Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

ο συγκεκριμένος φάκελος είναι read only, για αυτό πρέπει με κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό (εγώ είχα χρησιμοποιήσει π.χ. το Root Explorer) να δώσεις δικαιώματα εγγραφής, και μετά απλώς copy/paste (Πάντα όμως κρατάς BACKUP το αρχικό recovery.img ;))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

κατεβάζεις απο market το "remount" app και με αυτό θέτεις rw permisions στο ./cust_backup folder (και subfolders)

Βάζεις και κάποιον file explorer (πχ es file explorer απο market) για να κάνεις το copy & paste.

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα ότι είναι κάποιο προγραμματάκι, απλά δεν το 'βγαλε πάνω πάνω στο market και κόλλησα. Το έκανα το c/p κλπ, έκανα install aurora αλλά βγάζει μόνο το logo της και δεν προχωρά παραπέρα.

ΑΚΥΡΟ ΜΠΗΚΕ. ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι.. Τι να πω ρε παιδιά. ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.

Το Android όπως θα έπρεπε να είναι απ' την αρχή.. Ταχύτατο, πανέμορφο, έχω και ράδιο!! Από αύριο θα είμαι πιο αντικειμενικός.. αλλά η 1η εντύπωση είναι απίστευτη έτσι. :jump1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αρκετες φορες σε παλια μηνυματα βρισκω πληροφοριες που τοτε δεν ετυχε να τις σημειωσω (τηλεφωνα διευθυνσεις μπλα μπλα)

[MENTION=4655]racer[/MENTION] μετα απο τοσο καιρο με την ICS για πες εντυπωσεις

κολληματα , μπαταρια , bugs και οτι αλλο θες

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι το κινητό σπέρνει πλέον. Ταχύτατο, χωρίς κολλήματα, από bugs δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Για τη μπαταρία θα έλεγα πως είναι βελτιωμένη η κατάσταση αλλά δε μπορώ να πω στα σίγουρα γιατί το ψιλοσκίζω αυτές τις μέρες. Όσοι δεν έχετε βάλει ICS, do it. Now. :p

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα το κερατο μου για ανδροιδ

με ΤΠΤ δε μπορω να κανω root..

Β528 Kαι προσπαθω μα τον τουτατη να το ρουταρω..

και με τους 2 τροπους.

εχω βαλει ολους τους drivers του adb ,εχω δοκιμασει απειρες φορες το oneclick και τζιφος

μου λεει οτι κανει shell rooting και στο στεπ 7 του rooting σταματαει και γραφει wait for device

τπτ..

εχω δοκιμασει και το .bat και παλι τπτ.....

ε θα το σπασω....

Link to comment
Share on other sites

πολύ γκρίνιας εισε βρε αδερφέ μου :hehe: :hehe: αφου δεν σε πάει το ..... :hehe: μα με τίποτα όμως :p

Αυτό το είδες http://www.thelab.gr/mobile-computing/huawei-ideos-x5-96308-6.html#post1063255757 ???

edit: το είδες, δεν σε πάει το ..... :hehe:

φέρτο μου μία από Δευτέρα να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεσαι με την Β528 και δεν βάζεις την B526 για να παίξει με το SuperOneClick?

Σε μένα έγινε η δουλειά κατευθείαν με την Β526.

Αν δεν τη βρεις, την ανεβάζω και σου δίνω λινκ. :)

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε την σε παρακαλω γτ μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι....

πολύ γκρίνιας εισε βρε αδερφέ μου :hehe: :hehe: αφου δεν σε πάει το ..... :hehe: μα με τίποτα όμως :p

Αυτό το είδες http://www.thelab.gr/mobile-computing/huawei-ideos-x5-96308-6.html#post1063255757 ???

edit: το είδες, δεν σε πάει το ..... :hehe:

φέρτο μου μία από Δευτέρα να το δούμε

ρε συ.................................................

πως εκανες ροοτ την 528??????

τα λεμε με δοκιμες το βραδυ..παω δουλεια

προβλεπω μεγαλη νυχτα η σημερινη :hehe:

edit: δε ξερω τι θα κανετε...αυριο θελω να εχω ICS :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.