Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Τα εικονίδια όλα είναι στις αρχικές καρτέλες του τηλεφώνου, όπως στο iphone.

ολο το φιλινγκ ειναι αιφον..!μεχρι και λαντσερ εχουν κατσει και εχουν φτιαξει..!ειναι μπροστα τα κινεζακια..!μπορει να μην ειναι γρηγοροι στα μπεντσις αν και βγαζουν 2000+ αλλα σε ριαλ λαιφ ειναι πολυ πιο γρηγοροι..!!!ολα αυτα οφειλονται στην cm7..!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από κερνελ με το modem έχετε κάνει κάποια αλλαγή?εγώ του περασα το αντίστοιχο της jvr και περιμένω να δω διαφορες! Της jvk μου φαινόταν παμπάλαιο!

Γενικά πάντως μου φαίνεται πολύ καλύτερή από την CM7....ειδωμεν!!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Modems + Bootloaders: [CM7/MIUI][11.09.11] Modems + Bootloaders(MD5) - xda-developers

kernel: Glitch εδω

τον κερνελ τον θεωρω καλυτερο για miui/cm7

η miui δεν ειναι καλυτερη απο την cm7,βασιζεται σε πολυ μεγαλο ποσοστο σε αυτην και λεει μεχρι ποια αναβαθμιση περιλαμβανει καθε νεα ρομ..!ειναι ενα βηματακι μπροστα δηλαδη παντα η cm7..!;) απλα εχει μερικες διορθωσεις παραπανω..!δοκιμαστε και βαλτε εξαλλου αυτες οι ρομ θελουν δουλεια ακομα..!λειπει βιντεοκληση,φορτισμα του κινητου οταν ειναι κλειστο και τελος δεν βλεπει το καλωδιο usb->hdmi.εχει και αλλα λιγοτερο σημαντικα μπαγκς..!

γρηγορο εντιτ: δεν μπαινουν τα ραντιο κερνελς κτλ σε αλλες ρομ απο αυτες τις 2!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη και πολύ όμορφη

την miui την ειχα δοκιμασει και εγω στο ideos...αλλα την εβγαλα με την μια.

Μπορει να ειναι ομορφη , να εχει παραπανω λειτουργιες αλλα απορω πως δεν εχετε παρατηρησει τρομακτικη καταναλωση μπαταριας..

Η μιουι στο ideos ολοι αναφερουν οτι κραταει μια μερα το κινητο.Εσεις εχετε παρατηρησει κατι τετοιο ; αν οχι μια μερα αλλα σιγουρα μεγαλη καταναλωση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

εδω μια miui για ευρωπαιους..!λειπουν πολλες... κινεζιες..!:p

[ROM] MIUI 1.9.23: Nothing Fancy V9-TEST Feeling Blue - xda-developers

εδιτ: και για οσους επιμενουν ελληνικα και στο κινητο εδω υπαρχει το ελληνικο μενου στα miui: http://forums.miuiandroid.com/forumdisplay.php?10-Greek-Translation

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος επιγραμματικά να πει τα βήματα για να περάσω τη MIUI? Έχω μια F1 πάνω και δεν είμαι ευχαριστημένος. Kernel έχω το Dark_Core_2.7.3_JVP.

Τέλος, το MIUI έχει ελληνικό πληκτρολόγιο? Swype???

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Odin περασα την stock jvr

Μετα σε download mode πάλι για να περάσω cf kernel για να έχει root και cwm (πάλι μέσω odin)

Μετά το reboot κατεβαζεις το αρχείο της miui, το περνάς στο κινητό, κάνεις reboot σε cwm και επιλεγεις να κάνεις install zip το αρχείο που κατεβάσες....

Από εκεί και μετά γίνεται η εγκατάσταση και περνάς σε miui...

μπορείς μάλλον να το κάνεις και απευθείας χωρις να περασεις σε stock και αν δεις ότι έχεις πολλά fc το κάνεις από την αρχή. Απλά εγώ προτιμησα πιο "καθαρή" λυση εξ αρχής !

Αν έχεις κάποια απορία ή κάτι δεν είναι σαφές ρωτας. Ελπίζω να βοηθησα

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.