Jump to content




deninho

Recommended Posts

Παντός φοράω από εχτεσ την miui mind edition και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερη από του galnet. Μέχρι στιγμής η μπαταρία είναι τελεία και δεν είχα ούτε ένα fc. Δοκιμάστε άφοβα!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μια ημερα δεν ειναι σοβαρος χρονος για να προτεινεις κατι.

Δουλεψε την καμια 20αρια μερες και αναφερεις εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Μια ημερα δεν ειναι σοβαρος χρονος για να προτεινεις κατι.

Δουλεψε την καμια 20αρια μερες και αναφερεις εντυπωσεις.

Τοσες φορες που εχω flasharei καταλαβαινω απο τα 10 πρωτα λεπτα αν αξιζει η ρομ. Με το που εκανα και restore καμια 50αρια εφαρμογες καταλαβα οτι αυτη την ρομ θα την κρατησω καιρο. Απιστευτη ταχυτητα- ουτε με cyanogen δεν το εχω ζησει αυτο. Και πλεον μετα απο 1 μερα κατι μπορω να πω οτι εχω ιδια ποιοτητα μπαταριας που ειχα με jvt και semaphore kernel(οσοι ειχαν θα καταλαβουν) και ουτε ενα fc οτι και να κανω. Εχω τρελαθει... Α και μεχρι στιγμης καθολου drain. Παντος οτι προβλημα αντιμετωπισω πρωτα εδω θα πω. :)

Edit: Ο browser κλασικα δεν φτανει τα επιπεδα stock roms... Αυτο να το ξερετε οσοι κανετε το βημα απο stock. Αλλα αυτο ειναι κατι που ισχυει γενικα με custom roms. Απλα το υπενθυμιζω.

link?

[ROM]MIUI MintBerry Edition 1.11.25 - We just do it better | OTA | Multi 9 Lang | RTL - xda-developers

Πάντα:p

Ετσι... :T: Θα φλασαρουμε μεχρι να τα φτυσει το μηχανημα ή μεχρι να αλλαξουμε... Απαξ και ξεκινησεις δεν σταματας...Απλα κανεις παυσεις μεχρι να βρεις κατι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ας πούμε που έχω την Galnet MIUI ICS 1.11.19 αν θέλω να την βάλω αυτή ακολουθώ ποιές οδηγίες;

If you're coming from previous Mintberry release

- Open App Manager / Rom toolbox app --> Rom manager --> MIUI mintberry

- download latest release

- Reboot to recovery and flash it from /sdcard/romtoolbox/download/miui_mintberry

If you're coming from older MIUI versions (Official, galnet, fancy)

- Download and flash Mintberry_OTA_Setup.zip

- Boot your phone and open Rom Toolbox App

- Tap on ROM Manager --> MIUI Mintberry Edition --> MIUI Mintberry Edition 1.11.25 to start download

- Reboot to recovery

- Flash rom zip from /sdcard/romtoolbox/download/miui_mintberry

- Enjoy!

If you're coming from Cyanogenmod or Samsung firmware based ROM

- Download the ROM from here

- Reboot to recovery

- Wipe data/factory reset

- Flash downloaded zip

- The installer will take care of the rest

In any case: if you have FCs or crashes

- Try wiping data/factory reset

- If problems are still there, go back to JV* firmware with Odin and then follow above instructions

Αυτές που λέει για "If you're coming from older MIUI versions (Official, galnet, fancy)" ???

Με ελληνικά παίζει κάτι; Κάποιο zip να βάλουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτές τις οδηγίες για να μην χάσεις τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές σου! Αλλιώς με τον κλασικό τρόπο: factory reset wipe τα πάντα και install zip from SD! Παντοσ όπως λέει αν έχεις fc πρέπει να το κανείς από την αρχή!

Κάτι ακόμα εγώ πέρασα το zip που δίνει για την cyanogen οπότε δεν εχω την πιο νέα έκδοση! Εγώ εχω μιλάω για την 2.11.11! Οπότε δεν ξέρω πως πάει η καινούργια!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

Έχω την Galnet MIUI ICS 1.11.19.

1. Υπάρχει κανένας τρόπος να ρυθμίσω στην κάμερα να αποθηκεύει φωτογραφίες και βίντεο που τραβάω στην εξωτερική SD μνήμη μου; (/external_sd) ???

2. Υπάρχει κανονικά υποστήριξη για 720p video, γιατί κάτι είχα ακούσει ότι δεν παίζει καλά και ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει, για να πώ την αλήθεια.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ κανένας; Τουλάχιστον ξέρετε αν η MIUI Mintberry ή η Galnet MIUI ICS 2.11.26 έχουν αυτά τα θέματα;

Η miui βασίζεται στην cyanogen. Οπότε ότι βελτιώνει η μια το έχει και άλλη! Η εγγραφή στα 720 μια χαρά λειτουργεί! Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι με την μπροστινή κάμερα η οποία έχει χαμηλή ανάλυση! Αλλά είναι γενικό το θέμα! Δεν το έχει ας πούμε κάποια συγκεκριμένη έκδοση της miui! Όσο για το δεύτερο δεν γίνεται! Αν θες κατέβασε από το market κάποια εφαρμογή που να το υποστηρίζει! Όπως για παράδειγμα το camera360!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηθελα να δοκιμασω την stable του σκωτσεζου διχως αποτελεσμα ομως.την τελευταια εβδομαδιαια την δεχτηκε κανονικα παρολαυτα!τι παιζει,εχει κανεις ιδεα?wipe data,dalviκ cache κτλ εχουν γινει.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει boot loops δοκίμασε να περάσεις μια weekly πρώτα και μετά την stable....εμένα έτσι λύθηκε το πρόβλημα...το είχα διαβάσει στο φόρουμ του developer ότι έτσι παίζει ;-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hands free ξεχαρβαλώθηκε στο μετρό, και χωρίς μουσική δεν την παλεύω στα ΜΜΜ, ξέρουμε πόσο κάνει ένα νέο πακέτο; Τα θέλω με συσκευασία (κάτι bulk που βλέπω στο σκρουτζ απορρίπτονται λόγω του ότι είμαι παράξενος :p). Αν δεν είναι τα samsung, και έχετε κάτι άλλο να προτείνετε, με mic και κουμπί για τις κλήσεις, δεν έχω πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το hands free ξεχαρβαλώθηκε στο μετρό, και χωρίς μουσική δεν την παλεύω στα ΜΜΜ, ξέρουμε πόσο κάνει ένα νέο πακέτο; Τα θέλω με συσκευασία (κάτι bulk που βλέπω στο σκρουτζ απορρίπτονται λόγω του ότι είμαι παράξενος :p). Αν δεν είναι τα samsung, και έχετε κάτι άλλο να προτείνετε, με mic και κουμπί για τις κλήσεις, δεν έχω πρόβλημα

Jabra SPORT

Χωρίς καλώδιο να εξέxει σαν katarti, vοlικά και για άθληση.

Πανάκριβα όμως

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει boot loops δοκίμασε να περάσεις μια weekly πρώτα και μετά την stable....εμένα έτσι λύθηκε το πρόβλημα...το είχα διαβάσει στο φόρουμ του developer ότι έτσι παίζει ;-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

περασα την τελευταια εβδομαδιαια και μετα απο πανω αυτη και παλι τιποτα..!:(

ή την ώρα που σου κάνει bootloops, βγάζεις την μπαταρία και μετά μπαίνεις κατευθείαν recovery και κάνεις Wipe τα πάντα και μετά παίζει.

κανω wipe πριν και μετα την εγκατασταση,στα bootloops ουσιαστικα το κινητο παει "αδειο" τελειως απο αρχεια.

edit:

Επειδή το hands free ξεχαρβαλώθηκε στο μετρό, και χωρίς μουσική δεν την παλεύω στα ΜΜΜ, ξέρουμε πόσο κάνει ένα νέο πακέτο; Τα θέλω με συσκευασία (κάτι bulk που βλέπω στο σκρουτζ απορρίπτονται λόγω του ότι είμαι παράξενος :p). Αν δεν είναι τα samsung, και έχετε κάτι άλλο να προτείνετε, με mic και κουμπί για τις κλήσεις, δεν έχω πρόβλημα

1)Samsung Handsfree Stereo Headset EHS60ANNBEC

2)Samsung Handsfree Stereo Headset EHS62ASNWECSTD για Galaxy 550,Galaxy Mini S5570,Galaxy Ace S5830,Galaxt Tab 10.1

3)SAMSUNG Στερεοφωνικά ενσύρματα hands free 3,5 mm :αγορές, τιμές, αξεσουαρ SAMSUNG Στερεοφωνικά ενσύρματα hands free 3,5 mm - Pixmania

δεν βρισκω αλλα που να μην ειναι μπαλκ. για σαμσουνγκ αυθεντικα εψαχνα και γω..! πολυ ωραια ακουστικα εχει και το galaxy note αλλα δεν βλεπω να τα εχει κανεις ελλαδα,και για 15ευρω δνε αξιζει να ψαχνεις εξωτερικο..!:)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι να σας πω εντυπώσεις από την miui mintberry! Την εχω κρατήσει δύο βδομάδες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Είναι ταχύτατη χωρίς κανένα bug και έχει απίστευτη διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με όσες miui εχω δοκιμάσει (galnet και επίσημες). Το μόνο που με χαλάει συγκριτικά με stock Roms είναι ο browser ο οποίος γενικά στις custom είναι lagy και το ότι δεν έχει zoom στην εγγραφή 720p! Κατά τα αλλά είναι μια Rom που προτείνεται για καθημερινή χρήση και για multitasking με πολλές δυνατότητες παράμετροποίησης! 2 βδομάδες και ούτε ένα fc... :o δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι να σας πω εντυπώσεις από την miui mintberry! Την εχω κρατήσει δύο βδομάδες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα! Είναι ταχύτατη χωρίς κανένα bug και έχει απίστευτη διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με όσες miui εχω δοκιμάσει (galnet και επίσημες). Το μόνο που με χαλάει συγκριτικά με stock Roms είναι ο browser ο οποίος γενικά στις custom είναι lagy και το ότι δεν έχει zoom στην εγγραφή 720p! Κατά τα αλλά είναι μια Rom που προτείνεται για καθημερινή χρήση και για multitasking με πολλές δυνατότητες παράμετροποίησης! 2 βδομάδες και ούτε ένα fc... :o δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

και σε αυτην και στην εβδομαδιαια του σκωτσεζου το κινητο ενω ηταν σε αδρανεια "νεκρωνε".μονο στην τελευταια εβδομαδιαια το παρατηρησα αυτο. τελικα χωρις wipe περασε η σταθερη του σκωτσεζου!η 1.11.27 νομιζω εχει θεματακια γενικα..!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.