Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Είδα σήμερα στο Multirama το Lenovo Ideapad A1 στα €125. Ίσως ενδιαφέρει κάποιους.

Αξίζει κυρίως λόγω του offline GPS που υποστηρίζει. Είχαν υποσχεθεί και upgrade σε ICS αλλά δεν το βλέπω...

Είδα και εγώ το newsletter. Να σου πώ την αλήθεια, ψιλοψήνομαι. 1024 x 600 ανάλυση οθόνης, για ebook reader που θέλω δε με χαλάει...1G cpu, 512RAM νταξ, παλεύεται. Ούτως ή αλλως, το nexus 7 Ελλάδα όταν και άμα θα έρθει κάνα 250ρι το κόβω, οπότε ή κάτι τέτοιο ή σε κινέζικη λοτταρία θα πας σε αυτά τα φράγκα.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ψαχνεται για tabletακι απλης χρησης παντως

τσιμπησα ενα Aurora II απευθειας απο κατασκευαστη με 7$ μεταφορικα και πληρωμη paypal

(εκανε σχεδον 2 βδομαδες να ρθει βεβαια)

περαστηκε μια χαρα JB 4.1 απο Nexus 7 και so far ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος σε σχεση με αυτο που περιμενα.

εαν καποιος δεν καιγεται για Built in 3g πιστευω οτι ειναι πολυ καλη λυση για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την Ainol και γω την στα υπ'όψιν μου, αλλά φοβάμαι το τελωνείο...Άμα σου κάτσει κάνας άσχετος και σου κοπανήσει κάνα βαρβάτο καπέλο, τρέχα γύρευε.

εαν επιλεξεις economy shipping

αρα σου ερχεται μεσω ΕΛΤΑ, δεν παιζει τετοιο σεναριο.

προσωπικα με ΕΛΤΑ το χειροτερο που μου εχει τυχει

ειναι το γνωστο καρτελακι εκτελωνισμου των 3€ που κι αυτο καταργηθηκε πλεον εαν θυμαμαι καλα

Αμα το βαλεις να ερθει με express κτλ και προωθηθει μεσω courier, ηθελες τα κι επαθες τα.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο 2-3 ερωτησεις.

Η μπροστινη καμερα κανει τπτ ή ειναι χαλια;

Η μπαταρια ποσο κραταει;

Ξερεις αν διαβαζει στικακια usb με καποιον ανταπτορα;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοπρίτης, μερικές ερωτήσεις για το ταμπλετ γιατί με μπρίζωσες. :turn:

Το skype δουλεύει? Front camera έχει αλλά σε πολλά ταμπλετ δεν υποστηρίζεται η εφαρμογή.

Τι κάρτες μνήμης δέχεται? Κολάει καθόλου η οθόνη?

Το θέλω για να ακούω μουσική και παράλληλα να παίζω κανα παιχνιδάκι ή να διαβάζω κανα e-book. Επίσης να σερφάρω.

Από την εμπειρία σου τι λες? Με καλύπτει?

edit: Μεταφορικά εμένα μου βγάζει γύρω στα 12 ευρώ, και δεν επιλέγω το express delivery. Δεν έκανα παραγγελία ακόμη.

Έγινε επεξεργασία από X-Ray
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο 2-3 ερωτησεις.

Η μπροστινη καμερα κανει τπτ ή ειναι χαλια;

Η μπαταρια ποσο κραταει;

Ξερεις αν διαβαζει στικακια usb με καποιον ανταπτορα;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Κοπρίτης, μερικές ερωτήσεις για το ταμπλετ γιατί με μπρίζωσες. :turn:

Το skype δουλεύει? Front camera έχει αλλά σε πολλά ταμπλετ δεν υποστηρίζεται η εφαρμογή.

Τι κάρτες μνήμης δέχεται? Κολάει καθόλου η οθόνη?

Το θέλω για να ακούω μουσική και παράλληλα να παίζω κανα παιχνιδάκι ή να διαβάζω κανα e-book. Επίσης να σερφάρω.

Από την εμπειρία σου τι λες? Με καλύπτει?

edit: Μεταφορικά εμένα μου βγάζει γύρω στα 12 ευρώ, και δεν επιλέγω το express delivery. Δεν έκανα παραγγελία ακόμη.

Skype δουλευει κανονικοτατα και με καμερα.

Η καμερα για skype ειναι μια χαρα,

για φωτο οχι ομως μιας και ειναι μπροστινη και δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις κι ευκολα οπως ειναι προφανες

Μπαταρια με αναμικτη χρηση (wifi σχεδον πανατα ανοικτο, games, youtube, music, surfing)

παιζει στις 5-6 ωρες με οθονη σε full brightness

τα Games ομως την ξεζουμιζουν πραγματικα

δλδ δεν ξεκινας ενα νεο γυρο RISK εαν δεν εχεις τουλαχιστον 15% left :p γιατι θα σε αφησει στη μεση.

Καρτουλες παιρνει micro SD

αλλα με 16gb εσωτερικο αποθηκευτικο δεν πολυχρειαζεται.

Το Mini HDMI δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα απ'οτι διαβαζω με την εκδοση που φλασαριστηκε παιζει και dual display μια χαρα.

Η οθονη εχει καλη αποκριση, δεν ειναι σαν του SGII αλλα ειναι λειτουργικοτατη.

Καποια σκαλωματα στην αποκριση και στα διαρκη πατηματα τα εχει

αλλα κυριως σε εφαρμογες μικροτερης αναλυσης προορισμενες για κινητα

Στικακι με ανταπτορα δεν εχει χρειαστει να δοκιμασω αλλα οποτε θες μου λες και το βλεπουμε μαζι.

Για γενικη χρηση και για τα λεφτα του ειναι παραπανω απο οκ Imho.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fullhd.gr/news/item/14524-9-7-inch-retina-display-tablets-%CE%B1%CF%80%CF%8C-266-%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1.html

Η κινεζικές Cube & Chuwi παρουσίασαν δύο tablets [Cube U9GT5 & Chuwi V99] με οθόνες 9.7 ιντσών τεχνολογίας Retina με ανάλυση 2048 x 1536 pixel, ίδια με εκείνη που χρησιμοποιεί το νέο iPad.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για αγορά tablet κ επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια στο συγκεκριμένο θέμα θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας.

Έχω βρει αυτό GOOGLE NEXUS 7 TABLET 16GB ANDROID 4.1 - - E-SHOP.GR

Να πω ότι θα είναι πιο πολύ για χρήση internet μιας και θα το δουλεύει η γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.