Jump to content



The iPhone/iPod Touch Thread


vic

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Η Apple έπρεπε να μην έχει αντικαταστήσει τα Google Maps μέχρι να καταστήσει τη δική της υπηρεσία εμφανίσιμη, πόσο μάλλον να είναι ισάξια της Google. Το τι λάθη έχει μέσα δε λέγεται.

http://theamazingios6maps.tumblr.com/

Link to comment
Share on other sites

εγώ με αυτό που έχω πάθει πλάκα είναι τα υλικά κατασκευής..

αλουμίνιο και γυαλί..απλά μοναδικό.

τι λες ρε ανθρωπε? για καλλιστεια παει το κινητο? ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ... ή θα φτιαξεις καμια οικοδομή με τα "υλικα" του iphone? ΕΛΕΟΣ.. αντε και κινητο με διαμαντια πανω.

αλλα ευτυχως για την Apple υπαρχουν τα προβατα που την ακολουθουν...

Link to comment
Share on other sites

χάλια ξεπερασμένο μ@λακια το iphone και όλοι με αυτό ασχολείστε.

το iphone έχει το κοινό του δε χρειάζεται να κάνουν παπάδες για να το αγοράσει ο κόσμος.

Τέλος έχει μακράν την καλύτερη ποιότητα σαν κατασκευή και design κάτι που προσωπικά κοιτάω πρώτα από όλα.Λειτουργικά δεν έχει την ελευθερία του android αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας.

δεν ασχολουμαστε με το κινητο, ασχολουμε με τους γιωταδες που πιστευουν οτι εχουν το Super κινητο ever. οπως σωστα λες, το iphone εχει τα προβα... εεεε το κοινο του! αρα και σκατα να σας πεταξει η apple θα τα αγορασετε. οσο για το θεμα κατασκευης και design απαντησα στο πανω post.

αν δεν σε ενδιαφερει το λειτουργικο που ειναι η αρχη και το τελος σε ενα ηλεκτρονικο συστημα, ειναι σαν να λες οτι αγοραζεις ενα Pc και δεν σε ενδιαφερει τι θα εχει πανω του. τα πιστευεις αυτα που λες? αν ναι τοτε εισαι επαξια ενας ακομα γιωτας στον ιστο της Apple, κι αυτο το προκαλεσες μονος σου.

p.s. δεν ειμαι fanboy καμιας εταιρειας, αλλα μην μας κοτσαρετε μουφες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσωπικά δε μου άρεσαν ποτέ τέτοια themes που κάνει όλα τα εικονίδια παρόμοια, διότι μου αφαιρεί την ευκολία να αναγνωρίζω κατευθείαν το εικονίδιο που θέλω να επιλέξω βάσει σχήματος και χρώματος. :p

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαμβαίνω το κόλλημα μερικών....

δεν σου αρέσει? προσπέρασε και μην το πάρεις!

σου αρέσει και μπορείς? πάρτο!

σου αρέσει και δεν μπορείς? πόσταρε όλα τα αρνητικά του όπου βρείς, μπας και αισθανθείς καλύτερα!

και έτσι για την ιστορία...:

έχω ένα iphone 3gs εδώ και 3 χρόνια και κάνω μια χαρά την δουλειά μου...

δοκίμασα και το 4 καθώς και το 4s όταν βγήκανε καθώς και το galaxy sII και τώρα τελευταία και το sIII αλλά δεν βρήκα ουσιαστικό λόγο να αλλάξω...

είτε το πιστεύετε είτε όχι εγώ μια χαρά είμαι ΑΚΟΜΑ με το 3gs! δεν θέλω ούτε 4πύρηνα τέρατα ούτε τεράστιες οθόνες...

και όχι δεν το έχω μόνο για sms και angry birds!

Ένα σημαντικό κομμάτι στα κινητά που ξεχνάνε πολλοί είναι η υποστήριξη σε λειτουργικό και apps!

ναι, το ταπεινό 3gs πήρε υποστήριξη και παράταση ζωής άλλον ένα χρόνο:)

το μόνο που με χαλάει λίγο εν έτη 2012 είναι η κάμερα, αλλά για αυτό το λόγο δεν αλλάζω κινητό (καλύτερα να δώσω τα λεφτά να πάρω μια dSLR)

και ναι θα το παραδεχτώ...η οθόνη στο 4s/galaxy sIII είναι κ@υλ@ αλλά και πάλι για μένα δεν είναι λόγος να δώσω τα 600-700Ε της αλλαγής!

σε κάνα χρόνο μιλάμε πάλι! :hug:

Ακριβως και εγω το ιδιο κανω φιλε μ μενω με το 3gs επειδη ακομα με ικανοποιει για για navigation και για ολα τα αλλα

Το μονο που με χαλαει ειναι που δεν εχει φλας ολα τα αλλα οχι

γιατι ειδικα για ιντερνετ δεν εχει τρελες διαφορες ακομα και με 5

Χεστηκε η φοραδα στο αλονι αμα ενα 4ς η 5 μπανεις μερικα δευτερολεπτα πιο γρηγορα κλαιν

Πρωσοπικα δεν με ενδιαφερουν αυτα οπως και πολλους με νοιαζουν ουσιαστικες διαφορες

Θα αλλαζα iphone πρωσοπικα μονο για την καμερα που ειναι αισθητα καλυτερη απο το 3ς στα αλλα μοντελα και για το φλας

αλλα απο θεμα ταχυτητηας ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Στο θεμα λοιπον ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανει καποιος jailbreak unthered on ios6 γιατι συμφωνα με αυτο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=OQyghIjHYBI&feature=related]IOS 6 - Jailbreak untethered for all devices - October 2012 - [FREE] - YouTube[/ame]

υπαρχει και λειτουργει

το εχει δοκιμασει μηπως καποιος ?

Επισης και κατι αλλο μηπως μπορει να με πει καποιος πως κανεις back up τις εφαρμογες απο το cydia ωστε να μην παιρναω παλι τοσο προγραμματα

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα jb on ios 6 my iphone 3gs οπου ειναι oldbotrom

και τελικα το jb ειναι unthered :) εκανα μεσω icloud backup ολα τα apps και τα σπασμενα

και ολα λειτουργουν κανονικα

το μονο προβλημα μ ειναι πως δεν βλεπω το εικονοδιο του cydia

To jb σιγουρα παιτυχε καθως πριν κανω jb δεν δουλευαν οι σπασπανες εφαρμογες κρασαραν και με το jb δουλευουν

αλλα δεν βλεπω το cydia καμια ιδεα??

γιατι θελω να κανω backup και τα twiks απο τα cydia οπως το barel etc

Please help guys :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα jb on ios 6 my iphone 3gs οπου ειναι oldbotrom

και τελικα το jb ειναι unthered :) εκανα μεσω icloud backup ολα τα apps και τα σπασμενα

και ολα λειτουργουν κανονικα

το μονο προβλημα μ ειναι πως δεν βλεπω το εικονοδιο του cydia

To jb σιγουρα παιτυχε καθως πριν κανω jb δεν δουλευαν οι σπασπανες εφαρμογες κρασαραν και με το jb δουλευουν

αλλα δεν βλεπω το cydia καμια ιδεα??

γιατι θελω να κανω backup και τα twiks απο τα cydia οπως το barel etc

Please help guys :)

Reboot να υποθεσω εχεις κανει ε; Δοκίμασε να το ψάξεις στο search.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπεις καθολου ή ειναι απλα ασπρο ?

δεν το βλεπω καθολου φιλε μ

και το jb δουλευει σιγουρα γιατι δουλευουν ολα τα προγραμματα οπως navigon etc

Reboot να υποθεσω εχεις κανει ε; Δοκίμασε να το ψάξεις στο search.

ναι εχω κανει reboot και στο search δεν το διχνει

εαν δειτε ολο το βιντεο αυτο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PNq-OJTZCp4&feature=player_embedded]How To Jailbreak & Hacktivate iOS 6 iPhone 4/3Gs & iPod 4G Semi Untethered - 6.0 Redsn0w 0.9.15b2 - YouTube[/ame]

θα πει σε καποια φαση πως ενδεχεται να μην δειτε το εικονοδιο αλλα μην ανχωνεστε και μετα αλλαζει θεμα

δειτε το βιντεο και θα καταλαβετε τι λεει

Επισης να ξανατονισω πως ειμαι unthered και οχι tethered or semitethered καθως δεν χρειαστηκε να κανω just boot για να δουλευψουν οι εφαρμογες σαφαρι κτλ

Αφου το 3gs ειναι οldbotrom και στο βιντεο λεει καθαρα πως μονο ως τωρα τα 3gs oldbotrom ειναι unthered ολα τα αλλα iphone ειναι tethered or semitethered

Στα commetns στο youtube πανω πανω ενας λεει πως 20 φορες το εκανε jb αλλα παλι δεν το βλεπει πολυ περιεργο παιδια :/

Link to comment
Share on other sites

αγορινα το δοκιμασα και επειδη εχω windows7 περασα το winSCP αλλα δε ξερω εαν τα κανω καλα

winscp.jpg

στο user name τι βαζω καπου βρηκα στο ιντ

οτι βαζω την λεξη root αλλα δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.