Jump to content



Official Nokia Ν8 Symbian^3 Thread !!!


MOS

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Το εχω 4-5 μερες και το χρησιμοποιω σαν tablet :)

Ελεγα να του βαλω επιτελους την sim και να αρχισω να το χρησιμοποιω αλλα επειδη ενα σωρο εφαρμογες/παιχνιδια/gps/κτλ απαιτουν συνδεση στον ιντερνετ ηθελα να ρωτησω αν ξερετε πως μπορω να αποτρεψω να μπει στο ιντερνετ με την sim.

Θελω δλδ να συνδεεται στον ιντερνετ μονο μεσω WLAN και ποτε μεσω sim.

Eικονομηνυματα/βιντεο κλησεις/και λοιπες 3g χαζαμαρες μου περνανε αδιαφορες, θελω απλα να μην με χρεωνει εν αγνοια μου.

Υπαρχει καπου ρυθμιση/κανονας για κατι τετοιο ή πρεπει ντε και καλα καθε φορα που θα με ρωταει η εκαστοτε εφαρμογη να εχω το νου μου να παταω ΟΧΙ!

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη κίνηση:

menu->settings->connectivity->settings

Data use in home country: Always ask

Data use when abroad: Always ask

Δεύτερη:

Μessaging->options->settings->multimedia message->multimedia retrieval-> manual.

Για Opera:

settings->advanced->connection->always ask

Αυτά, αν έχεις κάτι άλλο εδώ είμαστε !!:)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε ότι έχει από OVi που αφορά το GPS και βάλε αυτό !!

Ovi Maps for mobile v3.07 | Nokia Beta Labs

Κάνε επανεκκίνηση άστο να τραβήξει μια φορά δεδομένα καλά και μετά ελπίζω θα σε βρίσκει σε 2 λεπτά !!

π.σ. κάνε λογαριασμό !!

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. Έβλεπα τα προηγούμενα πόστς και ξέχασα να σου απαντήσω για το Mod6 είναι hack patch για ν8 που τάχα μου καλυτερεύει την συσκευή σε διάφορους τομείς frames κάμερας smooth scrolling κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε (!)...αυτά όλα για την κάμερα γίνονται ήδη με ένα πρόγραμμα !!!

Camera Pro v1.1.5 Symbian^3 - Full Version Advanced Camera App Download | Nokia N8's Fan Club

ωραίος!!

τώρα θέλουμε PR2.0 να γουστάρουμε λίγο ή έστω κανενα mod με overcloack :p

Link to comment
Share on other sites

Οι μακακες πήγαν και βάλανε επεξεργαστή μεγαλύτερης συχνότητας και τον κάνανε underclock και τι έρχεται και το N8-01

Concept Phone: Nokia N8-01 - Symbian^3 - 16MP Cam - 1.2Ghz Dual Core - 1GB RAM - 1080p HD Video Recording and Playback | Nokia N8's Fan Club

Link to comment
Share on other sites

Οι μακακες πήγαν και βάλανε επεξεργαστή μεγαλύτερης συχνότητας και τον κάνανε underclock και τι έρχεται και το N8-01

Concept Phone: Nokia N8-01 - Symbian^3 - 16MP Cam - 1.2Ghz Dual Core - 1GB RAM - 1080p HD Video Recording and Playback | Nokia N8's Fan Club

ίσως να πίανει τα Hz του με το Pr2.0 ? ή δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις signed/unsigned εφαρμογες τι ειναι ακριβως;

Δλδ καποιος που δεν θελει να "χακαρει" την συσκευη τι πρεπει να κανει για να δουλεψουν οι unsigned εφαρμογες, και για ποιο λογο χρειαζεται αυτη η "υπογραφη";

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με την εφαρμογή, μερικές ζητάνε, μερικές πάλι όχι, είτε επειδή είναι ήδη υπογεγραμμένες είτε επειδή δεν χρειάζεται.

Δεν είναι απαραίτητο να hackάρεις το τηλέφωνο για να βάλεις μια unsigned εφαρμογή, υπάρχει άλλος τρόπος που είναι πολύ απλός και σίγουρος ότι λειτουργεί !!

Γίνεσαι μέλος εδώ ελεύθερα, είναι οκ το site,

http://www.shoujizu.net/en/

και περνάς το κινητό δίνοντας τον IMEI, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ξαναλέω το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό, και σου δίνει δύο αρχείο ένα .cer και ένα .key. Άλλες σελίδες πρέπει να τα στάξεις για να τα πάρεις αυτά, αυτή τα δίνει free και επίσης αυτοί δημιουργούν και εφαρμογές. τέλος πάντων λεπτομέρειες.

Αυτά από την στιγμή που θα """δηλώσεις""" το τηλέφωνο την επόμενη μέρα θα τα έχεις και μετά από λίγες μέρες πάλι εξαφανίζονται για λόγους ασφαλείας. Μπορείς να τα κατεβάσεις και αν τα κατεβάσεις και τα αποθηκεύσεις, πες μου πάλι να σου δώσω μια εφαρμογή για να υπογράφεις απλά κάθε αρχείο που θέλεις να κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου και σου ζητάει πιστοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.