Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Λίγες μερούλες θα πάρει γιατί έρχονται με courier και δίνουν και tracking κανονικά.

Πήρατε καθόλου κομμάτια απο velour pads (των AKG);

Θα με θυμηθείτε αργότερα (που τα έλεγα στο thread τους) αν όχι. Ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι και ιδρώνει εύκολα το αυτί. :p

Έγινε επεξεργασία από freestyler7
Link to comment
Share on other sites

Λίγες μερούλες θα πάρει γιατί έρχονται με courier και δίνουν και tracking κανονικά.

Πήρατε καθόλου κομμάτια απο velour pads (από AKG);

Θα με θυμηθείτε αργότερα (που τα έλεγα στο thread τους) αν όχι. Ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι και ιδρώνει έυκολα το αυτί. :p

Μήπως να κανονίσουμε και τέτοια ομαδική :fist:

Link to comment
Share on other sites

άσχετο, tracking number της αποστολής σου έδωσαν από το thomann?

Customer Login - Thomann Greek Cyberstore

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά redbighunter :) Πόσο καιρό κάνουν συνήθως να ρθουν γνωριζει κάποιος ;;
Λίγες μερούλες θα πάρει γιατί έρχονται με courier και δίνουν και tracking κανονικά.

Πήρατε καθόλου κομμάτια απο velour pads (των AKG);

Θα με θυμηθείτε αργότερα (που τα έλεγα στο thread τους) αν όχι. Ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι και ιδρώνει εύκολα το αυτί. :p

ποια προτινεις?

Μήπως να κανονίσουμε και τέτοια ομαδική :fist:

προλαβαινω να παρω! θελετε?

Έγινε επεξεργασία από redbighunter
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτά εδώ: AKG K-240/270/271 VELOUR POLSTER - Thomann Greek Cyberstore

Προτού κάνετε καμιά κίνηση σκεφτείτε το καλά γιατί από την μία είναι η μισή τιμή των ακουστικών, από την άλλη είναι πολύ σημαντικό τα ακουστικά να είναι άνετα.

Για μένα είναι δυστυχώς (λόγο κόστους) αναγκαία η αγορά τους, αλλά μην κυνηγάτε εμένα μετά αν τα θεωρήσετε πεταμένα λεφτά. :p

Ρίξτε μια ματιά και στα post από δω και κάτω: http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/headphones-alla-poia-82319-2.html#post1062893113

Από Neuro: "ώμος έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα ιδρώνει αρκετά το αφτί (και τώρα δεν κάνη και τόσο ζεστή … το καλοκαίρι…μάλλον θα είναι κόλαση με αυτά)"

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα γενικη επισκεψη στις τραπεζες! επιβεβαιωνω οτι οι:

riben1

jaguarone

mer

lefteriz

indiko xoiridio (x2)

geo18p

εχουν καταθεσει επιτυχως!

μενουν να καταθεσουν οι:

tragikos (χ2)

the blade (ισως χ2)

Η4ckerman

bloodmage(x2)

ο apostolis22 θα μου τα δωσει χερι με χερι!

οσο για τους αναπληρωτες, υπαρχουν κομματια για ολους σας!

ειχα προνοησει και παρηγγειλα παραπανω κομματια!

θα σας σταλουν με pm τα στοιχεια μου!

thor και the blade μονο επιβεβαιωστε τελικα ποσα κομματια θελετε!

edit: pm send...

εκανα καταθεση 60€ μεσω paypal για 2 ζευγαρια.

σ'ευχαριστω πολυ που προνοησες κ για τους υπολοιπους :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτά εδώ: AKG K-240/270/271 VELOUR POLSTER - Thomann Greek Cyberstore

Προτού κάνετε καμιά κίνηση σκεφτείτε το καλά γιατί από την μία είναι η μισή τιμή των ακουστικών, από την άλλη είναι πολύ σημαντικό τα ακουστικά να είναι άνετα.

Για μένα είναι δυστυχώς (λόγο κόστους) αναγκαία η αγορά τους, αλλά μην κυνηγάτε εμένα μετά αν τα θεωρήσετε πεταμένα λεφτά. :p

Ρίξτε μια ματιά και στα post από δω και κάτω: http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/headphones-alla-poia-82319-2.html#post1062893113

Από Neuro: "ώμος έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα ιδρώνει αρκετά το αφτί (και τώρα δεν κάνη και τόσο ζεστή … το καλοκαίρι…μάλλον θα είναι κόλαση με αυτά)"

τα pads τι είναι? (χωρίς πλάκα είμαι άσχετος)
Link to comment
Share on other sites

Από Neuro: "ώμος έχουν ένα μεγάλο μειονέκτημα ιδρώνει αρκετά το αφτί (και τώρα δεν κάνη και τόσο ζεστή … το καλοκαίρι…μάλλον θα είναι κόλαση με αυτά)"

δεν ειναι ιδρωτας..αλλα απο την λιπαρότητα του δερματος μας..απολυτα φυσικο-καθολου ενοχλητικο και με ενα πανακι μετα την ακροαση φευγει ανετα :T:

τωρα για τα pads της akg μια χαρα ειναι..αλλα δεν ειναι αναγκαια για να παιξουν καλυτερα ή για να μην ενοχλουν στα αυτια..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ιδρωτας..αλλα απο την λιπαρότητα του δερματος μας..απολυτα φυσικο-καθολου ενοχλητικο και με ενα πανακι μετα την ακροαση φευγει ανετα :T:

τωρα για τα pads της akg μια χαρα ειναι..αλλα δεν ειναι αναγκαια για να παιξουν καλυτερα ή για να μην ενοχλουν στα αυτια..

Επίσης επειδή είναι λίγο πιο λεπτά τα original ακουμπάει και το αυτί πιο έντονα στο πλαστικό που χωρίζει τον driver.

Αν μιλάγαμε για ακουστικά των 80 ευρώ πχ τότε είναι σίγουρα μια τέλεια επιλογή αλλά στα 30 ευρώ ακουστικά είναι λίγο κάπως να δοθούν άλλα 15 σε pads.

Όπως και να 'χει, με ή χωρίς pads είναι σίγουρα καλή αγορά τα ακουστικά, ειδικά αφού γλιτώνετε και κάποια μεταφορικά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε το πιθανό πρόβλημα του ιδρώτα σε άνεση για πολύωρη χρήση θα προσφέρουν το κάτι παραπάνω τα extra pads?

Προσωπικά προτιμώ τα vellour pads των Beyerdynamic από τα "πλαστικά" των K-240 μου στην πολύωρη ακρόαση καθώς σου ερεθίζουν λιγότερο το δέρμα και παίρνουν πιο εύκολα το σχήμα του προσώπου σου.

Βέβαια αυτό είναι και συνάρτηση του grip του headband των ακουστικών. Τα 668 που τα έχω εδώ και μία βδομάδα μοιάζουν περισσότερο με τα 240 από τα DT990 οπότε δεν μπορώ να σου πω σίγουρα ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ τα vellour pads των Beyerdynamic από τα "πλαστικά" των K-240 μου στην πολύωρη ακρόαση καθώς σου ερεθίζουν λιγότερο το δέρμα και παίρνουν πιο εύκολα το σχήμα του προσώπου σου.

Βέβαια αυτό είναι και συνάρτηση του grip του headband των ακουστικών. Τα 668 που τα έχω εδώ και μία βδομάδα μοιάζουν περισσότερο με τα 240 από τα DT990 οπότε δεν μπορώ να σου πω σίγουρα ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ποια vellour pads των Beyerdynamic ταιριαζουν στα SUPERLUX HD-668 B?

Link to comment
Share on other sites

ποια vellour pads των Beyerdynamic ταιριαζουν στα SUPERLUX HD-668 B?

Κατά 99% εννοεί αυτά: BEYERDYNAMIC DT770-OHRPOLSTER - Thomann Greek Cyberstore

Θυμάμαι είχα διαβάσει οτι ψιλοεπηρεάζουν αρνητικά τον ήχο αλλά τις απόψεις στον ήχο τις δέχεσαι "with a gran of salt" που λένε. :p

Εκτός αν ο φίλος μιλάει για των DT-990/880.

Δεν είναι διαθέσιμα στο site τώρα λέει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.