Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

οχι αυτο ειναι πολυ παλιο,εννοω σε αυτο το νημα εχω δωσει λινκ που το εχω παρει απο εκει.. ;)

σε προηγουμενες σελιδες..!ειναι αρκετα παλια εκδοση,ψαχνω να βρω μηπως υοαρχει και πιο προσφατη..!:)

Link to comment
Share on other sites

και ελληνικο swype 3.23 εκτος των αλλων γλωσσων..!

εδιτ: ειναι μονο για miui-cm7!;)

Αυτό παίζει με MIUI-ICS 1.11.19 ? γιατί παραπάνψ έχω δώσει link από το myphone.gr που έχει την v.3.26.92.34839, αλλά δεν παίζει με τίποτα.
μήπως πρέπει να κάνεις κάποιο calibration; είναι τελείως παράλογη τόσο μικρή αυτονομία. (εκτός κι αν έχεις μονίμως αναμμένο το wifi ή το gps πχ)
Πώς κάνεις calibration ?
Link to comment
Share on other sites

Καλιμπράρισμα μπαταρίας (στο SGS i9000)

  1. Φορτίζεις τη μπαταρία μέχρι τέλους.
  2. Χρησιμοποιείς το κινητό μέχρι να αδειάσει η μπαταρία τελείως, και να κλείσει το κινητό.
  3. Περιμένεις 1-2 λεπτά, και δοκιμάζεις να το ξανανοίξεις (καμιά φορά κλείνει το κινητό χωρίς να έχει αδειάσει τελείως). Αν ανοίξει, συνεχίζεις μέχρι να σου ξανακλείσει.
  4. Βγάζεις τη μπαταρία και περιμένεις 1-2 λεπτά
  5. Ξαναβάζεις τη μπαταρία, και φορτίζεις μέχρι να φτάσει στο 100%. Δεν ανοίγεις το κινητό.
  6. Όταν φορτίσει, δε βγάζεις το φορτιστή. μπαίνεις απ'ευθείας στο CWM (Vol up + Home + Power), και πας στο μενού advanced->wipe battery stats->confirm
  7. Κάνεις reboot και περιμένεις να μπει στο android. Βγάζεις το φορτιστή μόνο όταν σου πει ότι η μπαταρία είναι φορτισμένη πλήρως.
  8. Τώρα χρησιμοποιείς το κινητό μέχρι να ξαναδειάσει πλήρως, και το ξαναφορτίζεις μέχρι το 100%. Επαναλαμβάνεις για 2-3 φορές αυτό το βήμα.
  9. Πλέον θα πρέπει να έχεις καλιμπραρισμένη μπαταρία, και μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό κανονικά (χωρίς να χρειάζεται να αδειάζεις τελείως τη μπαταρία ή να τη φορτίζεις πλήρως)

ο οδηγός αυτός είναι του ceriko από το φόρουμ του darky, κι εγώ απλώς έκανα τη μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει τον παραπάνω τρόπο ο οποίος είναι αυτός που προτείνουν οι περισσότεροι αλλά δεν μου είχε πετύχει! Πλέον για να κάνω calibration περιμένω να αδειάσει εντελώς το ξανάανοίγω- με το που κλείσει το βάζω να φορτίσει λίγο μπαίνω σε recovery κάνω wipe battery stats. Το ανοίγω αλλά δεν το πείραζω μέχρι να φορτίσει εντελώς.

Το έκανα εκτες με την miui. Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής πολύ καλό η κατανάλωση του android αυτή την στιγμή είναι 13%. Το κινητό το έβγαλα από την μπριζά στις 5 τα ξημερώματα και η μπαταρία είναι στο 70% με 2ώρες που εχω ακούσει μουσική με λίγο σερφαρισμα και κανα δύο παιχνίδια που επαίξα για κανα μισάωρο!

Edit: ο παραπάνω τρόπος δεν είναι δικός μου τον εχω βρει στο net!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω ότι εκτες πριν το κάνω αυτό η κατανάλωση του android ήταν 50και κάτι!τα αποτελέσματα παντοσ για το αν έγινε καλό calibration φαίνεται στα stats όταν αδειάσει για πρώτη φορά μετά την διαδικασία! Επίσης για μέγιστα αποτελέσματα πρέπει να το αφήσετε να φορτίσει και να ξεφορτίσει μέχρι τέλους για 3 φορές!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει με MIUI-ICS 1.11.19 ? γιατί παραπάνψ έχω δώσει link από το myphone.gr που έχει την v.3.26.92.34839, αλλά δεν παίζει με τίποτα.

παιζει ΜΟΝΟ σε αυτες τις 2ρομ σε οποιαδηποτε εκδοση τους. αποσυμπιεζεις και εγκαθιστας κανονικα την εφαρμογη. δεν ειναι μεσω cwm,μην μπερδευτειτε που εχει το ραρ!:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει αν μπορεί να κατεβάσει αυτή την εφαρμογή; Ίσως κάποιος που δεν έχει την MIUI ?

https://market.android.com/details?id=com.panasonic.pavc.viera.nrc

Δεν μου την κατεβάζει, γιατί λέει ότι δεν είναι συμβατή με την συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει αν μπορεί να κατεβάσει αυτή την εφαρμογή; Ίσως κάποιος που δεν έχει την MIUI ?

https://market.android.com/details?id=com.panasonic.pavc.viera.nrc

Δεν μου την κατεβάζει, γιατί λέει ότι δεν είναι συμβατή με την συσκευή μου.

Αν έχεις πειράξει τα DPI, γύρνα το σε default και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.