Jump to content



Πανελλήνιες 2011


astrolabos

Recommended Posts

ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι βάλανε οι αθεόφοβοι παράγωγο της f(x)=e^1/3x(x^2...).

στη ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ενώ τις προηγούμενες χρονιές βάζανε το πολύ f(x)=x^2+5x+5..

αυτή δυστυχώς είναι η Ελλάδα!!

Σιγά την παράγωγο για μαθηματικά γενικής...

Τόσο δύσκολο είναι να θυμάται ένα τύπο παραγωγησης? Στην θεωρεία είναι.

Και στο κάτω κάτω άμα ο θεωρητικός δεν μπορεί γιατί το πήρε το μάθημα? Η λογικη λεει πως οικονομικά θέλει να πάει άρα πρέπει να τα ξέρει αυτά.

(Όχι πως σαν διαγώνισμα στο σύνολο δεν ήταν δύσκολο, αλλα είχε πιο "δύσκολα" σημεία αλλού)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply
Σιγά την παράγωγο για μαθηματικά γενικής...

Τόσο δύσκολο είναι να θυμάται ένα τύπο παραγωγησης? Στην θεωρεία είναι.

Και στο κάτω κάτω άμα ο θεωρητικός δεν μπορεί γιατί το πήρε το μάθημα?

(Όχι πως σαν διαγώνισμα στο σύνολο δεν ήταν δύσκολο, αλλα είχε πιο "δύσκολα" σημεία αλλού)

σορυ κιολας αλλα αυτο με τπτ δεν ειναι νορμαλ και η λογικη σου με τους θεωρητικους ειναι τελειως λαθος...

ειναι και το 5ο πεδιο στη μεση μην ξεχνας.....

Link to comment
Share on other sites

σορυ κιολας αλλα αυτο με τπτ δεν ειναι νορμαλ και η λογικη σου με τους θεωρητικους ειναι τελειως λαθος...

ειναι και το 5ο πεδιο στη μεση μην ξεχνας.....

Κάτσε δηλαδή ένας που θέλει να ασχοληθεί με οικονομικά δεν πρέπει να το ξέρει αυτό? Ολη τη χρονιά έκανε μόνο χ^2+2*Χ+5=0? Σύνθετες δεν έκανε?

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί μπορεί να πάει κάποιος για οικονομικά από θεωρητική (που αυτά τους φαίνονται δύσκολα)

Για τον ίδιο λόγο που ένας θετικοτεχνολογικος μπορεί να πάει νομική (με ποινή βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ γενικης πεδειας ειναι δεν ειναι κατευθυνση..:s

σε εμενα και σε εσενα φαινεται ευκολο που εχεις λυσει ενα καρο τετοια στην κατευθυνση αλλα δεν μπορεις να εχεις ιδια απαιτηση απο τον θεωρητικο..

εν το μεταξυ ρε παιδι πες οκ...

δεν θα επρεπε μετα να λεει ''αν τα ακροτατα ειναι αυτα'' να βρειτε τις πιθανοτητες???

δλδ να το λυσει ενα παιδι που δεν μπορεσε να βρει τα ακροτατα απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ γενικης πεδειας ειναι δεν ειναι κατευθυνση..:s

σε εμενα και σε εσενα φαινεται ευκολο που εχεις λυσει ενα καρο τετοια στην κατευθυνση αλλα δεν μπορεις να εχεις ιδια απαιτηση απο τον θεωρητικο..

Εδώ διαφωνώ καθέτως (ακόμα :p), εχω λύσει αρκετά ναι οκ δεκτό, αλλά και ένας σωστά προετοιμασμένος θεωρητικός έχει κάνει τέτοια (στο σχολείο μου είχαν κάνει τουλάχιστον).

εν το μεταξυ ρε παιδι πες οκ...

δεν θα επρεπε μετα να λεει ''αν τα ακροτατα ειναι αυτα'' να βρειτε τις πιθανοτητες???

δλδ να το λυσει ενα παιδι που δεν μπορεσε να βρει τα ακροτατα απο πανω.

Eδω συμφωνώ απόλυτα είναι άδικο και βλακεία της επιτροπής.

καμια ιδεα τι μπορει να πεσει για ΕΠΑΛ (Ομαδα Α') εχουμε? :D

Κάνα τέτοιο

227930678eadfb24b4fd595324e1f3c1.png

2qDlJt51zA4m4GoMc76GAKGgCFwxgiQ0BAoLaHZySASMOV97E5UMjUMAUPAELhoBORE8xwC5f8BeiQxOwvRl4sAAAAASUVORK5CYII=

Link to comment
Share on other sites

ρε ουστ που ήταν πρωτογενείς .... απορώ τόση ασχετοσύνη πια ...

Kαλά ρε παιδιά τι μλκιες ειναι αυτές που σας έχουν βάλει να μαθαίνεται στην βιολογία γενικής κατεύθυνσης απορώ ειλικρινά που θα χρειασθούν αυτά τα πράγματα

Μιλάμε οτι αυτοί που βγάζουν την υλη που πρέπει να διδάσκεται στα λύκεια πρέπει να είναι απο άλλη χώρα,βέβαια απο την άλλη έτσι είναι σίγουρη η εύρεση πελατείας για τους φροντιστές

Link to comment
Share on other sites

εγώ είτε εύκολα είτε δύσκολα βάζανε τα @@ θα έγραφα...(4/20 έγραψα)

οπότε θετικό το ότι πέσανε παλούκια διότι έτσι δεν θα ξεφύγουν πολύ οι ανταγωνιστές:p

πάντως οι λύσεις από όλα τα φροντιστήρια άργησαν 1 ώρα. Οι φροντιστές έφαγαν ακόμη και αυτοί τεράστιο σκάλωμα στο 4ο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω λογοτεχνια ενα κειμενο δεν ηθελα να πεσει,που το ειχα διαβασει λιγοτερο απ'ολα,ο Κρητικος.Ε λοιπον ...μετα απο 11 χρονια το βαλαν φετος!

Με ψυχραιμια κοιταω τα θεματα....ΓΕΛΟΙΑ...γραφω 8 σελιδες εκει περα,παω φροντιστηριο και βλεπω οτι τα ειχα γραψει ολα σωστα,εκτος απο μια ασκηση που παλι υπηρχε ασαφεια και ειναι 2 οι πιθανες απαντησεις...ααα ρε Υπουργειο να σου τυχει!!

Κατα τ'αλλα 18αρακι λογοτεχνια ουτε στα ονειρα μου!! Παντα 15 εγραφα ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ είτε εύκολα είτε δύσκολα βάζανε τα @@ θα έγραφα...(4/20 έγραψα)

οπότε θετικό το ότι πέσανε παλούκια διότι έτσι δεν θα ξεφύγουν πολύ οι ανταγωνιστές:p

πάντως οι λύσεις από όλα τα φροντιστήρια άργησαν 1 ώρα. Οι φροντιστές έφαγαν ακόμη και αυτοί τεράστιο σκάλωμα στο 4ο θέμα..

perf εγώ ξεπέρασα το 4/20 από την θεωρία και μετά έκανα πάρε πολλές ταρζανιες για να βγάλω αυτά που ήθελα :tomato:

από εκεί και πέρα έχει ο θεός...

ερώτηση πιο μάθημα στη θεωρητική έχει το μεγαλύτερο συντελεστή ? σε μας ειναι τα μαθ κατε με 1.3 αν δεν κάνω λάθος

σε αυτό θα σας αλλάξουν τα φώτα

edit

unick να δεις το ferma την απόδηξη γιατί ποτέ δεν ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.