Jump to content




deninho

Recommended Posts

Από την στιγμή που είσαι ήδη σε custom rom x-treme δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα να πας στην miui. Όπως λέει και ο mos όλες με τον ίδιο τρόπο περνάνε ! ;-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Το θέμα είναι πως θέλω να κάνω όσο πιο καθαρή εγκατάσταση γίνεται. Να μη μείνουν κατάλοιπα από τις παλιές. Και να σας πω την αλήθεια, PDA, CSC και PHONE δεν έχω καταλάβει ακριβώς τί είναι.

PDA είναι φαντάζομαι το firmware.

PHONE το radio έτσι?

Και CSC???????

Ο Kernel περιλαμβάνεται στο PDA?

Τέλος, εγώ τώρα έχω JVP. Έχει σημασία αν θα βάλω stock JVP ή JVR πριν το MIUI????

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα το οποιο το εχω με ολες τις official rom (2.1, 2.2, 2.3.3, 2.3.4).

Μου κλεινει μονο του σε ακυρες στιγμες, μια φορα τη βδομαδα περιπου. Το αφηνω π.χ. στο τραπεζι και το βρισκω σβηστο. Να προσθεσω οτι οταν το βρω σβηστω μετα δεν ανοιγει και πρεπει να βγαλω-βαλω την μπαταρια για να ανοιξει ξανα...:slap:

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα το οποιο το εχω με ολες τις official rom (2.1, 2.2, 2.3.3, 2.3.4).

Μου κλεινει μονο του σε ακυρες στιγμες, μια φορα τη βδομαδα περιπου. Το αφηνω π.χ. στο τραπεζι και το βρισκω σβηστο. Να προσθεσω οτι οταν το βρω σβηστω μετα δεν ανοιγει και πρεπει να βγαλω-βαλω την μπαταρια για να ανοιξει ξανα...:slap:

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Εμενα κανει αυτο + οτι οταν με καλουν "χτυπαει" σε αυτον που κανει την κληση αλλα δεν αναβει η οθονη ουτε ακουω κατι.

Με τελευταια official.

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα το οποιο το εχω με ολες τις official rom (2.1, 2.2, 2.3.3, 2.3.4).

Μου κλεινει μονο του σε ακυρες στιγμες, μια φορα τη βδομαδα περιπου. Το αφηνω π.χ. στο τραπεζι και το βρισκω σβηστο. Να προσθεσω οτι οταν το βρω σβηστω μετα δεν ανοιγει και πρεπει να βγαλω-βαλω την μπαταρια για να ανοιξει ξανα...:slap:

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Και εμένα το κάνει αυτό. Αλλά δυστυχώς δεν σκαμπάζω τίπτοις για να περάσω κάποια custom. Οτι συζητάτε εδώ μέσα τόσο καιρό, μου φαίνονται κινέζικα... Αν υπήρχε κανένας μπούσουλας ... Custom Firmware for Dummies, ας πούμε.... το συζητάγαμε.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αυτό. Αλλά δυστυχώς δεν σκαμπάζω τίπτοις για να περάσω κάποια custom. Οτι συζητάτε εδώ μέσα τόσο καιρό, μου φαίνονται κινέζικα... Αν υπήρχε κανένας μπούσουλας ... Custom Firmware for Dummies, ας πούμε.... το συζητάγαμε.

Και γω μαυρα μεσανυχτα ειχα. Με βοηθησε λιγο ο MOS και εριηα λιγο διαβασμα εδω->

Samsung I9000 Galaxy S :: myphone forum

Ξεκινα και θα δεις οτι ειναι πολυ απλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μια χαζή ερώτηση.... Έχω μιά κάρτα μέσα που είναι 8GB που την είχα στο παλιό μου κινητό. Με ποιό τρόπο μπορώ να μεταφερω τα δεδομένα της σε μια καινούργια 32GB που πήρα; Με απλό copy από έναν card reader, ή πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις card reader τα παίρνεις με την μια στο pc σου και μετά τα βάζεις στην άλλη, αν δεν έχεις πάλι λίγο λίγο μέσω του κινητού μέχρι που να τα πάρεις όλα !!

Όσο για τα reboot, αυτά μου τα έκανε εμένα όταν είχα κάποιο "κακό" kernel από πίσω να δουλεύει, έχετε δοκιμάσει να βάλετε την Simplicity ? Για ρίχτε την πάνω και δοκιμάστε.

Άσχετο, γμτ του φίλου μας του stratosk του Σαλλονικιού που φτιάχνει το Semaphone, ο πατέρας έφυγε από την ζωή, κρίμα ρε γμτ !! :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αφού η τελευταία official είναι η 2.3.3. Δεν υπάρχει official, τουλάχιστον μέσα από το Kies, 2.3.5.

αυτο ρωταω,πως θα βαλω μια official 2.3.3-2.3.5,οποια να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.