Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Προσπαθώ να συνδεθώ στο wireless router που έχω και κολλάει στο "Obtaining IP adress" χωρίς να συνδέεται..

Σε άλλα router που το έχω δοκιμάσει, συνδεόταν κανονικά.

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοηθήστε με γιατί μου έχουν σπάσει λίγο τα νεύρα!!

κολλάει σε ότι βιντεάκι κι αν του βάλω να παίξει, και με το default video player και με το mvideo καi με κανά δυο ακόμη που δοκίμασα σε όπιο μέγεθος ή μορφή είναι...τι να κάνω??

και συν τοις άλλοις εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με το bluetooth μου, mw600... όποτε συνδέεται μετά τρελαίνεται στην επανεκκίνηση..

και κάτι τελαυταίο..είχα δυο ταινιες περασμένες στην δική του 2gb εσωτερική μνήμη και παρ όλο που τις έσβησα εξακολουθούν να καταλαμβάνουν τον ίδιο χώρο στην μνήνη...

Βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με το βιντεο. Μηπως ειναι θέμα hardware με το δικό σου και όχι software? Βλάβη δηλ του τηλεφώνου?

Πάντως όσο περισσότερο το δουλεύω το ριμάδι το ideos τοσο περισσότερο μου αρέσει.

Για τα λεφτά του είναι ενα μικρό θαύμα !!! Υπάρχει κάποιο σχετικο delay με το touch screen του, και κάποια force close σε διαφορα προγράμματα που πιθανό σε άλλα android να τρέχουν καλύτερα, αλλα σε γενικές γραμμές για 195 ευρώ, το κινητο ΤΑ ΣΠΑΕΙ!

Μπράβο ρε Κινεζάκια.

Δεν αξίζει να πας σε android λειτουργικά που παρέχονται απο κατι sony ericsson με 300 ευρώ και άνω, τα οποια ΔΕΝ κάνουν τίποτα περισσότερο απο το ideos, απλά πουλάνε μάρκα.

Και εγώ θα ήθελα ξανά το i phone Που είχα η ενα android Galaxy. Αλλα αν δεν έχω τα 600 ευρώ, δεν θα πέσω στα 300 αλλα στα 195 που ΚΑΙ τα αξίζει, και την ίδια δουλειά κάνει.

Ειδικά το νέο ideos που αν δεν κάνω λάθος θα έχει και κάμερα μπροστά, και κάποιες αναβαθμίσεις στο software με τα 250 ευρώ ειναι η ΤΕΛΕΙΑ επιλογή!

Ξανά μπράβο στα Κινεζάκια. :clap:

Ημουν πολυ επιφυλακτικός στην αρχή πριν το πάρω, και ο ομιλών έιναι και ενα θύμα των ''γκατζετακίων''. Πάντα (οταν ειχα) έσκαγα τις 600αρες για κινητά.

Αυτο το ideos Μου απόδειξε πως τελικά ναι μεν οτι πληρώνεις παίρνεις, αλλα τωρα πια υπάρχουν και ΠΟΛΥ καλές συσκευές με λιγότερα χρήματα...

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

Ως χρήστης apple λειτουργικου, έχω να πω πως τα android εχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Η μονη παραφωνία ειναι πως το android market, ΔΕΝ συγχρονίζει παρα μονο κρατάει στη μνήμη τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Go Launcher και μόλις πατάω να δω ποιές εφαρμογές τρέχουν (στην καρτέλα Running) διαπιστώνω, ότι υπάρχουν μερικές, που ενώ δεν τις έχω ανοίξει, τρέχουν από μόνες τους.

Και ενώ τις κλείνω, αυτές εμφανίζονται ξανά.

Για παράδειγμα εμφανίζεται από μόνο του το skype, το adownloader, το Drag Racing και δείχνουν να τρέχουν ενώ εγώ δεν τα έχω ανοίξει...

Πατάω να τα κλείσω και με το που κάνω refresh εμφανίζονται ξανά!

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν custom rom kai themes στο κινητό τους , ειναι ευκολο να ποσταρουν κανενα utube video ??? για να δουμε πως εινα πριν flasoyme ?

πιο custom rom θεωρειτε καλύτερο? απο αποψη ταχυτητας και σταθεροτητας

oxygen? void? cm7? flb? b160?

Link to comment
Share on other sites

παίδες..! τα φώτα σας...!!

χτες πήρα το κινητάκι και ως gadget-maniac πέρασα αμέσως custom rom (Oxygen) :tomato:

το θέμα μου είναι πως η νέα rom δεν έχει μέσα ένα file manager,κάποιο πρόγραμμα για να βλέπω τα αρχεία που είναι αποθηκευμένα στην SD και στην συσκευή ώστε να μπορώ να κάνω install και ό,τι .apk κατεβάζω..

υπάρχει κάτι τέτοιο δωρεάν στο Android Market το οποίο μπορώ να κατεβάσω και να κάνω install?

με λίγο (πολύ βασικά..) ψάξιμο,βρήκα ένα file manager σε .apk αλλά για να το κάνω install πρέπει να γίνει μέσω ADB..εγκατέστησα την συσκευή,το JDK 7 από την Oracle και προσπαθώ να βάλω και ένα emulator ADB right now,ελπίζω να τα καταφέρω...! :D:p

Link to comment
Share on other sites

απο ταινιες τι λεει τι παιζει κανονικα? .mkv .avi .mpg κτλπ. αν βαλουμε movie 720p παιζει κανονικα?? η παει σπαστα?

το video που τραβαμε απο την camera σε τι καταληξη το βγαζει?? μηπως .avi?

γιa να μπορουμε να το συνδεουμε απευθειας στην τηλεοραση (οσες εχουν mediaplayer ενσωματωμένο) πχ με το samsung wave 8500, τραβαγαμε video στην camera και το εσωνε σε .avi και μετα με ενα usb καλωδιο το συνδεεα στην tv και επαιζε κανονικα.

αν το ideos δεν το κανει εχει βρει καπιος προγραμμα cameras που να το σωνει σε .avi ?

Link to comment
Share on other sites

απο ταινιες τι λεει τι παιζει κανονικα? .mkv .avi .mpg κτλπ. αν βαλουμε movie 720p παιζει κανονικα?? η παει σπαστα?

το video που τραβαμε απο την camera σε τι καταληξη το βγαζει?? μηπως .avi?

γιa να μπορουμε να το συνδεουμε απευθειας στην τηλεοραση (οσες εχουν mediaplayer ενσωματωμένο) πχ με το samsung wave 8500, τραβαγαμε video στην camera και το εσωνε σε .avi και μετα με ενα usb καλωδιο το συνδεεα στην tv και επαιζε κανονικα.

αν το ideos δεν το κανει εχει βρει καπιος προγραμμα cameras που να το σωνει σε .avi ?

προς το παρών έχω δοκιμάσει να παίξω ταινία σε ποιότητα dvdrip με BsPlayer και έπαιξε μια χαρούλα,όπως επίσης και με τα video στο youtube σε hd με Flash Player 10.3 εγκατεστημένο (καλά,το συγκεκριμένο HD δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο,απλά το αναφέρω..! :p )

όσο για αυτό περί Video forma και TV,δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.. :tongue:

(όλα τα παραπάνω έγιναν πάνω σε custom rom Oxygen και την CPU o.c.'ed στα 1.200mhz :yu:)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που μπορεί να ανεβάσει όλες τις διαθέσιμες rom? ποια θεωρείται καλύτερη, από άποψη σταθερότητας και δυνατοτήτων?

Ideos X5 U8800 Android Development - xda-developers

Κοίταξε τα :

1)Oxygen [ROM] Oxygen for u8800 (Latest gingerbread, clean and simple) - xda-developers

2)Miui [ROM] Miui 1.8.19 (20/8/11) - xda-developers

3)CM7 【ROM】U8800-CM7-beta4 -210811 - xda-developers

4)OEX (Oxygen Express) [ROM] OEX - xda-developers

4)Void 2.2.2 #eridanus [ROM] void. (2.2.2; #eridanus) - xda-developers

Προσωπικά χρησιμοποιώ Oxygen (2.3 Gingerbread) με την CPU μονίμως στα 1.300mhz για καμιά εβδομάδα και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω Oxygen Express,είναι πιο ελαφριά έκδοση και πιο γρήγορη απ'όσο λέει το παιδί που την ανέβασε..! :yu:

Link to comment
Share on other sites

Ideos X5 U8800 Android Development - xda-developers

Κοίταξε τα :

1)Oxygen [ROM] Oxygen for u8800 (Latest gingerbread, clean and simple) - xda-developers

2)Miui [ROM] Miui 1.8.19 (20/8/11) - xda-developers

3)CM7 【ROM】U8800-CM7-beta4 -210811 - xda-developers

4)OEX (Oxygen Express) [ROM] OEX - xda-developers

4)Void 2.2.2 #eridanus [ROM] void. (2.2.2; #eridanus) - xda-developers

Προσωπικά χρησιμοποιώ Oxygen (2.3 Gingerbread) με την CPU μονίμως στα 1.300mhz για καμιά εβδομάδα και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω Oxygen Express,είναι πιο ελαφριά έκδοση και πιο γρήγορη απ'όσο λέει το παιδί που την ανέβασε..! :yu:

σε ευχαριστώ!!! θα τις δοκιμάσω και θα εκθέσω και τη δική μου άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.