Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Microsoft Surface RT Priced: 32GB For $499 Without Touch Cover, $599 With; 64GB For $699 | TechCrunch

Να με συγχωρούν οι mods που το ποστάρω εδώ και όχι στα ανέκδοτα. Προσπαθώ να μπω στο μυαλό της microsoft (αν και συνεχώς τρώω 404 αλλά που θα μου πάει).

Link to comment
Share on other sites

200$-300$ , ποτε ειχε ακουστει; :hm:

Παντως 400+ ειχαν, οταν πρωτοβγηκαν, οι 10ιντες ταμπλετες που ειχαν & δωρεαν android.

Εδω που πληρωνουμε και λειτουργικο, σιγα μην δε "χτυπαγε" τις τιμες η MS & λοιποι κατασκευαστες, & ειδικα με το ολο hype που εχει δημιουργηθει.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε..

Πήρα το iPhone προ 2μηνου κ πραγματικά έχω ξεχάσει πως είναι να ανοίγεις το λάπτοπ. Επειδή όμως κοντεύω να βγάλω τα ματια μου πάνω στο μηλοφωνο,ζαχαρωνω τρελα να δοκιμάσω καμία ταμπλετα. Θα έπαιρνα iPad με wifi και 3G αλλα δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά χωρίς να ξέρω αν πράγματι θα με βολέψει. Ενδιαφέρομαι λοιπόν να ξεκινήσω με κάτι αξιοπρεπεσ γύρω στα 100-120 ευρω κ αν το βρω χρηστικο,χτυπάω σε βάθος χρόνου και το iPad.

Χρήση Ίντερνετ,YouTube και αρκετο excel,οπότε θα προτιμούσα 10αρα οθόνη. Άντε κ κανένα παιχνιδάκι στο τσακιρ κέφι.. Βασικά πράγματα δηλαδή, χωρίς πολλές απαιτήσεις. Κυρίως θα ήθελα να έχει ικανοποιητική αυτονομία..

Υπάρχει κάτι αξιόλογο σε αυτά τα λεφτά; (ας είναι κ κινέζικο)

Έγινε επεξεργασία από iparout
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε..

Πήρα το iPhone προ 2μηνου κ πραγματικά έχω ξεχάσει πως είναι να ανοίγεις το λάπτοπ. Επειδή όμως κοντεύω να βγάλω τα ματια μου πάνω στο μηλοφωνο,ζαχαρωνω τρελα να δοκιμάσω καμία ταμπλετα. Θα έπαιρνα iPad με wifi και 3G αλλα δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά χωρίς να ξέρω αν πράγματι θα με βολέψει. Ενδιαφέρομαι λοιπόν να ξεκινήσω με κάτι αξιοπρεπεσ γύρω στα 100-120 ευρω κ αν το βρω χρηστικο,χτυπάω σε βάθος χρόνου και το iPad.

Χρήση Ίντερνετ,YouTube και αρκετο excel,οπότε θα προτιμούσα 10αρα οθόνη. Άντε κ κανένα παιχνιδάκι στο τσακιρ κέφι.. Βασικά πράγματα δηλαδή, χωρίς πολλές απαιτήσεις. Κυρίως θα ήθελα να έχει ικανοποιητική αυτονομία..

Υπάρχει κάτι αξιόλογο σε αυτά τα λεφτά; (ας είναι κ κινέζικο)

για οποιον ψαχνεται για tabletακι απλης χρησης παντως

τσιμπησα ενα Aurora II απευθειας απο κατασκευαστη με 7$ μεταφορικα και πληρωμη paypal

(εκανε σχεδον 2 βδομαδες να ρθει βεβαια)

περαστηκε μια χαρα JB 4.1 απο Nexus 7 και so far ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος σε σχεση με αυτο που περιμενα.

εαν καποιος δεν καιγεται για Built in 3g πιστευω οτι ειναι πολυ καλη λυση για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Google to debut US$99 Nexus tablet in 4Q12, say Taiwan makers

Αν η παραπάνω φήμη ισχύσει (προσωπικά αμφιβάλλω) θα είναι τρελό value for money. Θα είναι καταπληκτικά νέα (για πρώτη φορά μετά από χρόνια) και για την VIA(Wondermedia).

Πάντως ταμπλετίτσες με τον 8850 έχουν κάνει την εμφάνισή τους αρκετές. Δεν ξέρω τι διαφορές θα μπορούσε να έχει ο 8950.

Link to comment
Share on other sites

Μονοπύρηνος Α9. Μια βόλτα στο youtube με search για wm8850 θα ήταν ποιο αξιόπιστη απάντηση μιας και η ενασχόλησή μου με τα tablets είναι ποιο πολύ σε θεωρητικό επίπεδο (2 WM8505 που τυχαία πέσανε στα χέρια μου χωρίς κόστος δεν πιάνονται).

Link to comment
Share on other sites

lol... Fair enough !

Αν κόψουμε το 3g ? Και η οθόνη γίνει 9άρα ? (κάτι μεγαλύτεροαπό 7άρα, τεσπά...)

Πάλι πολλά ζητάω ?

Όπως είδες και πιο πάνω.. Εγώ σε μια εβδομάδα θα παραγγείλω το ainol novo aurora 2 γιατί για τα λεφτά του τα σπάει

και έχει γίνει αγορά από συμφορουμίτη οπότε λογικά δεν θα παιχτεί πρόβλημα. Με 3g δύσκολα θα βρεις σε αυτά τα λεφτά και αν πας σε άλλο κινέζο ρισκάρεις πιο πολύ. Αυτό που με προβληματίζει είναι η χρήση excel που λες.

Θα πάρει καιρό να συνηθίσεις λογικά, μπορεί να τρώει κολλήματα και ο κινέζος.

Αφού λες ότι θα πάρεις ΚΑΙ ipad σε βάθος χρόνου, στην θέση σου θα μάζευα λεφτά αποκλειστικά γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν σίγουρος οτι το iPad θα το χρησιμοποιούσα,θα το είχα ήδη αγοράσει χθες!! Δεν ξέρω όμως μήπως αυτή η γκατζετομανία μου είναι κάτι προσωρινό που θα περάσει μέσα σε 2-3 βδομάδες,οπότε το iPad θα καταλήξει ένα πολυ ακριβό σούβερ.. Γι'αυτο ηθελα να δοκιμασω πρωτα κατι πιο φτηνο..Όψομεθα!

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ψαχνεται για tabletακι απλης χρησης παντως

τσιμπησα ενα Aurora II απευθειας απο κατασκευαστη με 7$ μεταφορικα και πληρωμη paypal

(εκανε σχεδον 2 βδομαδες να ρθει βεβαια)

περαστηκε μια χαρα JB 4.1 απο Nexus 7 και so far ειμαι παραπανω απο ικανοποιημενος σε σχεση με αυτο που περιμενα.

εαν καποιος δεν καιγεται για Built in 3g πιστευω οτι ειναι πολυ καλη λυση για τα λεφτα του

Ευχαριστούμε για το λινκ Γιώργο! Βλέπω οτι θα βγάλει και τετραπύρηνο 10ρι με full HD οθόνη σε τιμή σκάνδαλο και ψήνομαι πάρα πολύ. Από μέγεθος το δικό σου πως είναι? το πάχος κυριως... γομαράκι???

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν σίγουρος οτι το iPad θα το χρησιμοποιούσα,θα το είχα ήδη αγοράσει χθες!! Δεν ξέρω όμως μήπως αυτή η γκατζετομανία μου είναι κάτι προσωρινό που θα περάσει μέσα σε 2-3 βδομάδες,οπότε το iPad θα καταλήξει ένα πολυ ακριβό σούβερ.. Γι'αυτο ηθελα να δοκιμασω πρωτα κατι πιο φτηνο..Όψομεθα!

Είναι λίγο άτοπο να πάρεις φθηνό androidές για να δείς αν θα σε βολέψει το ipad.

Μπορεί λόγο λειτουργιού και μόνο να «στραβώσεις» τόσο πολύ που να μην προχωρήσεις.

Είσαι καταρχήν ήρωας που δουλεύεις excel από το iphone αλλά σε λίγο καιρό θα ρωτάς και για γυαλιά.

Αν η κύρια ανάγκη σου είναι το excel τότε καλύτερα κοίτα για φορητό με κανονικό πληκτρολόγιο, διαφορετικά μπορεί και να μην βολευτείς ότι και αν πάρεις.

Πάντως, το ipad ακόμα και αν δεν σε βολέψει θα «φύγει» σχετικά εύκολα στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.