Jump to content




deninho

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια ερώτηση: όσοι έχετε miui και galaxy s 1 και δεν έχετε πρόβλημα με την μπαταρία. Ποια έκδοση περάσατε και τι κάνατε στην εγκατάσταση? γιατί ότι και να κάνω δεν φτιάχνει! Και από ότι βλέπω στο νετ είναι γενικό το πρόβλημα δεν το εχω μόνο εγώ.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Ρε παιδιά μια ερώτηση: όσοι έχετε miui και galaxy s 1 και δεν έχετε πρόβλημα με την μπαταρία. Ποια έκδοση περάσατε και τι κάνατε στην εγκατάσταση? γιατί ότι και να κάνω δεν φτιάχνει! Και από ότι βλέπω στο νετ είναι γενικό το πρόβλημα δεν το εχω μόνο εγώ.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

δεν σε βγαζει μια-δυο μερες(αναλογα την χρηση βεβαια..)?εκανες καλιμπραρισμα της μπαταριας?αν ναι σε ολα μια σελιδα πισω παραθετουν λινκ για μπαταρια!:)

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας την είδα με Τσιμπλίσιτυ 0,33 και Semaphore Kernel. Με ανοιχτό wifi + Οθόνη > 6 ώρες και έμενε άλλο 24% στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω καμια απο τις miui-cm7 δεν μπορει να συγκριθει με τις καστομιες των ρομ που εχουν ολες οι αλλες,πολυ απλα γιατι δεν ειναι πληρεις οσο αυτη,οι περισσοτεροι απλα μαγειρευουν και δεν ειναι σταθερες οι ρομ,και σε καμια περιπτωση δεν εχουν τις γνωσεις μιας "ομαδας" οπως ειναι η cm7&miui(οταν λεω cm7 εννοω τα stable builds!). παντα υπαρχουν εξαιρεσεις..ας πουμε τον darkyy πριν βρει γκομεν@ τον εμπιστευομουν με κλειστα τα ματια,ηταν πραγματικα ενα βημα παραπερα απο τους υπολοιπους "μαγειρες" οπως τωρα ξεχωριζει ο ελληνας που φτιαχνει τους κερνελ,o στρατος.απο κει και περα ολοι κοβουν νηματα και εφαρμογες για χαριν της ταχυτητας του quadrant και δεν κοιτανε να βελτιωσουν την αισθηση που τελικα αφηνει το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

δεν σε βγαζει μια-δυο μερες(αναλογα την χρηση βεβαια..)?εκανες καλιμπραρισμα της μπαταριας?αν ναι σε ολα μια σελιδα πισω παραθετουν λινκ για μπαταρια!:)

Έκανα calibration και την ξανάπέρασα με clean install. Format τα πάντα... αλλά και πάλι ήμουν στο 30 % και πάνω στο android OS! Τώρα με cyanogen είμαι στο 3 %.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και κάνει όλο bootloops !!

Πηγα να την βάλω και εγώ και δεν τα κατάφερα! Τελικά έβαλα την mint edition που είναι στο xda! Παντοσ διάβασα στο formum του galnet ότι πρέπει πρώτα τα βάλεις ένα weakly build και μετά να περάσεις την stable! Για δοκίμασε γιατί όταν το είδα αυτό είχα είδη κάνει install την άλλη. Και δεν το δοκίμασα καν.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit 1:Τωρα πια weekly ειναι η 2.3.7 και Stable αυτη με το ICS framework

Edit 2:Και να τη θελεται δεν γινεται γιατι οι Servers ειναι down :)

Edit 3:Το μονο bug στην ics (που θεωρουσα εγω τουλαχιστον) fixed oποτε βουυυυυυρ στο πατσα!!!!!

Παντοσ διάβασα στο formum του galnet ότι πρέπει πρώτα τα βάλεις ένα weakly build και μετά να περάσεις την stable!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Εχεις κανενα link απο το συγκεκριμενο topic???:getlost: Γιατι κατι τετοιο δεν στεκει...η stable δεν ειναι update της weekly ειναι standalone....

Link to comment
Share on other sites

Παντός φοράω από εχτεσ την miui mind edition και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερη από του galnet. Μέχρι στιγμής η μπαταρία είναι τελεία και δεν είχα ούτε ένα fc. Δοκιμάστε άφοβα!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.