Jump to content



AMD Bulldozer Benchmarks Leaked


nikpoth

Recommended Posts

Καλα τα λες.πες μας τωρα ομως τι σχεση εχουν ολα αυτα που λες,αφου τα λες τοσο καλα με το ονομα του νηματος που ειναι AMD Bulldozer Benchmarks Leaked.φυσικα δεν περιμενεις εμενα για να διαβασεις τον τιτλο ετσι?εαν θελεις να τα πεις αυτα,λιγο πιο πανω απο το φορουμ των AMD εχει ενα για τους Intel......

Δηλαδή στο thread της GTX 680 είναι περίεργο να δεις να κάνουν συγκρίσεις με την 7970?

Anyway, Bulldozer in 1 image:

lipstickpig.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,5k
  • Created
  • Last Reply

Διαβασε τι quotαρα,διαβασε τι ελεγε αυτο το μηνυμα και διαβασε τι απαντησα.που διαφωνεις?τι συγκριναμε και δεν το καταλαβα?επεξεργαστη που θα βγει σε λιγο καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί απαντάς? Είπα εγώ πουθενά ότι οι bd είναι καλύτεροι? Αν θες την άποψή μου οι μόνοι amd επεξεργαστές που αξίζει να αγοραστούν είναι οι Llano και αυτοί για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Ανοιχτές πόρτες παραβιάζεις. Ακόμα περιμένω την nvidia κάρτα στα 160 ευρώ.

βασικα χωρις quote πηγαινε το ποστ μου, κατα λαθος εμπλεξα και σενα μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα εσύ τραγουδάς το TROLLααα , trollαα ...........

Εγώ μια χαρά ξέρω τι λέω! Εσύ δεν ξέρεις τι σου γίνεται αγόρι μου !

Και εν πάση περιπτώση μπορείς να μου πεις τι δουλειά έχεις σε ένα θέμα που όπως φαίνεται δεν σε αφορά ???

ats57347_258Troll_spray.jpg

Καταρχας δεν θα που πεις εσυ σε πιο θεμα θα ποσταρω η οχι, ουτε δουλεια σου ειναι, ουτε ιδιοκτησια σου το φορουμ..

Κατα δευτερον πιος τρολαρει και ποις ειναι fanboy, επισης φαινεται.

Και τελος στο username σου ξεχασες να γραψεις ενα Μ... a(m)dpanos :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες τρολάρετε το thread sto full.

Δηλαδή αμα μπαίνουμε και γράφουμε με λογική "δεν θα μου πεις εσύ που θα ποστάρω" το διαλύσαμε το thelab.

Λιγο έλεγχο..... Αυτό δεν είναι το thread "Bulldozer Suxorz" ¨η "AMD Sukz" γιατί δεν φτιάχνετε ένα τέτοιο να γουστάρετε;

Εμένα δεν μου έκανε ο BD και πήρα Intel αυτό δεν σημαίνει ότι στη δουλειά του δίπλα δεν θα είναι καλύτερος ο BD ή ότι στην τελική μου πέφτει και λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν θα που πεις εσυ σε πιο θεμα θα ποσταρω η οχι, ουτε δουλεια σου ειναι, ουτε ιδιοκτησια σου το φορουμ..

Κατα δευτερον πιος τρολαρει και ποις ειναι fanboy, επισης φαινεται.

Και τελος στο username σου ξεχασες να γραψεις ενα Μ... a(m)dpanos :hehe:

Εγώ σαν fanboy που όπως λες είμαι της AMD, εγώ θα έλεγα της ΤΣΕΠΗΣ ΜΟΥ , ποστάρω στα θέματα της AMD για να ενημερώσω, να ενημερωθώ κ.λ.π.

Εσύ που την απόφασή σου την πήρες και αγόρασες τον 2600Κ γιατί δεν πάς να ποστάρεις τις εντυπώσεις σου από το προϊόν που αγόρασες ώστε να ενημερωθούν και οι άλλοι από εκεί, αντί να προσπαθείς να κρίνεις ένα προϊόν το οποίο δεν έπιασες στα χέρια σου ποτέ ???

Νομίζω θα ήταν πολύ ποιο εποικοδομητικό, αλλά η διαφορετική λογική σου δείχνει ΠΑΡΑ πολύ καλά το τι θες και τι προσπαθείς να κανεις !

Εγώ στο θέμα των Intel δεν πάω να πω ούτε πως δεν αξίζουν, ούτε πως δεν αξίζουν σαν απόδοση τιμή (που το πιστεύω για πολλά μοντέλο) , ούτε οτιδήποτε άλλο γιατί sandy δεν έχω αγοράσει, οπότε και ΔΕΝ καταστρέφω το αντίστοιχο θέμα με TROLL-αρίσματα του χείριστου τύπου όπως τα δικά σου , γιατί απλά δεν έχω εκεί τίποτα να προσφέρω !! Έχω δηλαδή την αγωγή που πρέπει και που μάλλον δεν έχεις, ώστε να δίνω στον άλλον τον χώρο του να εκφραστεί ελεύθερα πάνω σε όλα τα βιώματά του και τέλος πάντων αυτά που πιστεύει και ενδιαφέρεται!

Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να με αφήσεις σαν μέλλος του forum να έχω τον χώρο μου ώστε να μπορώ να ενημερώνομαι και να μην έχω την εκάστοτε Μ@λα%(α που δέρνει κάθε μέρα τον κάθε ένα να διαβάζω !!!

Κατάλαβες τώρα που πηγαίνει το όλο θέμα με το αν πρέπει να ποστάρεις αυτά που ποστάρει ή όχι ??

Το θέμα είναι για τους BULLDOZER και η ενότητα για τους AMD !!!

Κατάλαβες ????????

Link to comment
Share on other sites

α, δηλαδη εγω που εχω και το ονομα και το αβαταρ ειμαι σταμπαρισμένος? :p:p

Εσυ εισαι αστα να πανε...... :p

Πηγαινε τωρα στο θεμα των Ιντελ και ποσταρε οτι τον ανεβασες στα 8.0ghz γιατι κατι τετοιο γινετε εδω......

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι αστα να πανε...... :p

Πηγαινε τωρα στο θεμα των Ιντελ και ποσταρε οτι τον ανεβασες στα 8.0ghz γιατι κατι τετοιο γινετε εδω......

δεν το κανω γιατι ειναι λιγα τα 8 :p

μολις περασω τα 8200 θα το κάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν fanboy που όπως λες είμαι της AMD ποστάρω στα θέματα της AMD για να ενημερώσω, να ενημερωθώ κ.λ.π.

Εσύ που την απόφασή σου την πήρες και αγόρασες τον 2600Κ γιατί δεν πάς να ποστάρεις τις εντυπώσεις σου από το προϊόν που αγόρασες ώστε να ενημερωθούν και οι άλλοι από εκεί, αντί να προσπαθείς να κρίνεις ένα προϊόν το οποίο δεν έπιασες στα χέρια σου ποτέ ???

Νομίζω θα ήταν πολύ ποιο εποικοδομητικό, αλλά η διαφορετική λογική σου δείχνει ΠΑΡΑ πολύ καλά το τι θες και τι προσπαθείς να κανεις !

Eνω εσυ που κρινεις εχεις και bob-cat και sandy στα χερια σου.. :tomato:

Εγώ στο θέμα των Intel δεν πάω να πω ούτε πως δεν αξίζουν, ούτε πως δεν αξίζουν σαν απόδοση τιμή (που το πιστεύω για πολλά μοντέλο) , ούτε οτιδήποτε άλλο γιατί sandy δεν έχω αγοράσει, οπότε και ΔΕΝ καταστρέφω το αντίστοιχο θέμα με TROLL-αρίσματα του χείριστου τύπου όπως τα δικά σου , γιατί απλά δεν έχω εκεί τίποτα να προσφέρω !! Έχω δηλαδή την αγωγή που πρέπει και που μάλλον δεν έχεις, ώστε να δίνω στον άλλον τον χώρο του να εκφραστεί ελεύθερα πάνω σε όλα τα βιώματά του και τέλος πάντων αυτά που πιστεύει και ενδιαφέρεται!

Ουτε τον 8120-8150 εχεις αγορασει, αλλα την γνωμη σου την λες :tomato:

Το περι τρολλαρισματος στα επιστρεφω για δευτερη φορα..

Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να με αφήσεις σαν μέλλος του forum να έχω τον χώρο μου ώστε να μπορώ να ενημερώνομαι και να μην έχω την εκάστοτε Μ@λα%(α που δέρνει κάθε μέρα τον κάθε ένα να διαβάζω !!!

Κατάλαβες τώρα που πηγαίνει το όλο θέμα με το αν πρέπει να ποστάρεις αυτά που ποστάρει ή όχι ??

Δεν χρειαζεται να με παρακαλας, εγω δεν σου απογορευσα να ποσταρεις καπου και να πεις την γνωμη σου...

Αντιθετα εσυ εισαι αυτος αυτος που οταν δεν συμφωνει με κατι προσπαθει να μας πει οτι δεν μπορουμε να εκφρασουμε ελευθερα την αποψη μας :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Οι B/dozer έχουν περάσει από τα χέρια μου όλοι εκτός του 8150 τον οποίο τον κοιτάζω για να τον βάλω επάνω σε μια 990FX-UD7 που αγόρασα μεταχειρισμένη αν τον βρω χωρίς την υδρόψυξη γιατί πάει ακριβά! όπως και όλα τα X4 και X6 cpu της AMD τα τελευταία χρόνια !

Σίγουρα έχω πιάσει πολύ περισσότερα cpus από όσα μπορείς να φανταστείς ! Το ίδιο και μητρικές ! Κάτσε εσύ με τον ένα και μοναδικό 2600Κ σου να κρίνεις ολόκληρη την αγορά και πως πρέπει να κινείται ένας καταναλωτής ανάλογα με την διαμόρφωση των τιμών........

Τρολλάρεις ασύστολα γιατί είσαι σε λάθος ενότητα μεγάλε! Πόσες φορές θα σου το πούμε !!! SANDY και INTEL είναι ένα δίπλα, όχι εδώ ! Γκέγκε ???

Τι έχεις να δώσεις σε αυτό το θέμα που θα πρέπει ο εκάστοτε αναγνώστης να σε ανεκτεί το ίδιο και τα ματάκια μου καθημερινά ??? ΤΙΠΟΤΑ ......... ή μάλλον τα χειρότερα ποστ !

Ρίξε λοιπόν καμιά ντομάτα προς το μέρος σου και άφησε εμένα ! Την έννοια του trollαρίσματος τράβα να την διδαχτείς !

Link to comment
Share on other sites

Οι B/dozer έχουν περάσει από τα χέρια μου όλοι εκτός του 8150 τον οποίο τον κοιτάζω για να τον βάλω επάνω σε μια 990FX-UD7 που αγόρασα μεταχειρισμένη ! Όπως και όλα τα X4 και X6 cpu της AMD τα τελευταία χρόνια !

Τι έχεις να δώσεις σε αυτό το θέμα που θα πρέπει ο εκάστοτε αναγνώστεις να σε ανεκτεί το ίδιο και τα ματάκια μου καθημερινά ???

Ε τοτε ποσταρε κανενα νουμερα απο τον 8120 που προφανως θα εχεις, να τον καμαρωσουμε και να ενημερωθουμε...

Επισης δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις το τι hardware εχει περασει απο τα χερια μου :hehe:

Επισης το καθημερινα απο που προκυπτει?

Ψαξε βρες τα χιλιαδες post που εκανα στο συγκεκριμενο νημα που ασχολουμε "καθημερινα" :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως έχω BD στην κατοχή μου, είπα πως έχουν περάσει πολλοί από τα χέρια μου ! Είναι τελείως διαφορετικό το ένα από το άλλο !

Αυτή την στιγμή είμαι επάνω από ένα SONY VAIO NS21Z με C2D P8600 , εχτές ήμουν με ένα fujitsu siemens με έναν T7300 , προχθές παρέα με ένα TURION ZM-86 σε ένα AMILO XA 3530 , πραρπροχθές σε έναν phenom ιι X4 955 με μια M3A79-T , ποιο πριν σε έναν Q9650 με μια P5Q κ.λ.π.

Λές να έχω screen από κάθε έναν ?? :wall::wall:

Επισης το καθημερινα απο που προκυπτει?

Ψαξε βρες τα χιλιαδες post που εκανα στο συγκεκριμενο νημα που ασχολουμε "καθημερινα" :tomato:

Δείξε μου ένα ποστ σου σε αυτό το θέμα που να ήταν εποικοδομητικό. Να ενημέρωσε πάνω στο θέμα που αναφέρεται η συζήτηση και να μην προσπάθησε να σνομπάρει, να μειώσει, να απαξιώσει .......... Το να δημιουργούμε εντυπώσεις είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως έχω BD στην κατοχή μου, είπα πως έχουν περάσει πολλοί από τα χέρια μου ! Είναι τελείως διαφορετικό το ένα από το άλλο !

Απλα υπεθεσα οτι επειδη εχουν περασει τοσοι πολυ μπουλντοζερ απο τα χερια σου, ολο και καποιο screenshot ειχες κρατησει και θα ειχες ευκαιρο :hehe:

Οσο για τα ποστ που λες πως εκανα στο συγκεκριμενο νημα, δεν θα τα δειξω εγω, περιμενω εσενα να μου δειξεις τα χιλιαδες μη επικοδομοιτικα ποστ που εκανα για τον μπουλντοζερ στο συγκεκριμενο νημα, μιας και καθημερινα οπως λες με αυτον ασχολουμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Απλα υπεθεσα οτι επειδη εχουν περασει τοσοι πολυ μπουλντοζερ απο τα χερια σου, ολο και καποιο screenshot ειχες κρατησει και θα ειχες ευκαιρο :hehe:

Συνήθως αν τρέξω κάτι για να δω πως πάει ένα σύστημα μένει αποθηκευμένο στο σύστημα αυτό. Δεν μαζεύω υλικό γιατί έτσι κι αλλιώς θα ξανάρθει κάποιο παρόμοιο.

Εγώ σου ξαναείπα χίλιες φορές !

Όταν κρίνουμε μια τεχνολογία την κρίνουμε από τις απόλυτες επιδόσεις της σε διαφόρους τομείς σε σχέση με τον ανταγωνισμό !

Εκεί οι B/d απέτυχαν για χίλιους δυο λόγους !

Όταν κρίνουμε ένα προϊόν στο ράφι κρίνουμε με βάση την απόδοση προς τιμή του. Εκεί ανάλογα με το κόστος που μας το δίνει η εταιρία το κρίνουμε σαν ευκαιρία, μπανάνα, μπάζο!

Οι BD δεν έχουν performance όσο ένας I3 όπως δηλώνεις με την καμιά ! Είναι προϊόν της φαντασίας σου.

ΕDIT !!! Δεν θα σου κάνω την χάρη να κάνω αναπαραγωγή αυτών που έχεις γράψει όσο και αν το θες !!! Εδώ σου λέω πως θα έπρεπε να λείπουν, θα τα διπλασιάσω κι όλας ??? :whip:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάμε μόνο για τον FX4100. Και έχει performance όσο ο i3.

O 4100 είναι χειρότερος ! Μόνο το ότι είναι ξεκλείδωτος τον σώζει από το να πάει άκλαφτος και η τιμή της πλατφόρμας του που είναι πολύ χαμηλή! Σε αυτό συμφωνώ λοιπόν πως το performance του παίζει στα γενικότερα όρια ενός I3 !

Σαν Bulldozer όμως εγώ αντιλαμβάνομαι το ολοκληρωμένο chip με τα 8-core /4 module με την cache του ολόκληρη ατόφιο όπως βγαίνει από την παραγωγή !

Ε όπως και να το κάνουμε το να το λες I3 είναι άτοπο ακόμα και δόλιο !

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα δλδ, σύγκρινε κανείς τον i3 με τον 8150? Ή μήπως απευθύνεται στο ίδιο αγοραστικό κοινό?

Όταν κάποιος τον συγκρίνει λοιπόν με τον i3 δεν συγκρίνει με την πλατφόρμα sandy (εκεί κάθε σοβαρός άνθρωπος παραδέχεται ότι οι bd χάνουν κατά κράτος) αλλά με το προϊόν στο ράφι -για να χρησιμοποιήσω δικά σου λόγια- που λέγεται i3.

Τα πράγματα για μένα είναι απλά: Η amd επένδυσε πολλά στους πολλούς πυρήνες και η intel στις επιδόσεις του κάθε ξεχωριστού πυρήνα. Μέχρι τώρα, η intel δικαιώνεται πανηγυρικά. Το γεγονός ότι οι τετραπύρηνοι βάζουν κάτω 8πυρηνους δείχνει ότι οι πυρήνες δεν είναι κεφτέδες να βάλουμε πολλούς μπας και γεμίσει το ρημάδι το πιάτο. Παίζουν πάρα πολλά πράγματα ρόλο. Η υποστήριξη απο τους προγραμματιστές και τις υπολόποιπες εταιρίες είναι ένα από αυτά.

Και να το πω και ακόμα πιο απλά: Τι να τις κάνω 8 φοράδες όταν μπορώ να έχω καλύτερες επιδόσεις με 4 γκανιάν? Να τις έχω να τις ταϊζω ή να τις καμαρώνω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα δλδ, σύγκρινε κανείς τον i3 με τον 8150? Ή μήπως απευθύνεται στο ίδιο αγοραστικό κοινό?

Ναι αυτό έγινε !

Ποσες εφαρμογες υπαρχουν που ο bulldozer αξιοποιει την "τρομερη" αρχιτεχτονικη του και εκμεταυλευεται τους "8 πυρηνες του" μπας και μπορεσει να βγει (με όλους) μπροστα απο i3? :hehe:

Τώρα μπορείς να καταλάβεις γιατί μιλάω όπως μιλάω !

Ο FX-8120 κοστίζει όσο ο κλειδωμένος I5 2320 , ενώ σε κόστος πλατφόρμας έρχεται και 20% κάτω από τον 2320 με ίδιων και καλύτερων χαρακτηριστικών μητρική ! Αυτό λέει πολλά για τον συντελεστή απόδοσης τιμής!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα προσέξει. Έχεις 100% δίκιο σ αυτό. Ήταν γραφικότητα. Αλλά είναι εξίσου γραφικότητα να συγκρίνουμε τον 8120 με τον i7 2600k και να τον βγάζουμε και καλύτερο μάλιστα. Και στο τέλος επειδή τα νούμερα είναι αμείλικτα, να πετάμε κι ένα "ας διαλέξει κάποιος όποιον θέλει ανάλογα με τις ανάγκες του" λες και μιλάμε για γυναίκες και οχι για επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.