Jump to content



Recommended Posts

Δεν περιμενα οτι θα το εκανα uninstall τοσο γρήγορα...

To Ι το ειχα τελειώσει 2-3 φορές...

Το ΙΙ μετα απο κανα 3ωρο είχε φύγει...

Το ΙΙΙ ούτε μισάωρο...κρίμα γμτ...

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα οτι θα το εκανα uninstall τοσο γρήγορα...

To Ι το ειχα τελειώσει 2-3 φορές...

Το ΙΙ μετα απο κανα 3ωρο είχε φύγει...

Το ΙΙΙ ούτε μισάωρο...κρίμα γμτ...

Και έβγαλες συμπέρασμα μέσα σε ένα μισάωρο για το παιχνίδι;

μερικές φορές μάλλον δεν ξέρουμε τι θέλουμε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα):hmm:

Link to comment
Share on other sites

Χμ έμενα πάντως μου αρέσει πάρα πολύ αν και δεν το περίμενα γιατί ο τρόπος που παίζεις είναι σαν το 2 .Αλλά τελικά έχω κωλύσει πολύ δύσκολο για μένα αφού τα περισσότερα games τα τελευταία χρόνια τα βαριεμαι .Μόνο bf3 παίζω λίγο και τώρα αυτό αλλά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα οτι θα το εκανα uninstall τοσο γρήγορα...

To Ι το ειχα τελειώσει 2-3 φορές...

Το ΙΙ μετα απο κανα 3ωρο είχε φύγει...

Το ΙΙΙ ούτε μισάωρο...κρίμα γμτ...

Έχει κάνει μεγάλη ζημιά το 1.

Παιχνιδάρα για την εποχή του από όλες τις απόψεις ( graphics, gameplay, sound, freedom, new technologies, υπέροχο co-op mode, κλπ ).

Το 2 και το 3 ουδεμία σχέση με το 1.

Τους τρώει η μ@λακία όμως.

Αν είναι να αλλάξεις τόσο το gameplay και το σενάριο, φίλος, δίνεις άλλο όνομα στο game.

Γιατί έτσι είναι.

Το 2 και το 3 δεν είναι και δεν θα έπρεπε να φέρουνε τον τίτλο FarCry.

Μπορούσανε να το πούνε The Peacemaker, μπορούσανε να το πούνε "I like to chew gum & shoot people, and I'm all out of gum", αλλά λέγοντας το FarCry μόνο σύγχυση και απογοήτευση μπορείς να προκαλέσεις.

γιατί έτσι όμως...αν είναι τόσο χάλια όλοι πληρώνονται στα review; αλλά αφού είδα τον petrossortep όχι ενθουσιασμένο δεν περιμένω πολλά πράγματα...

Το πληρώνονται είναι κάτι που το ακούω συχνά, και δεν μου αρέσει.

Δεν μπορείς να κατηγορίσεις έτσι απλά δίχως την παραμικρή απόδειξη κάποιον άνθρωπο.

Πόσο μάλλον σε κάτι που η άποψη του καθενός είναι υποκειμενική και μπορεί να υπάρχει μεγάλη διαφορά στο σκεπτικό και τα likes του καθενός.

Κάποιοι έμμεσα τα οικονομάνε, όχι όλοι όμως.

Υπάρχουνε διάφορα πράγματα που παίζουνε, όπως φυσικά και οι αδύναμοι χαρακτήρες, που και για 1/10 να είναι το παιχνίδι π.χ. θα βάλουνε τουλάχιστον 5 γιατί φοβούνται τις "συνέπειες" και πιθανώς την διακοπή συνεργασίας και τροφοδοσίας από την παραγωγό εταιρία, τον publisher που μπορεί να πάρει και τίτλους άλλων εταιριών η μπάλα κλπ κλπ.

Αν ήταν να πληρώνανε τόσα site, θα πουλάγανε τα PC games στα 100-150€ :p

Link to comment
Share on other sites

Και έβγαλες συμπέρασμα μέσα σε ένα μισάωρο για το παιχνίδι;

μερικές φορές μάλλον δεν ξέρουμε τι θέλουμε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα):hmm:

Με το συμπαθειο αλλα δεν θελεις παραπανω για να καταλαβεις το ΚΟΝΣΕΠΤ. Αν νομιζεις οτι χρειαζεσαι περισσοτερο χρονο για να πιασεις το κονσεπτ του συγκεκριμενου παιχνιδιου τότε μαλλον εχουμε προβλημα...

Ναι, αυτο ειναι το κακο...ΞΕΡΩ τι θελω και ειδικα απο αλλον εναν τιτλο που κουβαλάει ΑΣΤΟΧΑ το συγκεκριμένο όνομα.

;)

Σε οσους γουστάρουν το κονσεπτ, τους ευχομαι καλο gaming... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 2 και το 3 δεν είναι και δεν θα έπρεπε να φέρουνε τον τίτλο FarCry.

Μπορούσανε να το πούνε The Peacemaker, μπορούσανε να το πούνε "I like to chew gum & shoot people, and I'm all out of gum", αλλά λέγοντας το FarCry μόνο σύγχυση και απογοήτευση μπορείς να προκαλέσεις.

ΑΜΗΝ αδερφε...

Link to comment
Share on other sites

γιατί έτσι όμως...αν είναι τόσο χάλια όλοι πληρώνονται στα review; αλλά αφού είδα τον petrossortep όχι ενθουσιασμένο δεν περιμένω πολλά πράγματα...

Το έπαιξα στο hard και δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο, τόσο που να σε πιέζει να ακολουθήσεις κάποια τακτική.

Βέβαια τώρα που το προχώρησα λίγο περισσότερο είδα ότι δυσκολεύει.

Είναι ίδιο στυλ με το πρώτο, όπου επιτίθεσαι σε καταυλισμούς και μπλόκα, χωρίς όμως respawning enemies. Μόλις ελευθερώσεις μια περιοχή την καταλαμβάνουν οι κάτοικοι του νησιού που δεν είναι πειρατές και εσύ συνεχίζεις.

Είναι νωρίς ακόμα για να βγάλω οριστικό συμπερασμα.

Δεν μου αρέσει πάντως καθόλου το inventory. Ειδικά ο τρόπος που διαζειρίζεσαι τις σύρριγες για να διώξεις βάρος και κάποια άλλα πράγματα. Ούτε το skill system νομίζω ότι προσθέτει. Θα προτιμούσα αντί για skills μόνο όπλα με εξοπλισμό που να προσθέτουν δυνατότητες χωρίς άλλα βοηθήματα(θα τα δεις). Τα skills εισάγουν κονσολάδικα στοιχεία(special moves π.χ.) και κάνουν λίγο arcade την όλη φάση.

Και το frame rate έχει κάπως περίεργη συμπεριφορά ενώ δεν αξιοποιεί καλά τη cpu με συνέπεια να χρειάζεσαι τελευταίο μοντέλο(i7 920@3,5Ghz).

Υ.Γ: Όντως δεν είναι δυνατόν να "λαδώνονται" τόσοι reviewers βάζοντας 9/10 μο. Απλά το συγκεκριμένο είδος fps ξεφεύγει αρκετά από το generic standard και αυτό δεν αρέσει σε αρκετό κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Το έπαιξα στο hard και δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο, τόσο που να σε

Υ.Γ: Όντως δεν είναι δυνατόν να "λαδώνονται" τόσοι reviewers βάζοντας 9/10 μο. Απλά το συγκεκριμένο είδος fps ξεφεύγει αρκετά από το generic standard και αυτό δεν αρέσει σε αρκετό κόσμο.

Σορυ αλλα οταν παιζεις ενα παιχνιδι δεν εχεις καταλαβει αν σου αρεσει η οχι,....μαλλον ανηκεις στον αρκετο κοσμο...

Έλατε πείτε την αλήθεια..

V4L4B.png

αχχαχαχαχ

Δεν περιμενα οτι θα το εκανα uninstall τοσο γρήγορα...

To Ι το ειχα τελειώσει 2-3 φορές...

Το ΙΙ μετα απο κανα 3ωρο είχε φύγει...

Το ΙΙΙ ούτε μισάωρο...κρίμα γμτ...

To iv δεν το κανεις καν εγκατασταση.

Μια απο τα ιδια....

Παιδια οι reviewers δεν τα παιρνουνε, απλα ζουνε απο τα παιχνιδια επομενως λιγο δυσκολο να πουνε κακα λογακια.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το πρώτο παιχνίδι από κάθε σειρά τις περισσότερες φορές είναι και το καλύτερο. Αυτό συμβαίνει γιατί την εποχή εκείνη ήταν η επανάσταση,πρωτοτυπία στα παιχνίδια. πλέον αρκούνται στο αναμάσημα όπου αυτό ισχύει παντού.

Τέλος να πω ότι μου αρέσει λιγότερο απ το πρώτο κ περισσότερο απ το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παίξει ακόμα, αλλά έχω επηρεαστεί πάρα πολύ απο το ΙΙ όπου και για κατούρημα να πήγαινες (που λέει ο λόγος), έπρεπε πρώτα να ξεπαστρέψεις καμιά 20αριά οχτρούς που ερχόντουσαν με τζιπάκια και τα συναφή..

Θυμάμαι μάλιστα που τότε είχα κάνει το πρώτο μου x-fire με 2x4850, αλλά fail η υλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυνατο το game, αργοτερα παιζει τρελο μακελειό!

Εχει και stealth στοιχεια, full action!

Μακραν το καλυτερο far cry ειναι το III !

Το αργοτερα ειναι πολυ γενικο.Απο ποιο σημειο και μετα γινεται ενδιαφερον δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι reviewers δεν τα παιρνουνε, απλα ζουνε απο τα παιχνιδια επομενως λιγο δυσκολο να πουνε κακα λογακια.

Ωστε γι'αυτό είναι τίγκα στα εννιάρια και τα δεκάρια το ign.

Δεν το ξερα ότι πρέπει να βάζεις 9+ για να μην χάσεις εταιρείες.

On topic:

Βρέθηκε ο ένοχος για το χαμηλό frame rate.

Είναι το post fx.. Αφορά μόνο το fxaa/mlaa και τίποτε άλλο.

Υπάρχουν δύο επιλογές για να μην χαλάσεις την ποιότητα απεικόνισης. Είτε να το απενεργοποιήσεις ορίζοντας postfxquality="false" στο αρχείο documents/My games/far cry 3/gamer profile(με notepad και save), αφού πρώτα έχεις θέσει custom τα γραφικά. Διαφορετικά το βάζεις medium. Και στις δύο περιπτώσεις έχεις σχεδόν +20% πάνω σε σχέση με high. Συνίσταται και για κατόχους δυνατών καρτών σε συνδυασμό με msaa.

Οι απαιτήσεις του με αυτά γίνονται λίγο χειρότερες από αυτές του 2 με 2χaa.

Και το geometry επιβαρύνει. Είναι το draw distance βασικά.

Δεν το έχω παίξει ακόμα, αλλά έχω επηρεαστεί πάρα πολύ απο το ΙΙ όπου και για κατούρημα να πήγαινες (που λέει ο λόγος), έπρεπε πρώτα να ξεπαστρέψεις καμιά 20αριά οχτρούς που ερχόντουσαν με τζιπάκια και τα συναφή..

Θυμάμαι μάλιστα που τότε είχα κάνει το πρώτο μου x-fire με 2x4850, αλλά fail η υλοποίηση.

Το δεύτερο ήταν η συνταγή της επιτυχίας με λάθος εκτέλεση. Στο τρίτο έχουν λυθεί όλα αυτά τα προβλήματα, αλλά προστέθηκε ένα προβληματικό rpgάδικο ui.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Ωστε γι'αυτό είναι τίγκα στα εννιάρια και τα δεκάρια το ign.

Δεν το ξερα ότι πρέπει να βάζεις 9+ για να μην χάσεις εταιρείες.

Δεν βαζουνε 9αρια για να μην χασουνε τις εταιριες, αλλα με 9αρια και 10αρια θα πανε να το αγορασουνε αρκετα καλα παιδακια,με 7 πιο λιγα με 5 καθολου.Αν δεν αγορασει κανεις οι εταιριες θα κλεισουνε οι reviewers πρεπει να αλλαξουνε δουλεια.

Ελα τωρα που κανεις πως δεν ξερεις πως λειτουργει η αγορα.Ολα αλυσιδα ειναι.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.