Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια!!! από όταν έκανα root στη συσκευή, το απόγευμα δηλαδή, και πριν περάσω κάποια άλλη rom, μόνο πέρασα το rom manager και το titanium backup δεν ενεργοποιείται το wifi στο κινητό!! μένει στη φάση ενεργοποίησης άλλα μέχρι εκεί. Εκανα root με το super boot...πείτε μου λιγάκι τι πρέπει να κάνω γτ αγχώθηκα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Καλησπέρα παιδιά.

Ο αδερφός μου ψάχνει για κινητό μέχρι 200€.Μέχρι στιγμής έχει βρεί αυτό http://http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-c5-03

Επειδή έγω έχω μείνει σε nokia και sony ericsson και έχω χάσει την μπάλα με τις άλλες εταιρίες.

Τελικά το Huawei ideos x5 αξίζει???Να του το προτείνω???

Σαν εταιρία τι γίνεται...Αξιόπιστη???

Υποστήριξη-εγγύηση???

Το ίδιο το κινήτο,αξιόπιστο???όσοι το έχετε δουλέψει.

Και φυσικά όποια άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα δεκτή.:T:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ο αδερφός μου ψάχνει για κινητό μέχρι 200€.Μέχρι στιγμής έχει βρεί αυτό http://http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-c5-03

Επειδή έγω έχω μείνει σε nokia και sony ericsson και έχω χάσει την μπάλα με τις άλλες εταιρίες.

Τελικά το Huawei ideos x5 αξίζει???Να του το προτείνω???

Σαν εταιρία τι γίνεται...Αξιόπιστη???

Υποστήριξη-εγγύηση???

Το ίδιο το κινήτο,αξιόπιστο???όσοι το έχετε δουλέψει.

Και φυσικά όποια άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα δεκτή.:T:

Καλησπέρα, δεν θα αναφερθώ σε αλλα κινητα πλην του ideos x5, το οποίο και έχω. Έχει πολύ καλή κατασκευή, όμορφο (κατε με ) σχεδιασμό, με ωραία αφή και αρκετά καλά χρώματα ( αν δεν είχα δει την amoled του galaxy s θα έλεγα ότι έχει τέλεια οθόνη)...έχει επίσης πολύ υψηλή αναλυση, 800*600 νομίζω , κάτι που κάνει την περιήγηση στο ιντερνετ ευχάριστη.Ειλικρινά δεν μπορώ να εντοπίσω αρνητικό στοιχείο..Δεν ξέρω για τα περί εγγυήσεων κτλ. Πάντως μην αγχώνεστε για αυτά. Υπάρχει νόμος που λέει οτι όλα τα προιόντα έχουν 2ετή εγγύηση από το κατάστημα όπου αγοράστηκαν ανεξάρτητα το τι επικαλείται η εταιρία.Αυτή είναι υποχρεωμένη να "τρέξει" για τη συσκευή , χωρίς εσυ να επιβαρύνεσαι με εξοδα μεταφοράς κτλ...τεσπα ψαχτο στο google ως δικαιώματα καταναλωτή..

Ωραίο κινητάκι είναι και το ZTE blade αλλά δεν συγκρίνεται με το ideos.Εξαλλου είναι κάπου κατα 40 ευρώ φθηνότερο νομίζω..Επίσης μακριά από κινητά με windows 7...προς το παρόν τουλάχιστον ώσπου να ωριμάσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα λόγο βλακείας που έκανα( όλα τα partition Format) μέσο του Recovery 4.0.0.5 τώρα ανοίγω την συσκευή και μου βγάζει μπλε οθόνη και παραμένει εκεί , βάζω το usb και μου βγάζει στο υπολογιστή το partition του κινητού 239 ΜB άδειο, από την διαδικασία παρακάτω , μπορεί κάποιος να κάνει ένα copy past και να μου τα στείλει η να τα ανεβάσει κάπου τα αρχεία του partition , πιστεύω αν τα βάλω θα μπορώ να μπω στο Recovery mode

Backup-Clockwork Recovery -θα το βρειτε εδω

1. Παταμε ταυτοχρονα τα πληκτρα volume up + volume down + power.Εμφανιζεται μια μωβ οθόνη.

2. Συνδέουμε το κινητο με τον υπολογιστη μεσω του καλωδιου usb.Στο "My Computer" εμφανίζεται μια νεα συσκευη αποθηκευσης που αν την ανοιξουμε δειχνει τα περιεχομενα

Ευχαριστώ παιδιά προκαταβολικά έχω μείνει χωρείς κινητό !!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την r2a με τον στοκ κερνελ γιατι με του φρανκο οταν αναβα το wifi η μπαταρια ειχε διαρροη κανονικη, παντως αν δε θελεις το touchpal μπορεις να κατεβασεις την CM7 11/09 και να αντιγραψεις στο ΖΙΡ της r2aστο φακελο system/app απο την cm7 τα αρχεια latinime.apk+tutorial latin.apk σβηνοντας στην oxygen τα αντιστοιχα. θα εχεις native android ginger greek support keyboard με ορθογραφο και τα σχετικα.

ΕΠιπλεον εγω βαζω στην oxygen μεσα στον ιδιο φακελο filemanager.apk και βγαζω talk κλπ....βασικα στον φακελο apk πορεις να βαλεις οτι θελεις...

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα συνηθειας.το παθαινα και εγω αυτο στην αρχη.Απλως θα εχεις ελαφρα πιο μακρια την επιφανεια του κινητου και θα ακουμπας μονο το ακουστικο.

δικο μου quote :

περασα oxygen r2.2.2 latest (2.3.5) με κερνελ franko 24-9

επισης περασα touhcpal keyboard με ελληνικα μεσα.(αυτο της wind)

για να δουμε..πως θα παει

μετα απο 2-3 μερες , μπορω να πω οτι ειμαι κατα 99% ευχαριστημενος και εξηγω.

μου εχει κανει ενα κολλημα μετα απο μια κληση που δεχτηκα το οποιο δεν γυρναγε στο δεσκτοπ.λυση ; restart.επισης το wifi tethering δε ξερω πως δουλευει.μου πεταει ερρορ.(δε ξερω αν οφειλεται η ρομ εδω - γιατι ποτε δεν ειχα wifi tethering στο κιν)

αυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι το κινητο εχει παρει αλλον αερα.παει πολυ πιο γρηγορα.τρεχει μονιμα στο 1ghz. η μπαταρια του κραταει ανετα 2 μερες με αραιη χρηση.

εγω το φορτισα προχθες το μεσημερι , απο τοτε εχω μιλησει (οχι αρκετα) , εχω στειλει μηνυματα , λιγο gps (sygic που καταναλωνει πολυ μπαταρια) , 2,5 ωρες μπ3 , gaming , ανοιγμα συνεχεια της οθονης στη δουλεια γιατι πια εχει καταντησει συνηθεια :hehe: , ελαχιστο wifi

και τωρα ειμαι στο 27% (χωρις καθολου χρηση data internet)

ερωτησεις :

πως δουλευει το wifi tethering??

edit:

και στο battery use αναφερει:

sygic : 42%

display: 21%

cell standby : 10%

phone idle 9%

football kicks : 8%

android system :7%

voice calls : 4%

anroid os: 2%

για καποιο λογο δε μου εμφανιζει το mp3 player.που καταναλωσε αρκετα

Link to comment
Share on other sites

επισης το wifi tethering δε ξερω πως δουλευει.μου πεταει ερρορ.(δε ξερω αν οφειλεται η ρομ εδω - γιατι ποτε δεν ειχα wifi tethering στο κιν)

ερωτησεις :

πως δουλευει το wifi tethering??

Στο thread της rom λέει:

Known to be not working:

Wifi hotspot (wireless tether app in the market works)

USB Tethering (market apps work for USB tethering)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.