Jump to content



Recommended Posts

E ok, τα μηχανικά σε αντίθεση με τα rubber domes δε χαλάνε και τόοοσο εύκολα. Καθαρίζονται και σχετικά άνετα. Υπάρχουν αρκετοί keycap vendors πέρα από το WASD οπότε σίγουρα θα μπορείς να βρεις κάπου κάτι που να ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν με θέλει μόλις παρέλαβα το καινούργιο καλώδιο για το coolermaster quickfire tk και έχω ίδια συμπεριφορά, το βάζω στο πληκτρολόγιο και στην καλύτερη παίρνω ένα μήνυμα unrecognized usb device, το βάζω σε ext hdd και παίζει μια χαρά....... βάζω του hdd στο πληκτρολόγιο και επίσης παίζει μια χαρά DAFAQ ??? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=16578]pmakr[/MENTION], ταπεινη αποψη θα πω και μην με παρεξηγησεις...

εδωσες ενα σεβαστο ποσο (και ισως δωσεις και αλλο για keycaps κλπ) για να παρεις μηχανικο και να το ντυσεις με διαφορα "καλυμματα";

τσαμπα λεφτα εδωσες τοτε γιατι θα χασεις ολη την αισθηση που προσφερουν τα μηχανικα για την οποια εδωσες τοσα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω...και εχεις δικιο το σκέφτηκα κι εγω....

Αλλα και τη γυναικα σου για να την ...... δεν βαζεις προφυλακτικο;;;

Ε κατι τετοιο κανω...χαχαχαχαχα

Χανω λιγο την αισθηση και προστατευω λιγο αλλα πράγματα χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Ducky Shine 2, KBC Poker, KBT Pure. Σε αυτα το εχω καταληξει.

Απλως αυτο που με βασανιζει, ειναι οτι ναι μεν θελω blanc keycaps αλλα θελω να φωτιζονται και με το LED οταν τα παταω. Για αυτο δεν ξερω αν μπορει να γινει κατι.

Επισης μολις καταληξω στο μοντελο που θελω απο που περνουμε? Υπαρχει καποια κεντρικη σελιδα, ή απο την επισημη του κατασκευαστη?

Οι σελιδες που μου βγαινουν πιο συχνα παντως καθως ψαχνω ειναι mechanicalkeyboards.com elitekeyboards.com geekhack.org. Υπαρχουν αλλες καλυτερες και πιο φθηνες?

Επισης κατι ακουσα πως οταν αγοραζεις απο αλλη ηπειρο υπαρχει μια διαταξη που προστατευει τον καταναλωτη και μπορεις επιστρεφοντας το προιον μεσα σε 7 μερες να παρεις πληρη επιστροφη αν δεν πληρη τις αναγκες σου. Το χετε ξανακουσει αυτο?

Αυτο μου γραψαν στο overclock

As you live in Europe you are covered by the distance selling regulation act which means if you buy online you can send the keyboard back within 7 days for a full refund so you can try it out for your self and if it isn't what you want well you just send it back for a refund.
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παρεις απο Ευρωπη για να αποφυγεις τελωνειο. Amazon.uk και keyboard company ξερω εγω απο UK, θα σου πουν αλλοι για τα υπολοιπα. Αν παρεις με LED δεν εχεις πολλες επιλογες σε keycaps οπως γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Για να βρουμε κανα κολπο:

Εχω δοκιμασει μεμβρανη φαγητου και ναυλον απο σακουλα

η μεμβρανη σκιζεται και 2πλη ειναι χοντρη, ενω το ναυλον ειναι ανθεκτικο αλλα θαμπο

Καμια αλλη λυση για προστατευτικο του 6gv2?

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το τυλιγο.

Θα ηθελα πολυ να μη βαλω αλλα

1.Θα ξεθωριασουν γρηγορα

2.Λερωνεται ευκολα και γεμιζει μεσα σκονη και τριχεs

3.Βαζω το ποτηρι μπροστα οποτε ευκολα χυνεται

Πολυ θα ηθελα να μη βαλω τιποτα αλλα δεν γινεται.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εννοείς τη συζήτηση... Πάντως, κι εγώ νομίζω ότι με οποιοδήποτε προστατευτικό θα χάσεις την αίσθηση για την οποία επέλεξες μηχανικό. Μήπως ένα spill-proof μεμβράνης είναι καλύτερο για τις ανάγκες σου;

Link to comment
Share on other sites

Blank Keyboard Stickers Labels Transparent Super Durable Protection Key Skins | eBay

Steelseries 6GV2 Review, First Impressions and more.

Για ρίξε μια ματια εδώ μήπως και σε βολεύει.(post 3)

Αν και πάλι, θα το προτιμούσα όπως είναι χωρίς παρεμβάσεις.

Είχα το ίδιο πληκτρολόγιο και δεν αντιμετώπισα θέμα με τα keycaps

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ποοοοοοοοση χρηση τρωει το πληκτρολογιο και φοβασαι για τα πλήκτρα απο την πρωτη μερα; Το ποτηρι βάλτο πιο δεξια και θα εισαι οκ. Εκτος και αν φοβασαι και οταν θα το σηκωνεις να πιεις οποτε παω πασο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.