Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

1 minute ago, tommybertsen said:

Παιδια υπαρχει καποιο οριο στο ποσα μπορουμε να μεταφερουμε στο paypal balance? Πχ 550€ μπορω να μεταφερω αρχες του επομενου μηνα;

1000 από κάθε τράπεζα που έχεις μέσω top-up.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

1000 από κάθε τράπεζα που έχεις μέσω top-up.

 

 

Top up ειναι να βαλω το IBAN μου στο paypal και να πατησω το σχετικο κουμπι ωστε να τα μεταφερει απο το λογαριασμο μου αμεσως; Καποιο παιδι μου ειπε δε μπορουσε να συνδεσει τον αριθμο της τραπεζας του με το Paypal προσφατως. Πειραιως εχω. 

Υπαρχει καποιο tip για το top up? Συνηθιζα να κανω το request money αλλα ειναι λιγο "ακριβο". 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

Top up ειναι να βαλω το IBAN μου στο paypal και να πατησω το σχετικο κουμπι ωστε να τα μεταφερει απο το λογαριασμο μου αμεσως; Καποιο παιδι μου ειπε δε μπορουσε να συνδεσει τον αριθμο της τραπεζας του με το Paypal προσφατως. Πειραιως εχω. 

Υπαρχει καποιο tip για το top up? Συνηθιζα να κανω το request money αλλα ειναι λιγο "ακριβο". 

Στέλνεις μήνυμα στο support της Paypal ή παίρνεις τηλέφωνο, και τους λες ότι θες να προσθέσεις IBAN στον λογαριασμό σου στην paypal γιατί λόγω CC στην Ελλάδα δεν σε αφήνει το σύστημα να το κάνεις μόνος σου. Μέσω μηνυμάτων θα σου το κάνουν το πολύ σε 1 βδομάδα, μέσω τηλεφώνου (αν δεν έχεις εξωτερικό ψάξε τον δωρεά μήνα που δίνει το skype για τηλέφωνα) γίνεται την ίδια στιγμή.

 

Αλλη πιο εύκολη εναλλακτική είναι να βγάλεις πχ Revolut. Αν ψάξεις στις τελευταίες 5-6 σελίδες θα τα βρείς όλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Revolut εχει ενα τεραστιο οδηγο σε διπλανο φορουμ, αλλα δεν επιθυμω να μπω στη διαδικασια. Δεν εχω για εξωτερικο , οποτε μαλλον θα ακολουθησω την διαδικασια μηνυματος στο support τους για να μπορω να κανω top up. Στα 500€ , 17€ καπελο ειναι με το request. 

Ευχαριστω πολυ Βασιλη! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Revolut εχει ενα τεραστιο οδηγο σε διπλανο φορουμ, αλλα δεν επιθυμω να μπω στη διαδικασια. Δεν εχω για εξωτερικο , οποτε μαλλον θα ακολουθησω την διαδικασια μηνυματος στο support τους για να μπορω να κανω top up. Στα 500€ , 17€ καπελο ειναι με το request. 

Ευχαριστω πολυ Βασιλη! 

δεν είναι τίποτα δύσκολο στο revolut. σε χρεώνει 1 € ανεξαρτήτος ποσού και σε 2 μέρες τα λεφτά έχουν μπει...ότι θες βοήθεια εδώ είμαστε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι 10 λεπτα δουλεια, απλα δε θελω να μπλεκω πολλες καρτες και λογαριασμους. Πες το και δικο μου "σκαλωμα" . Αυτο με το top up θα δοκιμασω μολις γυρισω απο δουλεια, θα στειλω ενα mail στο support τους, και αν απαντησουν καλως. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, artyom said:

Mε το brexit θα επηρεαστεί σε τπτ η revolut?

Το ρώτησα στο chat το απόγευμα και τώρα μου ήρθε μήνυμα ότι απάντησαν κ είπαν ότι δεν υπάρχει καμία μεταβολή στον τρόπο που δουλεύουν με τις τράπεζες του εξωτερικού.

 

4 minutes ago, filthy_dwarf said:

θα σου πω. περιμένω ένα refund σε revolut και βλέπω να καθυστερεί 

Στείλε το Chat αύριο κ ζήτα να σου πιστώσουν τα refund που περιμένεις. Λόγω μεγάλου traffic αργουν ακόμα περισσότερο πλέον, έτσι έγινε κ σε μένα τις τελευταίες 2 βδομάδες.. Αν τους το ζητήσεις από το chat στα πιστώνουν αμέσως. (αφού σου απαντήσουν πρώτα φυσικά)

 

Το θετικό είναι ότι έχει βελτιωθεί πολύ το support. Αργούν να απαντήσουν πολλές φορές αλλά απαντάνε πάντα.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, filthy_dwarf said:

θα σου πω. περιμένω ένα refund σε revolut και βλέπω να καθυστερεί 

Και εγώ περιμένω ένα refund από τις 26 του μήνα. Ακόμα τίποτα...

Μόλις έστειλα μήνυμα στο support και περιμένω να μου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελευταια ερωτηση. Αφου κανω link την τραπεζα που θελω, μετα πατωντας top up , μπορω να μεταφερω στη συνεχεια τα επιθυμητα χρηματα απο την τραπεζα στο paypal balance? Θα προσπαθησω αρχες του μηνα μπας και γινει κανα θαυμα (το αστειο ειναι οτι στις υποστηριζομενες χωρες για link bank account υπαρχει η Ελλαδα) και μπει , αλλιως στο message center θα τους στειλω μηνυμα , οπως ειδα εχει τις καταλληλες ενοτητες για την ερωτηση μου. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Indiko_Xoiridio said:

Και εγώ περιμένω ένα refund από τις 26 του μήνα. Ακόμα τίποτα...

Μόλις έστειλα μήνυμα στο support και περιμένω να μου απαντήσουν.

τελικά τα επέστρεψαν 

15 minutes ago, tommybertsen said:

Παιδες τελευταια ερωτηση. Αφου κανω link την τραπεζα που θελω, μετα πατωντας top up , μπορω να μεταφερω στη συνεχεια τα επιθυμητα χρηματα απο την τραπεζα στο paypal balance? Θα προσπαθησω αρχες του μηνα μπας και γινει κανα θαυμα (το αστειο ειναι οτι στις υποστηριζομενες χωρες για link bank account υπαρχει η Ελλαδα) και μπει , αλλιως στο message center θα τους στειλω μηνυμα , οπως ειδα εχει τις καταλληλες ενοτητες για την ερωτηση μου. 

 ε στην ουσία γιαυτό το κάνεις για να μπαίνουν balance 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tommybertsen said:

Παιδες τελευταια ερωτηση. Αφου κανω link την τραπεζα που θελω, μετα πατωντας top up , μπορω να μεταφερω στη συνεχεια τα επιθυμητα χρηματα απο την τραπεζα στο paypal balance? Θα προσπαθησω αρχες του μηνα μπας και γινει κανα θαυμα (το αστειο ειναι οτι στις υποστηριζομενες χωρες για link bank account υπαρχει η Ελλαδα) και μπει , αλλιως στο message center θα τους στειλω μηνυμα , οπως ειδα εχει τις καταλληλες ενοτητες για την ερωτηση μου. 

Όπως είπαν, top-up στην paypal είναι μεταφορά στο υπόλοιπο του paypal balance...

 

Μόλις στείλεις το μήνυμα στο support center θα λάβεις ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα στο email, μην το διαβάζεις καν ;) Πάτα απάντηση και ξανα κάνε Copy paste το μήνυμα που τους έστειλες αρχικά. Τότε θα σου απαντήσει το support, διαφορετικά δεν θα λάβεις απάντηση για να σε βοηθήσουν. Ξεκίνα την διαδικασία τώρα για να μπορέσεις να βάλεις στις αρχές πριν καλυφθεί το όριο :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανενας αγορα απο Blizzard? Δεχεται πιστωτικη η θελει το κολπακι με το request? Ευχαριστω ( το ρωταω γιατι εχω φιλο που αγορασε με πιστοτικη κανονικα το Black Desert Online χωρις προβληματα και το δεχτηκε)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filthy_dwarf said:

για απευθείας αγορά όχι δεν δέχεται αλλά μερικοί λένε ότι κατάφεραν να βάλουν λεφτά στο balance του battle.net . ωραίο άβαταρ :p

να σε καλα :p μηπως μπορεις να μου δωσεις καποιο source απο αυτους που βαλανε λεφτα στο balance? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.