Jump to content



Αντικατάσταση 4870 με 5770. Συμφέρει;


Dant3

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Λοιπον του την πηγα την καρτα γραφικων.ειπα ευγενικα στο παιδι που μου ειχε κανει την αντικατασταση οτι δεν παει καλυτερα απο την 4870 αλλα ειναι με το ματι αισθητα χειροτερη.

μου λεει δεν ειναι δυνατον και του απανταω οτι επειδη το εψαξα εφερα και bench απο review που δειχνουν οτι ειναι πιο πανω η 4870.

μου λεει ποια θεωρεις δηλαδη ισα με την 4870?του λεω ποια ειναι η αμεσως επομενη?η 5830?ε αυτη!

μου λεει ενταξει κατσε να παρω στην αντιπροσωπεια γιατι αυτοι καθοριζουν τις αντικαταστασεις(οντως?).

πηρε αλλα δεν το σηκωναν και μου εκοψε κατι αποδειξεις κρατησε την 5770 και μου λεει θα με παρει μεσα στη μερα που θα μιλησει μαζι τους για να μου πει τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

την έχουν γιατί η κάρτα είναι καινούρια και είναι ακριβώς οι ίδιες προδιαγραφές 800 Shaders 256 bit . (και τα shader της είναι πολύ δυνατότερα)

Ταιριάζει πιο πολύ από την 5830 και τη δικαιούσαι σίγουρα.

Εκτύπωσε τα χαρακτηριστικά και πήγαινέ τα ή στείλτα με εμαιλ...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο site και εχουν οτι την αναμενουν οποτε στο καταστημα δεν παιζει να την εχουν για κανενα λογο...αυτοι οτι εχουν στο καταστημα δινουν για αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο site και εχουν οτι την αναμενουν οποτε στο καταστημα δεν παιζει να την εχουν για κανενα λογο...αυτοι οτι εχουν στο καταστημα δινουν για αντικατασταση.

αν μπορείς να περιμένεις πές τους θα περιμένω μέχρι να έρθει. (δεν αργούν αυτά)

πρέπει να είναι και λίγο καλύτερη από την 5830 (οριακά)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει ιδιαιτερο νοημα για μικρη διαφορα.ασε που μπορει να μην φερουν ποτε στο καταστημα.απο καρτες ΑΤΙ απο οτι ειδα εκει ειχαν μονο 5770 5850 6950 και κατι αλλες μικρες.φαντασου...

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα αρχικα πιστωτικο και μου ειπε οτι ειναι 59Ε οποτε το αφησα.

Φιλε Dant3 ποσο την ειχες παρει τοτε την 4870?Φανταζομαι οχι 59Ε που σου δινουν.Νομιζω οτι δικαιουσαι πιστωτικο ιδιας αξιας με της 4870 που ειχες παρει.Ψαξτο λιγο αμα σε ενδιαφερει:)

Αλλιως ζητα χαλαρα 5850:p

Link to comment
Share on other sites

Η αποδειξη εγραφε 140Ε.αλλα σιγα μην κοψουν στην τιμη της αποδειξης...πολυ δυσκολο.και εφοσον εχει βγει ηδη η αντικατασταση κτλ κτλ και δεν το ειχα ζητησει εξαρχης πλεον δεν παιζει να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα ημουνα ευχαριστημενος απο τετοια αλλαγη 4870->5770.

Αμα θες να πιαστεις απο καπου για να ζητησεις κατι καλυτερο, ΟΚ εχεις πατημα, εχει λιγο χειροτερη αποδοση σε DX9/10, αλλα νομιζω οτι με +512 ραμ, με DX11, και με OC στα 1000 (που πηγαινει...) ειναι ενα πολυ καλο trade για σενα.

Τωρα, δε θελω να κανω το συνηγορο του πλαισιου, αλλα η διαφορα στην αποδοση DX9/10 ειναι τοσο μικρη που αμιβαλω οτι καταλαβες πιο πολλα σπασιματα στο game απ'οτι πριν...

Δε λεω οτι πας να κοροϊδεψεις, αλλα μηπως μιλαμε για placebo effect?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα ημουνα ευχαριστημενος απο τετοια αλλαγη 4870->5770.

Αμα θες να πιαστεις απο καπου για να ζητησεις κατι καλυτερο, ΟΚ εχεις πατημα, εχει λιγο χειροτερη αποδοση σε DX9/10, αλλα νομιζω οτι με +512 ραμ, με DX11, και με OC στα 1000 (που πηγαινει...) ειναι ενα πολυ καλο trade για σενα.

Τωρα, δε θελω να κανω το συνηγορο του πλαισιου, αλλα η διαφορα στην αποδοση DX9/10 ειναι τοσο μικρη που αμιβαλω οτι καταλαβες πιο πολλα σπασιματα στο game απ'οτι πριν...

Δε λεω οτι πας να κοροϊδεψεις, αλλα μηπως μιλαμε για placebo effect?

fraps tells the truth :p

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και στην αρχη δεν ηταν η δικια μου 4870 που χαλασε αλλα ενος φιλου.αυτος στοκ την ειχε οπως και την 5770 οταν δοκιμασε και γενικα δεν ασχολειται.dx11 κτλ κτλ δεν τον ενδιαφερουν.το τι βλεπει στην οθονη του τον ενδιαφερει και απο τη στιγμη που τα games που επαιζε πριν με την 4870 βλεπει να πηγαινουν χειροτερα με την 5770 λογικο ειναι να μην του κατσε καλα!απλα εγω του κανω τα διαδικαστικα με το πλαισιο γιατι δεν τα γνωριζει...

Link to comment
Share on other sites

οκ αφου μιλαμε για nooba εν ολιγοις που δε τον ενδιαφερει τιποτα, δε ξερει τι ειναι dx11, δε ξερει τι ειανι HC codecs ηχου, και που θα παιζει σε καμια οθονη 1280x1024 αρα και το 1gb (που θα του εκανε τρελη διαφορα σε καποια games αν επαιζε 1080p, γιατι αν τωρα χανει 10% στα περισσοτερα, σε μερικα θα κερδιζε 50% οταν δε θα φτανανε τα 512 της 4870, και το Unplayable θα γινοταν Playable), τοτε φωτογραφιζεις μια καρτα παλαιοτερης γεννιας αλλα γρηγορη στην εποχη της σαν καλυτερη λυση.

Με αυτες τις συνθηκες, ναι πηγαινε αλλαξε την, αλλα να ξερεις οτι τωρα πλεον σε εχουν στο χερι και αμα δε γουστρουν δε θα στην αλλαξουν, γιατι οταν σου δωσανε την 5770 υπεγραψες και ενα χαρτακι που ελεγε οτι αποδεχεσαι την αντικατασταση και κατι αλλα τετοια. Αρα καλη τυχη ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εκαναν αντικασταση με χειροτερη καρτα οποτε δεν τηρουν την νομοθεσια οποτε μπορω να κανω και καταγγελια.εξαλλου δεχθηκαμε αυτη την καρτα για αντικατασταση γιατι ο τεχνικος επεμενε οτι θα εβλεπε τρελη διαφορα,πραγμα βεβαια που δεν ισχυε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.