Jump to content




deninho

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
^^^^^^^^

Λογικά είναι οι πολύ beta εκδόσεις. Αυτές που τις βάζουν οι developers ή αυτοί που δεν έχουν άλλη δουλειά να κάνουν.

Καμιά αξιόπιστη JB έχει βγεί;

Διαβασα καλα λογια για την τελευταια nightly CM10 γιαυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω απο ebay πλαστικο battery cover για να αντικαταστησω επιτελους το ραγισμενο (στο κλασικο σημειο με τα push pins) που εχω εδω και μηνες :innocent:

Εχει παρει κανεις καποιο συγκεκριμενο που να ειναι "σωστο" και να προτεινει?

Επειδη υπαρχουν απειρα και θελω να αποφυγω περιπτωσεις non-perfect fit ή ασχημης εμφανισης+υφης

θελω μαυρο/ασπρο/κοκκινο (οχι ροζουλια και ξεφτισμενα :happy2: )

Για ριξτε τα φωτα σας pl0x :dance3:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ψάχνω καινούριο καπάκι για την μπαταρία, με τους ίδιους φόβους (να μην εφαρμόζει καλά ή να μην είναι Ok). Υπάρχουν, βέβαια, και αυθεντικά καπάκια, αλλά είναι από μτχ κινητά, οπότε έχουν ένα ρίσκο ως προς την κατάσταση... Αν βρω κάτι, θα ειδοποιήσω. Do the same, or else... :p

Επίσης, υπάρχει κανείς που να έχει κάνει custom ρύθμιση στο Display->Automatic Backlight->Edit Other Levels; Αν ναι, παίζει να δώσει καμιά ιδέα για το τι τιμές να βάλω; Βαριέμαι να πειραματιστώ τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα απο ebay ελαφρως μεταχειρισμενο back cover με 2,5 λιρες +αλλα τοσα μεταφορικα. Ειναι γνησια και αψογη. Ειχε πολλες ο πωλητης.

Εκανα την αγορα απο λογαριασμο αλλου ομως και δε μπορω να μπω στο ιστορικο τωρα. Μολις το βρω θα ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Paranoid android 2.16 + semaphore kernel 2.2.0 και το κινητό πετάει. Θα τσεκάρω και τη μπαταρία (καλιμπράρισμα) μέσα στις επόμενες μέρες, και θα αναφέρω αποτελέσματα κι από αυτόν τον τομέα.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

είναι δύο πράγματα που δε χρησιμοποιώ καθόλου, οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Μπαταρία, από βδομάδα που θα καλιμπραριστεί η μπαταρία. Πάντως με φυσιολογική χρήση (poweramp 4-4,5 ώρες, κανένα 40λεπτο θριτζι και κανένα 3ωρο wifi) έχασε ~35% (από 97% σε ~60%)

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] Που είναι σαν μενού από τάμπλετ; Αν ναι, εύκολο να αλλάξει: πας ρυθμίσεις-> Parandroid Settings->Apps->Settings->δεύτερη καρτέλα (Layout/UI) και αλλάζεις από 720 σε 360. Η ίδια διαδικασία για να αλλάξεις όποια εφαρμογή θές. Αν δε σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, τότε μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του Parandroid, και να επιλέξεις στο Workspace "Hybrid off"

Link to comment
Share on other sites

με deep idle on & live oc @114% (1.14GHz), σε 20 ώρες έφτασε στο 25% η μπαταρία (κλασσικά ακαλιμπράριστη :p). Σε αυτές τις 20 ώρες είχε σχεδόν μόνιμα ανοιχτό το wifi, ανοιχτό και το 3g (αλλά όχι το data), και οθόνη ανοιχτή 4 ώρες. Αρκετά καλά, νομίζω.

Το deep idle, όμως, νομίζω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα ορισμένες φορές (δεν επανέρχεται το κινητό, όταν σβήνει η οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.