Jump to content



Υδρόψυκτα projects/worklogs


javaneze:

Recommended Posts

Κατ'εμε κακως συγχέεις άμεσα την υδροψυξη με το OC.

Τον επεξεργαστη μου τον εχω στα ακριβως ιδια που τον ειχα και με αεροψυξη.

Τις δε καρτες γραφικων δεν τις κλοκαρω ποτε. (περα απο πειραματικα)

Αλλα την ησυχια που προσφερει το gpu waterblock εναντι οποιασδηποτε gpu αεροψυκτρας οταν παιζω παιχνιδια δεν την αλλαζω με τιποτα.

Επισης το οτι επαψε να λειτουργει σαν σομπα το tower. ;)

Είναι το πως έχει συνηθίσει κάποιος.

Θόρυβος παράγεται μόνο όταν παίζω παιχνίδια αλλά επειδή όταν παίζω έχω αρκετά δυνατά την ένταση του ήχου δεν μπορώ να τον ακούσω πόσο μάλλον να με ενοχλήσει.

Τώρα σόμπα είναι σχετικά μακριά από τα πόδια μου για να με ενοχλήσει η παραγόμενη θερμότητα.

Η λογική μου είναι ότι αν δεν κάνω oc(=μεγαλύτερα θερμικά φορτία) θα πληρώσω κάτι το οποίο δεν μου χρειάζεται πραγματικά αφού θα κάνει την ίδια δουλειά χωρίς να καταλαβαίνω τα οφέλη της υδρόψυξης (η εμφάνιση είναι άλλο πράγμα).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
Τώρα???Τι εννοείς τώρα???

Και που ξέρεις πότε ξεκίνησα???:hmm:

Μήπως είσαι του FBI?:...:

:)

Να διευκρινίσω κατ'αρχήν οτι δεν το είπα ειρωνικά. αυτή την εντύπωση έχω, ίσως και να κάνω λάθος.

Με τι έχεις παίξει πρίν απο τους C2D?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Λοιπον εψαξα λιγο και δεν βρηκα καποιο τοπικ που γενικα να ποσταρουμε αξιολογα μονταρισματα εκτος thelab που βρισκουμε στο web, οποτε συνεχιζω εδω.

(Αν θελει και κανας mod να αλλαξει τον τιτλο του τοπικ, αντι "Ενα εξαιρετικο" σε "Εξαιρετικα", εχει καλως.)

To κατι αλλο ετσι;:magic:

rog-tj11-mod-39.jpg

:toomuchne photo-worklog :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αλλά σκοτώνει την ροή με τόσες γωνίες.Από την άλλη όμως έχοντας βάλει δύο αντλίες είναι πένα και το εξαλείφει αυτό το θέμα!

Πολλά τα λεφτά όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eνα ακομα:drool::

attachment.php?attachmentid=49995&stc=1&d=1336491080

murderbox MKII (κλικ στο Prototype 1 γκαλερι)

Ο τυπος απο οτι καταλαβα ετοιμαζεται να τα εμπορευεται.

Οι τιμες βεβαια θα ξεφευγουν σιγουρα, οπως και το project αλλωστε...

post-11813-1416076161,5975_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα murderbox μπορούσες να τα παραγγείλεις από το site τους(εδώ και χρόνια),κάτι που δεν γίνεται προς το παρών για τον λόγο που αναφέρουν!

Θυμάμαι είχα συμπληρώσει μια "φόρμα" με το hardware που ήθελα,μόνο για να δω πόσο θα στοίχιζε το πιο ακριβό και είχα φτάσει τις 11000$ :confused:

Παρόλα αυτά είναι εντυπωσιακές όλες οι υλοποιήσεις murderbox!

Link to comment
Share on other sites

Δυο ειναι απ οτι εχω καταλαβει.Κανουν τρομερες δουλειες ομως!Ειναι ολα ενα κι ενα τα κουτια που φτιαχνουν.

Ακομα προσπαθω να καταλαβω πως εχει φτιαξει τους δυο 120mm στο πανω μερος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοιτα σιγουρα φαντασια & μερακι, αλλα οπωσδηποτε απαιτει και ειδικευση/ικανοτητα/επιδεξιοτητα.

Αυτο το προσθετο πλεξιγκλας που ειναι ενεργο μερος του loop δεν σταματαει να με εκπλησει & εντυπωσιαζει.

Ειλικρινα απορω ποσο εφικτο ειναι να σχεδιασει καποιος κατι τετοιο και φυσικα να το υλοποιησει.

39.jpg81.jpg

Link to comment
Share on other sites

το φανταστηκε/σχεδιασε μονος του και το υλοποιησε με τα καταλληλα μηχανηματα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BatakM9iAik&feature=player_embedded]Black Dwarf Video Worklog Pt. 1 - YouTube[/ame]

δες αυτο το βιντεακι και θα καταλαβεις οτι οι τυποι σπαταλουν πολυ χρονο και χρημα οσο αναφορα τον εξοπλισμο αλλα και την υλοποιηση καποιου project.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το απο πανω ηταν ο λόγος που πηρα HAF-X και το murdermod ηταν ο λόγος που πούλησα το HAF και πηρα το TJ07!!!!

Ειναι παλιο project εχει ενα χρονο και βάλε αλλα εχει κάνει απιστευτη δουλειά!

Αλλο ενα log που τρεχει που πιστεύω οτι θα γίνει κατι σαν τα murdermod

LOG

Cross_render_2000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το απο πανω ηταν ο λόγος που πηρα HAF-X και το murdermod ηταν ο λόγος που πούλησα το HAF και πηρα το TJ07!!!!

Ειναι παλιο project εχει ενα χρονο και βάλε αλλα εχει κάνει απιστευτη δουλειά!

Αλλο ενα log που τρεχει που πιστεύω οτι θα γίνει κατι σαν τα murdermod

LOG

Cross_render_2000.jpg

Σεμεδάκι και βαζο για λουλούδια επάνω... Χο! χο! χχο!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.