Jump to content




deninho

Recommended Posts

μετατροπή σε ext4 πως κάνουμε; :o Επίσης, απ'όσο έψαξα, στο xda λένε ότι στις gb rom δε χρειάζεται μετατροπή μιας και δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Ξ*Ξ΅ΟΞ½Ξ¬ semashore ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞ΅ΟΞ¬ ΟΞ·Ξ½ Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ ext 4 ΟΞΏΟ cf root! ΞΡν ΞΈΞ± Ξ΄Ξ΅Ξ―Ο ΞΌΞ΅Ξ³Ξ¬Ξ»Ξ· διαΟΞΏΟΞ¬ αλλά Ρίναι ΞΊΞ±Ξ»ΟΟΞ΅ΟΞΏ ΟΞΏ ext4

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μετάφραση: Περνά semashore και μετά την εφαρμογή ext 4 του cf root! Δεν θα δείς μεγάλη διαφορά αλλά είναι καλύτερο το ext4

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις διαφορά βλέπεις....

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] Πως το κάνεις ?

Είναι απλό, κατεβάζεις και εγκαθιστάς από CWM το http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=591080&d=1304947623 μετά μπαίνεις μέσα στην εφαρμογή και πατας "convert to ext4 filesystem" και τα κάνει όλα μόνο του.....μετά το reboot είσαι έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΙΛΟΥΙΑ!

Έβγαλε επιτέλους αναβάθμιση η Samsung για το Galaxy mini S5570(Vodafone), στο 2.3.5 λογικά.

Το περνάω και επανέρχομαι με εντυπώσεις:dance3:

EDIT: Αισθητικά καμία διαφορά αλλά το τηλέφωνο δουλευει πολύ καλύτερα πλέον. Παίζει πιο γρήγορα και γενικά φαίνεται πιο ελαφρύ. Do it!

Link to comment
Share on other sites

ή κάτι λάθος έχω κάνει ή τελικά πολύ χάλια ο συνδυασμός.

Άθλιο Multitasking. Όταν παίζει μουσική (poweramp) και πάω να χρησιμοποιήσω το κινητό για οτιδήποτε άλλο (ακόμη κι εναλλαγή στις σελίδες με τα εικονίδια) κολλάει απίστευτα ο ήχος. Στο worms χθες έφαγε φρίκη. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις στο semaphore app (για governor, scheduler, kernel scheduler κλπ) και δε βλέπω καμία διαφορά.

Μάλλον θα επιστρέψω σε simplicity ή θα δοκιμάσω τη Miui...

Link to comment
Share on other sites

ή κάτι λάθος έχω κάνει ή τελικά πολύ χάλια ο συνδυασμός.

Άθλιο Multitasking. Όταν παίζει μουσική (poweramp) και πάω να χρησιμοποιήσω το κινητό για οτιδήποτε άλλο (ακόμη κι εναλλαγή στις σελίδες με τα εικονίδια) κολλάει απίστευτα ο ήχος. Στο worms χθες έφαγε φρίκη. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις στο semaphore app (για governor, scheduler, kernel scheduler κλπ) και δε βλέπω καμία διαφορά.

Μάλλον θα επιστρέψω σε simplicity ή θα δοκιμάσω τη Miui...

Οκ, πήγαινε MIUI θα την βρεις με αυτήν... :)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια προταση

Galnet A Modified MIUI Experience! » ICS BUILDS

Την φοραω περιπου 15 μερες σε galaxy s2 και ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ :) οτι για μενα δεν υπαρχει επιστροφη σε αλλη rom.Εχει τα παντα προεγκατεστημενα, ειναι ultra fast και ειναι και theme lover.H μεγαλητερα διαρκεια μπαταρειας σε οτι rom και να εχω βαλει (2 μερες με αρκετη χρηση και bluetooth-wifi παντα on με bluetooth handsfree και live view παντα συνδεδεμενα).

Τα ιδια αποτελεσματα σε HTC Desire φιλου.:dance3:

PS:Εγω την εχω δοκιμασει σε GALAXY S2 αλλα θελω να πιστευω οτι θα εχει τα ιδια αποτελεσματα και σε Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.