Jump to content



Noctua NH-D14 VS Prolimatech Megahalems


papajim

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply
τι να λεμε η noctua εξακολουθει να ειναι top παρολο τα χρονακια της

Μετά από προσωπική τραγική εμπειρία με 2 NOCTUA επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Η V6GT που επιχείρησα να αντικαταστήσω για καλύτερα υποτίθεται, μετά από πολλά τεστ που έκανα με παστές και ανεμιστήρες, αποδεικτικε πολύ καλύτερη. Μετά από ψάξιμο βρήκα και αρκετά τεστ που έχουν σχεδόν ίδιες διαφορές με αυτές που είχα και εγώ. Παρατήρησα όμως πως ποτέ δεν συγκρίνουν τις 2 ψήκτρες μαζί στο ίδιο τεστ αλλά ξεχωριστά. Γιατί αραγες? Να ένα παράδειγμα.

Noctua NH-D14 CPU Cooler Review - Page 11

Cooler Master V6 GT CPU Cooler Review - Page 8

post-19570-1416075081,0311_thumb.jpg

post-19570-1416075081,0533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι να λεμε η noctua εξακολουθει να ειναι top παρολο τα χρονακια της

Ποιά Noctua εξακολουθεί να είναι "τοπ παρά τα χρονάκια της"? ? ? ? ?

Οι προγενέστερες της D14 μικρομεσαίες ήταν, συμπαθητικά μοντελάκια αλλά μέχρι εκεί. Η D14 είναι μία από τις πιο φρέσκιες high-end προτάσεις, Thermalright/Prolima έχουν πολύ πιο παλιά μοντέλα στην αγορά (τώρα τελευταία έβγαλε η Prolima μια τρελιάρα με δύο πύργους σε σχήμα Γ)...

Link to comment
Share on other sites

Εδω καλά καλά δεν βρίσκεις Noctua NH-D14 και εσύ μου λες για απομιμήσεις. Εγώ πάντως αυτή που αγόρασα και αυτή που μου έδωσαν μετά είναι και οι 2 γνησιότατες. Να και από πού τις πήρα.

Checkmate International

Όσο για το κορυφαία… η, η δικια μου (V6GT) είναι υπερβολικά καλή, η η Noctua είναι πολύ διαφήμιση και μάπα στην πράξη. Εγώ τουλάχιστον μετά από προσωπική εμπειρία και μετά και από το τεστ που ανέβασα πιο πάνω αυτό πιστεύω.

Η Prolimatech Megahalems πιστεύω πως θα είναι καλύτερη, από όσα διαβάζω βέβαια αλλά τουλάχιστον από χρήστες και όχι διαφημιστικά sites.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.