Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Το market μου κανει update απο μονο του στην 3.1.5 και οποτε το ανοιγω crashαρει... Πρεπει να πηγαινω να απεγκαθιστω τη τελευταια ενημερωση καθε φορα... Ξερει κανεις τι παιζει;

Sent from my u8800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μερικες φορες οταν παω να εγκαταστησω μια εφορμογη εκτος μαρκετ ( πχ με τον astro file manager ) Μου γυρναει σφαλμα με το που ξεκιναει η εγκατάσταση ''application not installed'' Η η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη .

Εχει κανεις υποψιν ? ( Εχω τσεκαρει να επιτραπει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες . )

Link to comment
Share on other sites

Τι άκυρα battery leaks τρώει ώρες ώρες; Πχ πριν λίγο, ήταν περίπου στο 60%. Ανοίγω 3G να μπω λίγο net και μέσα σε ένα λεπτό έβγαλε μήνυμα ότι έχει μόνο 3% και επρόκειτο να κλείσει.. Με το που το βάζω για φόρτιση λέει 60%...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες..! :)

έχω ένα προβληματάκι..

λοιπόν,έστω πως έχω εγκατεστημένη μια Oxygen rom και την αλλάζω με Miui (και στις 2 περιπτώσεις οι Rom συνδιάζονται με Franco Kernel)..

με το που ανοίγει η Miui , αρχίζει να πετάει "Android Runtime Errors" το ένα μετά το άλλο.. :weep:

η μόνη λύση που έχω βρεί στο συγκεκριμένο πρόβλημα είναι να γυρνάω την συσκευή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κάθε φορά που αποφασίζω να αλλάξω μεταξύ Oxygen,Miui,CM7.. :slap:

υπάρχει άλλος τρόπος να αποφύγω αυτή την διαδικασία? έχει τύχει σε κάποιον άλλο?? :confused:

p.s.1 ) με κάθε αλλαγή η' αναβάθμιση Rom κάνω clear cache & clear dalvik cache μέσα από το recovery (clockworkmod)

p.s.2 ) το πρόβλημα ισχύει μόνο για αλλαγή Rom και όχι για αναβάθμιση π.χ. Oxygen 20110930 -> Oxygen 20111001..

Τα φώτα σας συμ-φορουμίτες..!! :yu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι έγινε ρε παιδιά; ρώτησα και εγώ κάτι μια φορά και το ξέκανα το thread?! :weep:

όσων αφορά το θεματάκι με τις rom που αναφέρω στο προηγούμενο post μου,απλά βγάζουμε για 10' την μπαταριά μετά το install της rom,έπειτα όλα δουλεύουν ρολόι..! :yu:

πάμε τώρα να λύσουμε το πρόβλημα του μικροφώνου..! :slap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι άκυρα battery leaks τρώει ώρες ώρες; Πχ πριν λίγο, ήταν περίπου στο 60%. Ανοίγω 3G να μπω λίγο net και μέσα σε ένα λεπτό έβγαλε μήνυμα ότι έχει μόνο 3% και επρόκειτο να κλείσει.. Με το που το βάζω για φόρτιση λέει 60%...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

recovery, wipe battery stats

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με MIUI 1.10.14 του stockwell.

Λέω να την κρατήσω.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα, το interface είναι πανέμορφο και smooth παντού, και η μπαταρία κρατάει 2 μέρες με χαλαρή χρήση. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις το Χ5 προ? εχει κανενα σοβαρο προβλημα? οτι ισχυει για το απλο ισχυει κ για το καινουριο? (ροοτ και custom roms)

ευχαριστω

Δεν το έχω πάρει,αλλά απ'όσο διαβάζω στο XDA είναι ακριβώς το ίδιο με λίγο διαφορετική (αν όχι ίδια) CPU η οποία είναι χρονισμένη στο 1ghz (αντί των 800mhz που είναι χρονισμένη η CPU των απλών) και η άλλη διαφορά είναι πως έχει ραδιόφωνο..

Πέραν αυτών,παίρνει διαφορετικές rom από το απλό,αλλά λογικά το root πρέπει να γίνεται με κάποιο προγραμματάκι τύπου "Z4root" ή "one click root",για recovery δεν γνωρίζω κάτι..

αν έχεις ήδη το X5,καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο μοντέλο όπως π.χ. το Vision, δεν πολυ-αξίζει η αλλαγή από X5 σε X5pro.. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να ψαχτώ για ROMs, έχετε να προτείνετε κάποια που να είναι εύκολη στην εγκατάσταση και να μου δώσει μια καλύτερη αίσθηση από τη stock; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να ψαχτώ για ROMs, έχετε να προτείνετε κάποια που να είναι εύκολη στην εγκατάσταση και να μου δώσει μια καλύτερη αίσθηση από τη stock; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

θα σου πρότεινα την miui...γρήγορη, όμορφη χωρίς να έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

ειχε που ειχε προβλημα το ideos x5 με την μπαταρια (εννοω δεν φημιζοταν για την καλυτερη συσκευη καταναλωσης μπαταριας) αν του πεταξεις και την miui , παυει να ειναι κινητο αλλα σταθερο

αρκετα καλες rom ειναι οι oxygen , απλες και νομιζω τωρα εχουν βγει με 2.3.7 android

αλλα την διαφορα (στην καταναλωση) θα την δεις με αλλο κερνελ

εγω ξαναγυρισα στην στοκ γιατι μετα απο καιρο καταλαβα οτι "μικροφωνιζε" η φωνη μου λογω της ρομ

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι είναι προτιμότερο να μπεις στον κόπο να δοκιμάσεις διάφορες ρομς ώστε να έχεις προσωπική γνώμη.Ας πούμε εγώ που έχω την miui δεν έχω πρόβλημα αυτονομίας.Δεν ξέρω σε τι μπορεί να ωφείλονται οι διαφορές με τον φίλο πανω...Πρόβλημα μικροφωνισμού εντόπισα και γω αλλά μειώνοντας απλώς λίγο την ένταση διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτσι είχαν πει.. η 2.3.5 του Pro, έχει βγει αρχές Νοέμβρη, για το δικό μας αναμένουμε... Πάντως ειλικρινά, αν δεν δω κάποια ουσιαστική βελτίωση σε θέμα video recording π.χ., δεν έχω ιδιαίτερο λόγο να την περάσω.. πέρα από την αίσθηση του "καινούργιου" και του "το μπρίκι μου τρέχει 2.3.5 από μαμα"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.