Jump to content



Πανελλήνιες 2011


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply
1.Ρε τους αλητες,βαλαν δυσκολα βιολογια αντι για εκθεση

2.Ρε τους αληταραδες,δε μας στειλαν καμια διευκρινησεις

3.Ρε γαμωτο εχω γραψει σκατα,τωρα που ειδα τις απαντησεις.

ΦΑΚ. :wall:

Υ.Γ: ARMAGEDDON δες τις απαντησεις :

Παρατηρούμε από την καμπύλη α, ότι η συγκέντρωση του αντιγόνου δεν αυξάνεται μετά την είσοδο του αντιγόνου στον οργανισμό, αλλά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μειώνεται και τελικά μηδενίζεται. Επίσης στην καμπύλη β η παραγωγή των αντισωμάτων ξεκινά μετά από περίπου 5 ημέρες από την είσοδο του αντιγόνου, γεγονός που υποδηλώνει ότι πρόκειται για πρωτογενή ανοσοβιολογική απόκριση και προκαλείται χυμική ανοσία. Η απουσία των συμπτωμάτων σε συνδυασμό με τη μορφή της καμπύλης α εξηγείται από το γεγονός, ότι στο συγκεκριμένο άτομο το αντιγόνο εισήλθε με τη μορφή εμβολίου (τεχνητή ενεργητική ανοσία). Το εμβόλιο περιέχει νεκρά ή εσξασθενημένα μικρόβια ή τμήματά τους, τα οποία δεν μπορούν να πολλαπλασιαστούν και να προκαλέσουν την εμφάνιση συμπτωμάτων δηλαδή λοίμωξη.

ρε ουστ, λάθος είναι! ... τόση μεγάλη συγκέντρωση αντισωμάτων ! και είναι πρωτογενής ?

και υπάρχουν πολλές ασάφειες στην ερώτηση ...

Link to comment
Share on other sites

Πώς να είναι δευτερογενής ρε άρμα; Δευτερογενής θα ήταν αν ήταν υψηλή η συγκέντρωση από τη στιγμή του εμβολιασμού. Και εγώ πρωτογενή έβαλα, απλά αντί για εμβόλιο έβαλα ορό αντισωμάτων :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή: Μην βλέπετε τις απαντήσεις. Μόνο κακό μπορεί να σας κάνει αυτό. Ο,τι γράψατε, το γράψατε και δεν αλλάζει ο,τι κι αν δείτε.

Καλή τύχη στη συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

racer κάνει δευτ γιατί σε μία βδομάδα εξολοθρεύει το αντιγόνο , συνεχίζουν τα αντισώματα να αυξάνονται (χαρακτηριστικό της δευτερ ανασ αποκ) και μετά την 13 μερα πέφτει σταδιακά + ότι δεν υπάρχει αντιγόνο που να μην επιδρά απειροελάχιστα στον οργανισμό ... + ότι ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά με το ανασοβιολογικό του σύστημα ...

τι μένει δευτ τέσπα ...

όχι επειδή το έβαλα τα λέω αλλά να λέμε την πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

ρε ουστ, λάθος είναι! ... τόση μεγάλη συγκέντρωση αντισωμάτων ! και είναι πρωτογενής ?

και υπάρχουν πολλές ασάφειες στην ερώτηση ...

δεν έχεις μέτρο σύγκρισης. πώς συμπαιραίνεις οτι είναι μεγάλη συγκέντρωση?

α και για ποια διευκρινηση λέτε? σε μας δεν είπαν τίποτα.(βιολογία γεν)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις μέτρο σύγκρισης. πώς συμπαιραίνεις οτι είναι μεγάλη συγκέντρωση?

α και για ποια διευκρινηση λέτε? σε μας δεν είπαν τίποτα.(βιολογία γεν)

δευτερογενής και ναι έχω μέτρο σύγγρησης το κεφάλι μου παρακαλώ τον άστρο η οποιοδήποτε στης 9 το βράδυ να με μπανάρει μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι όταν διαβάζω από άτομα στο thelab ότι ήταν πρωτογενή....

ευχαριστώ πολύ ...

ΥΓ

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ

θα μας βάλουν να σφαχτούμε μεταξύ μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλα λεει ο Διονυσης. Αφηστε τις απαντησεις εκει που ειναι, αν εχετε καποιο καθηγητη της εμπιστοσυνης σας, συμβουλευτειτε τον, και μεχρι εκει. Το να τσακωνεστε μεταξυ σας για τις λυσεις ειναι το λιγοτερο γελοιο, και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορειτε να κανετε τιποτα για το μαθημα που περασε. Αντιθετως ομως, μπορειτε να κανετε κατι γι' αυτο που ερχεται. Φιλικη συμβουλη, ξεχαστε εντελως οτι εγινε, χαλαρωστε, συγκεντρωθειτε και βουρ για το επομενο. Αγχος και ξενυχτι ειναι μακραν οτι χειροτερο για τις εξετασεις. Καλη επαναληψη, και στη θεση σας το απογευμα πριν την εξεταση θα πηγαινα για καφεδακι, και μετα υπνο. Υπομονη και καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

racer κάνει δευτ γιατί σε μία βδομάδα εξολοθρεύει το αντιγόνο , συνεχίζουν τα αντισώματα να αυξάνονται (χαρακτηριστικό της δευτερ ανασ αποκ) και μετά την 13 μερα πέφτει σταδιακά + ότι δεν υπάρχει αντιγόνο που να μην επιδρά απειροελάχιστα στον οργανισμό ... + ότι ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά με το ανασοβιολογικό του σύστημα ...

Δεν τα έχεις καταλάβει καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ μην επιμενεις,την προηγουμενη μερα την εκανα στο φροντιστηριο. :p

Δες τις απαντησεις των φροντιστηριων.Βιολογοι τις βγαζουν :p

Υ.Γ: Εχουν δικιο τα παιδια.Δεν αξιζει να σκαμε τωρα για το τι και πως γραψαμε.Περασε αυτο.Κοιταμε μπροστα και ο,τι γινει.Εξαλλου δεν ειναι το τελος του κοσμου οι πανελληνιες.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι στην ελλαδα εχουμε διογκωμενο τον τριτογενή

γιαυτο και ηρθαν οι γιατροι της τροϊκας

μα με ορο, μα με ξυλο, μα με ανθρωποθυσιες θα μας στρωσουν μια και καλη

αντε και σε ανωτερα στα βλαστάρια μας

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να γίνονται επίτηδες λάθη, κακές διατυπώσεις στα θέματα, λάθη κλπ.

Δεν θυμάμαι πόσοι είναι οι καθηγητές που μαζεύουνε στο δωματιάκι για να βγάλουνε τα θέματα, και πόσοι ακόμα μετά τα checkάρουνε... είναι όλοι τους άχρηστοι ή λαμάκες ?

Μήπως και τα 2 ? Το ένα από τα 2 ? Ποιό είναι χειρότερο ?:wall:

Καλό κουράγιο παίδες, και μην το αφήσετε να σας πάρει από κάτω.

Ούτε το τέλος του κόσμου είναι ούτε η τελευταία σας ευκαιρία ( η 2η προτείνεται να είναι εκτός Μπανανιστάν...εμ.. συγγνώμη εκτός Ελλάδας ήθελα να πω ).

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη στη συνέχεια :)

Όπως έλεγε ένας καθηγητής μου "Καλή επιτυχία σε όσους έχουν διαβάσει. Καλή τύχη σε όσους δεν έχουν διαβάσει." :p

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις Ανάλυση. Κεφάλαιο 0: Προκαταρκτικά. file name σημειώσεων μαθήματος: Anal1. Εν τάξει, κύριοι, το έχετε καταστήσει σαφές: το συγκεκριμένο μάθημα είναι σεξ...

Όπως έλεγε ένας καθηγητής μου "Καλή επιτυχία σε όσους έχουν διαβάσει. Καλή τύχη σε όσους δεν έχουν διαβάσει." :p

"Καλή" & "επιτυχία" είναι πλεονασμός :) Αλλά, ούτως ή άλλως θες τύχη στις εξετάσεις έτσι όπως είναι το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οι αρχαιοι ημων προγονοι ελεγαν και σκετο "τυχη" καποτε,γιατι θεωρουνταν απο μονη της ευτυχια !!!

Αν κανω λαθος,διορθωστε με ...

Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι βάλανε οι αθεόφοβοι παράγωγο της f(x)=e^1/3x(x^2...).

στη ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ενώ τις προηγούμενες χρονιές βάζανε το πολύ f(x)=x^2+5x+5..

αυτή δυστυχώς είναι η Ελλάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.