Jump to content



Recommended Posts

Δε τα βρηκα, ακομα το site της Qpad τα εχει Out Of Stock.

Aλλα θα χτυπησω Blue που ειναι και σε στοκ, ελπιζω να μην με απογoητευσουν :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hUN93Xz-7pg]5 Mechanical Switch Sound Comparison - Cherry MX Brown Blue Black Red ALPS - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έγινε πάλι διαθέσιμο στο CM store το Quick Fire Rapid (Red Switch) και το τσίμπησα.

Και ενώ πλήρωσα κανονικά με paypal, ακόμα στο status μου βγάζει Awaiting Payment

Τους ρώτησα με μαιλ τι παίζει αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε κ το 2ο μωρο, πλεον ειμαι ως εξης:

CM Quick Fire Rapid Red απο το CMstore 89.99€ +20€ UPS και Qpad MK-50 Blue απο Qpad 79.99€ +20€ UPS.

Απολαυση στο γραψιμο το Blue... :man_in_love:

Αριστη ποιοτητα κατασκευης κ το Qpad οπως και το CM :T:

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε κ το 2ο μωρο, πλεον ειμαι ως εξης:

CM Quick Fire Rapid Red απο το CMstore 89.99€ +20€ UPS και Qpad MK-50 Blue απο Qpad 79.99€ +20€ UPS.

Απολαυση στο γραψιμο το Blue... :man_in_love:

Αριστη ποιοτητα κατασκευης κ το Qpad οπως και το CM :T:

Μεγεια!!Αυριο θα εχω και γω το δικο μου CM Quick Fire Rapid Red! Σου ηρθε brandless??

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εδώ κοντά σε Ναύπακτο (Πάτρα δηλαδή) mechanical με blue switches εκτός του blackwidow;

Άλλαξαν οι ανάγκες μου και σταμάτησα τα games (για το άμεσο μέλλον τουλάχιστον). Μόνο γράψιμο πλέον, οπότε σκεφτόμουν μήπως να έκανα την αλλαγή από red.

Αν υπάρχει κανένας λοιπόν, στείλτε κανα πμ μήπως κανονίσουμε καμιά συνάντηση για δοκιμή :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα το σημαδεμένο ducky 2 πίσω στο qtan που έφτασε στις 28/10 δηλαδή πήρε γύρω στις 20 ημέρες και στις 30 έστειλε το καινούργιο το οποίο έφτασε 7/10! Αυτό δεν έχει κανένα πρόβλημα. Blue led & red switches. Το πληκτρολόγιο τα σπάει αλλά δεν μου κάθονται καλά ακόμα οι red. Θα τους δοκιμάσω λίγο ακόμα για να τους συνηθίσω.

ImageShack Album - 4 images

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρω και εγώ μηχανικό και είμαι σε δίλημμα μεταξύ του qpad mk-80 με brown και του ducky shine με brown.εσείς τι λέτε το qpad είναι πληκτρολόγιο της ίδιας ποιότητας με το ducky?και αν πάω για ducky τι περίπτωση υπάρχει να πληρώσω τελωνείο?γιατι την πάτησα χοντρά πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος ενός HPE 87 black με blue switches από qtan. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή και στιβαρή αλλά όχι τέλεια. Με τα μπλε είναι αδύνατον να παίξεις (FPS τουλάχιστον) αφού είναι δύσκολο να σπαμάρεις τα κουμπιά. Πρέπει να σηκώνεις το δάχτυλο από το πλήκτρο και είναι φοβερά ενοχλητικό. Στην πληκτρολόγηση άψογο και το καλύτερο εντελώς retro ήχος από τα πλήκτρα.

29wsphi.jpg

2qxx5vs.jpg

Έγινε επεξεργασία από Nik0s
images
Link to comment
Share on other sites

HPE 87 :jump: 98$ delivered από ebay, χωρίς media keys όμως όπως του freestyler7 ... που πήγε το Fn;

Ωραία φαίνεται σε μαύρο. :p

Και στο video [ame=http://www.youtube.com/watch?v=6wBHwBW9I8g]εδώ[/ame] όπως είναι το δικό σου φαίνεται.

Διαφορετικά windows keys από αυτά που δείχνει ο qtan στο site του.

Το δεξί windows keys δουλεύει κανονικά σαν Fn key υποθέτω.

Έγινε επεξεργασία από freestyler7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος ενός HPE 87 black με blue switches από qtan. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή και στιβαρή αλλά όχι τέλεια. Με τα μπλε είναι αδύνατον να παίξεις (FPS τουλάχιστον) αφού είναι δύσκολο να σπαμάρεις τα κουμπιά. Πρέπει να σηκώνεις το δάχτυλο από το πλήκτρο και είναι φοβερά ενοχλητικό. Στην πληκτρολόγηση άψογο και το καλύτερο εντελώς retro ήχος από τα πλήκτρα.

29wsphi.jpg

2qxx5vs.jpg

Καλοριζικο!

Η φωτο φταιει ή εμενα μου φαινονται στραβα τα πληκτρα? :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Eίναι τραβηγμένη με macro mode από μακριά και έχει παραμορφωθεί. Δεν έδωσα βάση στις ρυθμίσεις της μηχανής λόγω της συγκινητικής στιγμής... :baby:

Όπως και σε αυτόν στο video δεν έχει fn key ούτε στα F πλήκτρα τα σήματα για media control. Εχει απλά 2 windows keys. Μέσα στο κουτί είχε extra keycaps από τα οποία το ένα δείχνει το F12 μαζί με εικόνα απενεργοποιημένου windows key αλλά δεν βλέπω να έχει λειτουργία. Προφανώς είναι διαφορετική version από το δικό σου και απλά βάζουν μέσα τα kaycaps και οτι κάτσει. Η διαφορά στην πληκρολόγηση είναι τεράστια πάντος σε σχέση με τα κλασσικά πληκτρολόγια...

Έγινε επεξεργασία από Nik0s
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.