Jump to content



Ομαδική αγορά monitor calibration tool #3


hayabusa

Recommended Posts

Δυστυχως Evan μιας και η ομαδικη εγινε πολυ καιρο πριν οποιος δεν προλαβε δεν δικαιουται να το παρει και το να δωσεις λεφτα παλι δε βολευει καθως αν δωσεις οσα δωσεις τι θα γινει? θα παρει 20 λεπτα ο καθενας μας?

Προσωπικα ευχαριστως να στο διναμε να εκανες τη δουλεια σου αλλα αυτο δε θα γινει λογικα, για το λογο οτι αν το δωσουμε σε εναν που δεν εχει συμμετασχει καθε μερα θα εμφανιζονται αλλοι δυο που το θελουν χωρις να εχουν συμμετασχει και αν πουμε σε καποιον οχι μπορει να μας πει το δωσατε στον εβαν και στον ταδε και στον ταδε και μενα οχι, κλπ, κλπ και θα δημιουργηθει πιστευω χαος..

Link to comment
Share on other sites

Με ένα καλύτερο πρόγραμμα από το colorimetre hcfr, τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά σε τηλεόραση όσον αφορά το καλιμπράρισμα του χρώματος. Το HCFR μου φαινόταν απλά αδύνατον να το ρυθμίσω στο χρώμα. Το greyscale δεν έχει διαφορές. Τώρα χρησιμοποιώ το chromapure και σώθηκα. Κάνω απόλυτα σωστό καλιμπράρισμα στο μισό χρόνο. Το μόνο πρόβλημα, το κόστος. 180 δολλάρια.:wall:. Όλα αυτά τα αναφέρω εγκυκλοπαιδικά, στην περίπτωση που κάποιος θελήσει να ασχοληθεί πιο σοβαρά με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω το θελω σε κανα μηνα που θα κλεισουν οι σχολες γιατι ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου... :)

Το λεω απο τωρα ωστε να υπάρξει ενα περιθώριο μερικών ημερων σε περίπτωση που το θελει καποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχουμε φτιαξει ακομα λογω τεχνικων προβληματων (οχι του μηχανηματος, μεταφορικα το λεω)..

Αλλα επειδη εχει περασει καιρος, αν το θελει καποιος να το παρει δεν ειναι σωστο να τον καθυστερω..

Link to comment
Share on other sites

Και απο μενα..

Απλα αν μπορουσατε να μου δωσετε λιγο ακομα μπας και μπορεσουμε να το φτιαξουμε θα σας ημουν υποχρεος..

Αλλα και παλι λεω, αν οποιοσδηποτε εχει συμμετασχει στην ομαδικη το θελει και το θελει τωρα, μιας και το χω κρατησει καιρο μπορει να μου πει ξερεις μητσο το παιρνω εγω ειχες το χρονο σου δε φταιω εγω που δεν εχεις κανει δουλεια ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο θεμα ;)

Τωρα ειναι Σάββατο, αν το στειλεις Τριτη λογικα θα το εχω εγω Παρασκευη για το Σαββατοκυριακο και φευγει απο εμενα την Δευτέρα. Σου φτάνουν

3 μέρες να κανεις την δουλεια σου; :)

Sent from my u8800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με ελτα δεν ξερω αν θα σουρθει πριν απο βδομαδα.. βεβαια πρεπει να ναι φτηνα.. αλλα με ελτα ταχυμεταφορες λογικα σου ρχεται την επομενη μερα και εχει 5 ευρω αν το παω εγω απο ελτα ταχ της περιοχης μου και το παρεις κι εσυ απ το ελτα ταχυμεταφορες της περιοχης σου(ετσι κι αλλιως δε θα το κανουμε αντικαταβολη που ειναι εξτρα)..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με ελτα δεν ξερω αν θα σουρθει πριν απο βδομαδα.. βεβαια πρεπει να ναι φτηνα.. αλλα με ελτα ταχυμεταφορες λογικα σου ρχεται την επομενη μερα και εχει 5 ευρω αν το παω εγω απο ελτα ταχ της περιοχης μου και το παρεις κι εσυ απ το ελτα ταχυμεταφορες της περιοχης σου(ετσι κι αλλιως δε θα το κανουμε αντικαταβολη που ειναι εξτρα)..

ατιμε παλι θα με τρεχεις!:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για την υπομονη, καναμε δουλεια τελικα με τον redbighunter και μαλιστα στην δικη μου την πλασμα που ειναι απο τα φτηνοτερα μοντελα lg.. Ειναι η 50pj550.. Δεν το περιμενα γινουν τοσο σωστα τα χρωματα και το μαυρο-ασπρο..

Sofix αν θες στειλε μου πμ με το msn σου να σου στειλω και φωτογραφιες..

Λοιπον τωρα παιδια πειτε μου τι να κανω?

Θελει να ερθει να το παρει κανενας Αθηναιος? Να το στειλω στον Jerry? Τι θα κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη μου ειχε πει ο sofix οτι το ηθελε πρωτος αν θελει να ερθει να το παρει μπορει..

Να ενημερωσω επισης οτι στα αντικειμενα απο δω και περα προστιθεται και ενα dvd για να ρυθμιζει οποιος θελει τα χρωματα στις τηλεορασεις..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.