Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
την εβαλα,αλλα ειναι froyo.το kies,δεν μου δινει αναβαθμιση.

Αφού γράφει στο site ότι είναι 2.2.1

Γιατί αρκετά μάλλον σε μπερδέψαμε, δεν υπάρχει "2.3.3" γενικώς. Υπάρχουν πολλά "revisions" που κατατάσσονται εκεί όμως:

[Firmwares]Stock I9000 and I9000M Firmwares collection [Latest: XWJVP, XFJV7, XWJVQ] - xda-developers

EUR είναι το CSC για ελλαδιστάν.

Ξεκινάς απ'τις πιο καινούριες. Αν έχεις προβλήματα πηγαίνεις σε παλαιότερες. (Ή παλαιότερο modem για παράδειγμα).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα συγκεκριμένο thread οπότε ποστάρω εδώ.

Καταρχάς είμαι πανάσχετος με android και πήρα απο επιδότηση ένα galaxy mini => WIN

1ον, δεν μπορεί να συνθεθεί με το gmail account παρόλο που το σύνδεσα με το wifi του σπιτιού. internet βλέπει κανονικά απο browser αλλά κατα τη διάρκεια σύνδεσης με το gmail account λέει οτι δεν έχει συνδεση => ούτε μαρκετ ούτε τπτ.

Το κινητό είναι 2.2.1 voda.

απο εκεί και πέρα. Αν περάσω 2.3 μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom? Είδα μερικούς οδηγούς με το odin αλλά δεν αναφέρει πουθενά πως παίρνω backup την αρχική για περιπτώσεις προβλήματος.

Επιπλέον τι κερδίζω με το root? μπορώ να πειράξω περισσότερα security features μπάς και γλυτώσουμε κανα δεδομένο απο την google?

Κατα τάλλα ωραίο κινητάκι αλλά το KIES είναι για κλωτσιές και το andoid μου φαίνεται πολύ επίφοβο γιατί δεν μου δίνει πλήρη έλεγχο. Η τελευταία προσπάθειά μου ηταν με ένα tytn2 που το είχα λιώσει στα φλασαρίσματα απο το xda...:yu:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε κάνεις καλά Διονύση, δε παίζει. Όσο για τις custom rom, κάνε root και θα δεις ποιος έχει τον έλεγχο:p Έχω βάλει την miui εδώ και αρκετό καιρό και είμαι υπερευχαριστημένος σε σχέση με την stock.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα συγκεκριμένο thread οπότε ποστάρω εδώ.

Καταρχάς είμαι πανάσχετος με android και πήρα απο επιδότηση ένα galaxy mini => WIN

1ον, δεν μπορεί να συνθεθεί με το gmail account παρόλο που το σύνδεσα με το wifi του σπιτιού. internet βλέπει κανονικά απο browser αλλά κατα τη διάρκεια σύνδεσης με το gmail account λέει οτι δεν έχει συνδεση => ούτε μαρκετ ούτε τπτ.

Το κινητό είναι 2.2.1 voda.

απο εκεί και πέρα. Αν περάσω 2.3 μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom? Είδα μερικούς οδηγούς με το odin αλλά δεν αναφέρει πουθενά πως παίρνω backup την αρχική για περιπτώσεις προβλήματος.

Επιπλέον τι κερδίζω με το root? μπορώ να πειράξω περισσότερα security features μπάς και γλυτώσουμε κανα δεδομένο απο την google?

Κατα τάλλα ωραίο κινητάκι αλλά το KIES είναι για κλωτσιές και το andoid μου φαίνεται πολύ επίφοβο γιατί δεν μου δίνει πλήρη έλεγχο. Η τελευταία προσπάθειά μου ηταν με ένα tytn2 που το είχα λιώσει στα φλασαρίσματα απο το xda...:yu:

Do it: [DEV] [samsung GT-S5570] [ROM & Kernel] Unofficial CM7.1.0 (Android 2.3.7) - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε κάνεις καλά Διονύση, δε παίζει. Όσο για τις custom rom, κάνε root και θα δεις ποιος έχει τον έλεγχο:p Έχω βάλει την miui εδώ και αρκετό καιρό και είμαι υπερευχαριστημένος σε σχέση με την stock.

Μπορεί να ηταν θέμα του thomson αλλά του πέρασα καρφωτή IP, έκανα και wipe και έπαιξε... Τι να πώ...

Πάντως λέω να μην το φλασάρω ακόμα και να περιμένω την επίσημη ROM. Του λούστη πρέπει να είναι κοντά. Απο το μάι διαβάζω οτι περιμένουν να βγεί. Και απόσο διάβασα συνήθως βγαίνει πρώτα σε Voda.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ηταν θέμα του thomson αλλά του πέρασα καρφωτή IP, έκανα και wipe και έπαιξε... Τι να πώ...

Πάντως λέω να μην το φλασάρω ακόμα και να περιμένω την επίσημη ROM. Του λούστη πρέπει να είναι κοντά. Απο το μάι διαβάζω οτι περιμένουν να βγεί. Και απόσο διάβασα συνήθως βγαίνει πρώτα σε Voda.

Εδω

Αναβαθμίσεις κινητών, smartphones και tablets

Galaxy Mini Android 2.2 Android 2.3 Νοέμβριος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ηταν θέμα του thomson αλλά του πέρασα καρφωτή IP, έκανα και wipe και έπαιξε... Τι να πώ...

Πάντως λέω να μην το φλασάρω ακόμα και να περιμένω την επίσημη ROM. Του λούστη πρέπει να είναι κοντά. Απο το μάι διαβάζω οτι περιμένουν να βγεί. Και απόσο διάβασα συνήθως βγαίνει πρώτα σε Voda.

Περνα Cyanogen ρε να βρεις την υγεια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι φρεσκαδουρα το κινητο και λογικα δνε το γεμισει πολλα πολλα μπορει να πειραματιστει ο νιονιος χωρις "παραπλευρες" απωλειες.

Ουτε εγω τη δουλευω τη CYANOGEN.

Link to comment
Share on other sites

Βρε να μην συμπάθησα ποτέ αυτή την ROM. Μα ποτέ !

Εισαι εγκαθετος της Nokia για αυτο :p. Σε οτι android εχει μεινει καιρο στα χερια μου, κουμπωθηκε CM ή καποια βασισμένη σε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι φρεσκαδουρα το κινητο και λογικα δνε το γεμισει πολλα πολλα μπορει να πειραματιστει ο νιονιος χωρις "παραπλευρες" απωλειες.

Ουτε εγω τη δουλευω τη CYANOGEN.

Γιατί μου έφυγες αγορίνα τώρα που σε χρειάζομαι; lol

Τι να περάσω που ακόμα δεν έχω πολυκαταλάβει πως δουλευει το σκηνικό. Apple wannabe με το market? Και το τάπατοκ θέλει και 2-3€; Έλεορ..

EDIT: Απ' όσο κατάλαβα αν κάνω root το κινητό χάνω τα official updates?

EDIT2: Kies ftw. Έχω κάνει 2πλό κλικ κανα δεκαλεπτο και ακομα βλέπω το splash... Α ρε samsung... εκτιμώ αφάνταστα το Blackberry αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι , αν ξέρετε ? Στο Galaxy S στο root directory έχουν μείνει κάποια αρχεία με κατάληξη .tmp. Μπορώ αυτά να τα σβήσω ? ή χρειάζονται να υπάρχουν ? (Από ότι είδα έχουν μηδενικό μέγεθος). Ευχαριστώ εκ το προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.