Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply
Έχω προβλημα με την Oxygen (110817), δεν μπορώ να έχω ελληνικό ΚΑΙ αγγλικο keyboard μαζί. Δεν υπάρχει το option του ελληνικού keyboard στις ρυθμίσεις. Πώς το λύσατε ?[/quote

έχω το ίδιο πρόβλημα....αν ξέρει κάνεις................

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα MIUI με clockworkmod 4.0 κατι , ολα κομπλε..! Ειναι ιδιο το interface με το iphone μου.:p

Πεταει το εργαλειο!!! Πραγματικα εντυπωσιαστηκα :o

Το μονο που δεν καταφερα ειναι να βαλω Ελληνικα.(κολαγε στο IDEOS, εσβηνε και ξανα αναβε) οχι οτι με χαλαει απλα δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα, Ενω τα sms στα ελληνικα τα διαβαζει κανονικα.:hm:

EDIT: Βρηκα ( λογικα ) bug.! το music player του δεν διαβαζει τα τραγουδια στην εσωτερικη 2gb μνημη που εχει..! αλλα μονο της SD! Δεν μπορεις και να το ρυθμισεις. :(

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει την oxygen express και την miui. Η oxygen είναι πολύ γρήγορη με τυπικό android interface. Ωστόσο ιδιαίτερη εντύπωση μου προξένησε η Miui γιατί ήταν εξίσου γρήγορη, με interface αλά iphone και πολλά online themes για παιχνίδι. Έχει πολλές μικροδιευκολύνσεις που κάνουν τη διαφορά....μοναδικό παράπονο οτι για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει την εφαρμογή sim 2 σε 1 , αυτή με 2 αριθμούς σε μια sim...αν κάποιος ξέρει ας πει...επίσης καταναλώνει λίγο παραπάνω ram...αλλά δεν με ενοχλεί γιατί έχει ταχύτατη απόκριση....αυτα....

Link to comment
Share on other sites

ποσα mb ram ελευθερα εχετε;

αν ρωτας για την miui έχω: με clear από task killer αγγιζει τα 165 mb ενω γενικά κυμαίνεται στα 130 με 140 mb.

σε σχέση με άλλες rom πχ oxygen είναι αρκετα χαμηλότερα, δηλ εφτανε max πάνω από 200 ενω γενικά κυμαινόταν στα 160 mb.....βεβαια αυτά για τη δική μου συσκευή...δεν ξέρω τι δυνητικές διαφορές μπορουν να έχουν ίδια μοντέλα...

πάντως και τα 130 mb μια χαρά είναι....και για να διευκρινίσω αναφέρω τιμές πάνω κάτω, αναλόγως τη χρήση και το auto kill level θα έχεις και αντίστοιχα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει την oxygen express και την miui. Η oxygen είναι πολύ γρήγορη με τυπικό android interface. Ωστόσο ιδιαίτερη εντύπωση μου προξένησε η Miui γιατί ήταν εξίσου γρήγορη, με interface αλά iphone και πολλά online themes για παιχνίδι. Έχει πολλές μικροδιευκολύνσεις που κάνουν τη διαφορά....μοναδικό παράπονο οτι για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει την εφαρμογή sim 2 σε 1 , αυτή με 2 αριθμούς σε μια sim...αν κάποιος ξέρει ας πει...επίσης καταναλώνει λίγο παραπάνω ram...αλλά δεν με ενοχλεί γιατί έχει ταχύτατη απόκριση....αυτα....

το πρόβλημα με την sim 2 se 1 διορθώθηκε με επανεκκίνηση...............

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, καταρχην ειμαι ασχετοσ απο smartphone και ενδιαφερομαι να παρο το ideos,to brika 187€.

δεν ξερω τι να κανω ,να περιμενω το νεο ideos? εχει ενιμεροθει καπιοσ για το ποτε θα ερθει ελλαδα και ποσο θα κοστηζει?

να στε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Όπου να 'ναι θα κυκλοφορήσει και το ΖΤΕ Skate νομίζω.

Ίσως αξίζει να περιμένεις λιγάκι, είτε για αυτό είτε για οποιοδήποτε άλλο γιατί τότε θα αλλάξουν και οι τιμές (προς τα κάτω) λογικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπου να 'ναι θα κυκλοφορήσει και το ΖΤΕ Skate νομίζω.

Ίσως αξίζει να περιμένεις λιγάκι, είτε για αυτό είτε για οποιοδήποτε άλλο γιατί τότε θα αλλάξουν και οι τιμές (προς τα κάτω) λογικά ;)

To ΖΤΕ Skate πιο ειναι φιλε μου, εχεισ κανενα λινκ να το δουμε?

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησε Αγγλία σαν orange Monte Carlo στις 150Λίρες. Σαν h/w είναι πίσω από ideos x5 (μνήμη και arm v6), στα συν (για μενα είναι μειον) η μεγάλη οθόνη 4.3"

Orange Monte Carlo Review

Monte Carlo from Orange | Pay monthly contract | Pay as you go| Mobile phones | Orange

Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησε Αγγλία σαν orange Monte Carlo στις 150Λίρες. Σαν h/w είναι πίσω από ideos x5 (μνήμη και arm v6), στα συν (για μενα είναι μειον) η μεγάλη οθόνη 4.3"

Orange Monte Carlo Review

Monte Carlo from Orange | Pay monthly contract | Pay as you go| Mobile phones | Orange

Οντος ,δε θα επερνα κινητο με τοσο μεγαλη οθονη, ιιδανικι για μενα πιστευω ειναι στισ 3,5''!! . το νεο μοντελο της ideos θα ειναι το Χ6?

Ρε παιδια ομως γινετε να εχει το Χ3 ραδιοφωνο και να μην εχει το Χ5?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.