον εν ενεργεία βουλευτή δεν θα έπρεπε να αναστείλουν τη διαδικασία και να διαβιβάσουν τη δικογραφία στη Βουλή, όπως έχουν κάνει πάντοτε στο παρελθόν; Ή το Σύνταγμα διαχωρίζει συμπολιτευόμενους και αντιπολιτευόμενους βουλευτές;

Για την ιστορία, παραθέτω το αρχικό άρθρο της "Δημοκρατίας" και σχόλιο από περιφερειακό μέσο:

Κακούργημα (!) για τον υπαρχηγό του Τσίπρα | δημοκρατία

Αντ. Βγόντζας για καταλογισμούς : «Έγιναν τραγικά λάθη στην παραπομπή Σταθάκη»

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.