Jump to content



Υδρόψυκτα projects/worklogs


javaneze:

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Άμα έχεις τα κατάλληλα εργαλεία-χερια οπως και ένα καρότσι χορηγούς να σε σπονσοράρει για να στηνεις..και το ποιο σημαντικό να έχεις ορεξη-μεράκι-έμπνευση για δημιουργία..κάνεις θαύματα :)

Απλα εντυπωσιακά όλα τους..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Λοιπον εψαξα λιγο και δεν βρηκα καποιο τοπικ που γενικα να ποσταρουμε αξιολογα μονταρισματα εκτος thelab που βρισκουμε στο web, οποτε συνεχιζω εδω.

(Αν θελει και κανας mod να αλλαξει τον τιτλο του τοπικ, αντι "Ενα εξαιρετικο" σε "Εξαιρετικα", εχει καλως.)

To κατι αλλο ετσι;:magic:

rog-tj11-mod-39.jpg

:toomuchne photo-worklog :toomuchne

Πως στα κομματια κάνει το tygon να είναι τόσο ευθύ κομμάτι και δεν καμπυλώνει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

τετοιου τυπου συνδεσμολογια παντως

γινεται και με τα Bitspower multi link connectors και τα αντιστοιχα plexi σωληνακια

(αυτα στη φωτο για τετοια μου μοιαζουν για να ειμαι ειλικρινης)

απλα το κυκλωμα θα βγει πανακριβο, δυσχρηστο και επιφοβο απο θεμα αντοχης...

οποτε ο καθενας αποφασιζει μονος του ποσο απο τα παραπανω μπορει να θυσιασει προς οφελος της εμφανισης....

Link to comment
Share on other sites

Πως στα κομματια κάνει το tygon να είναι τόσο ευθύ κομμάτι και δεν καμπυλώνει καθόλου;

Το συγκεκριμένο pc επειδή έχω διαβάσει το log του είναι της bitspower που είπε και ο κοπριτης. Υπάρχουν φυσικά τα θέματα σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι αδειασμα ή αλλαγή κάποιου part

αλλά πιστεύω ότι σε τέτοια projects πρώτα πάει η εμφάνισή και μετά όλα τα υπόλοιπα.

και ο συγκεκριμένος modder έχει ένα θέμα με τις ευθείες στο loop του.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο project (όπως και σε άλλα απο τις προηγούμενες σελίδες) έχουν βάλει acrylic pipes και όχι PVC..

Σαν αυτά που λέει ο Κοπρίτης δηλαδή απλά έχουν πάρει 2-3 μπάρες του μέτρου και τις κόβουν στο μήκος που θέλουν..!

Κάπου είχα βρεί και ένα tutorial για το πώς πρέπει να "φάς" την άκρη του ώστε να πιάσει σωστά το ρακόρ..αν το βρώ θα το λινκάρω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είχα καιρό να δω τόσο καλοφτιαγμένο κουτί. :T:

Το μοντάρισμα του πίσω ανεμιστήρα μου αρέσει πολύ και το κρύψιμο των καλωδίων στις κάρτες γραφικών είναι απλά γ@#%&!

Το πλαϊνό παράθυρο κατά την γνώμη έπρεπε να το μεγαλώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεψαχνισει οτι εχει σχεση με σωληνες χαλκου και πως μπορουν να διαμορφωθουν για watercooling και εχω ψηθει ασχημα να το κανω πραξη :-O

Και αν παω σε κατι τετοιο ουτε χρωμιο ουτε τιποτα, γυαλισμενος χαλκινος σωληνας με οσο πιο καθαρες κουρμπες γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.