Jump to content



visionstudio.gr


Recommended Posts

Κανονιστε γκαντεμηδες, χτες εκανα παραγγελια απο το μαγαζι.

Μπουχαχα, μετα απο ενα μηνα η παραγγελια δεν εχει ερθει.

Αλλα εγω φταιω που παρηγγειλα εξωκοσμικα προιοντα, 2 ανεμιστηρες, 2gb ddr2 μνημης και ενα HDMI cable.

Η πλακα ειναι οτι στις 2 βδομαδες ακυρωσα το HDMI cable γιατι δεν ειχε διαθεσιμοτητα, ενω τα αλλα 'υπηρχαν' ετοιμοπαραδοτα στην αποθηκη.

Και ολα αυτα, χωρις καν να με ενοχλησουν. Ουτε ενα τηλεφωνο να πουν κατι.

Να την ακυρωσω λετε ή να δωσω ακυρο στο κουριερ μολις ελθει; Τι θα τους πονεσει πιο πολυ;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελικα τους εστειλα mail:

Mε το ονεματεπωνυμο μου και το nickname ***** εχω κανει μια παραγγελια στο καταστημα σας απο την 26/08/2011 με αριθμο *****. Παρακαλω να την ακυρωσετε αμεσως, η συμπεριφορα σας ειναι απαραδεκτη, μετα απο σχεδον ενα μηνα δεν εχει ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι φερονται σχεδον ολοι. Αν δεν παρουν τα χρηματα μεσω κάρτας ή τραπεζας ή paypal σε βαζουν στον πατό του βαρελιου της εξυπηρετησης. Προτεραιοτητα οσοι πληρωνουν κατευθειαν.

Τα ιδια τραβαω και εγω με αλλο καταστημα αυτη τη στιγμη που μιλαμε. Μολις με ειδοποιησουν (το κοβω σε κανα μηνα) θα τους κανω παζαρι για αρκετα μειωμενη τιμη αλλιως θα την ακυρωσω.

:weep:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα για 1-2 χρόνια 4 κομμάτια, Samsung F3 1,5Tb...

πούλησα τους 3 κρατώντας τον 1 μέχρι σήμερα...

και επίσης αγόρασα πριν 10 μήνες 5 κομμάτια Samsung F4 2Τb.

Όλοι τους άψογοι χωρίς να κάνουν κιχ...

Θα συνεχίσω να παίρνω Samsung Hdd's με κλειστά τα μάτια...

Tο θέμα είναι πως η SAMSUNG το πούλησε το τμήμα σκληρών δίσκος της στην SEAGATE, όπως έκανε και η HITACHI στην W.D. ..... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, είναι φως φανάρι.

Όλα σχεδόν τα πράγματα το visionstudio τα φέρνει από εξωτερικό, αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει σχεδόν τίποτα ετοιμοπαράδοτο και θέλει τόσες μέρες στα περισσότερα προϊόντα για παράδοση.

Εγώ παρήγγειλα για φίλο το NZXT Phantom και κάνανε 15+ μέρες για παράδοση. Ευτυχώς δεν το βιαζόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε και σε'μένα. Παρόλο που με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση της παραγγελίας την επόμενη μέρα και μου έδωσαν χρόνο παράδοσης μία εβδομάδα, τα πράγματα ήρθαν σε 15 μέρες. Τουλάχιστον είχαν αρκετά καλή συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενδιαφέρει από που τα φέρνουν.

Αυτό που θέλω εγώ σαν καταναλωτής είναι :

1) Ποικιλία προιόντων ώστε να έχω επιλογές !!! Δεν αρκεί να είσαι φτηνό κατάστημα, πρέπει να έχεις και πληθώρα προιόντων για να μπορεί ο άλλος να βρει μέσα από τις υλοποιήσεις των διαφόρων κατασκευαστών την ποιο τίμια σε απόδοση/τιμή!!! Από τον καιρό που το e-shop μπήκε μέσα οικονομικά ΔΕΝ έχω δει άλλο κατάστημα να μου το προσφέρει αυτό.

2) Θέλω καλές τιμές στα προιόντα γιατί αν κάθε part του συστήματός μου κοστίζει 10-20€ παραπάνω (κάτι που γίνεται στα e-shop και plaisio) θα μου βγεί 100-200€ πιο ακριβό το σύστημα.

100-200€ για ένα σύστημα όταν το μεροκάματο στις ημέρες μας, έχει φτάσει στα 30€, χωρίς ασφάλεια κι όλας, είναι πολλά χρήματα !!!!!!!!!!

3) Θέλω καλή αντιμετώπιση στο θέμα service ! Προσέξτε , ΔΕΝ με ενδιαφέρει η αλλαγή σε 1 ώρα ούτε μια ημέρα αλλά να γίνεται αναγνώριση του ελλατωματικού προιόντος και να προχωρά σε αλλαγή του !!!

Και στους τρεις τομείς το VISIONSTUDIO με έχει καλύψει 100% !!

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα παραγγέλια μια σύνθεση υπολογιστή στις 08/09/2011. Μετα από λίγες ώρες με ενημερώνουν οτι εγκρίθηκε και θα είναι έτοιμο σε ένα 10ημερο περίπου.Ύστερα απο καθημέρινη ενημέρωση για την κατάσταση της παραγγελίας στο site και ένω έχουν περάσει δυο εβδομάδες η κατάσταση του τροφοδοτικού έλεγε αναμένετε ενημέρωση αποθήκης.Επειδή είμαι ανυπόμωνος στέλνω mail να δω πότε τελικά θα ενημερωθεί.Την επόμενη μέρα αλλάζει η κατάσταση σε 4-7μέρες.Η απάντηση του mail ερχεται μετα απο δυο μέρες

Δυστυχώς λόγο πολλών προβλημάτων ανακαλέστηκαν Προσπαθώ να μάθω πιθανή ημερομηνία παράδοσης για να σας ενημερώσω.

Τελικα η παραγγελια δρομολογείται μετα απο τηλεφωνική επκοινωνία μου δίνουν τον αρ.φορτοτικής

Παω στην acs και μου λέει: το δέμα σας θα παραδωθεί αύριο.Στο κατάστημα μας στην Κάρπαθο :tomato: (κάτοικος αθήνας)

Οκ το πιο φθηνό κατάστημα αλλά αξίζει η ανάμονη?

Έγινε επεξεργασία από ez3kil
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγέλια μια σύνθεση υπολογιστή στις 08/09/2011. Μετα από λίγες ώρες με ενημερώνουν οτι εγκρίθηκε και θα είναι έτοιμο σε ένα 10ημερο περίπου.Ύστερα απο καθημέρινη ενημέρωση για την κατάσταση της παραγγελίας στο site και ένω έχουν περάσει δυο εβδομάδες η κατάσταση του τροφοδοτικού έλεγε αναμένετε ενημέρωση αποθήκης.Επειδή είμαι ανυπόμωνος στέλνω mail να δω πότε τελικά θα ενημερωθεί.Την επόμενη μέρα αλλάζει η κατάσταση σε 4-7μέρες.Η απάντηση του mail ερχεται μετα απο δυο μέρες

Δυστυχώς λόγο πολλών προβλημάτων ανακαλέστηκαν Προσπαθώ να μάθω πιθανή ημερομηνία παράδοσης για να σας ενημερώσω.

Τελικα η παραγγελια δρομολογείται μετα απο τηλεφωνική επκοινωνία μου δίνουν τον αρ.φορτοτικής

Παω στην acs και μου λέει: το δέμα σας θα παραδωθεί αύριο.Στο κατάστημα μας στην Κάρπαθο :tomato: (κάτοικος αθήνας)

Οκ το πιο φθηνό κατάστημα αλλά αξίζει η ανάμονη?

Αναλογα τι κερδος εχεις αν μιλαμε για 5-10 ευρω δεν νομιζω αν μιλαμε οτι κερδιζεις καμια 100+ ευρω πιστευω αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Eψαχνα ενα icybox το καλοκαιρι που ήμουνα Ελλαδα, το οποιο στην Ελλαδα το ειχε 130 ευρω και μονο το Visionstudio. Κοιταω στο Αmazon.co.uk, ημέρα Σαββατο. Το ειχανε διαθεσιμο χτυπαω την παραγγελια 70 λιρες (80 ευρω), μεταφορικα για Ελλαδα δεν πληρωσα και εφτασε το πακετο Δευτερα με UPS στο σπιτι μου στην Αθηνα....

Προστατευμένο αριστα το προιον, κουτατο, new!

Τελικα το visionstudio ειναι οικονομικο μαγαζακι :hehe: θελανε 130 ευρω τρομαρα τους! Τα θυματα πεθανε ρεεεεε....

Link to comment
Share on other sites

πέρα από όλα τα άλλα, αν υπήρχε ένα διαφορετικό φορολογικό καθεστώς σίγουρα οι τιμές σε όλα τα καταστήματα θα ήταν πιο ανταγωνιστικές σε σχέση με το εξωτερικό. αυτό, χωρίς φυσικά να θέλω να δικαιολογήσω την όποια ακριβεια...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στα σκαριά για αγορά νέου υπολογιστή

(http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/neo-pc-kapoies-erwtiseis-99890.html)

έχω καταλήξει στο visionstudio, διότι είναι το μόνο που έχει σχεδόν όλα τα κομμάτια που θέλω. (ήθελα να τα πάρω από zero1, αλλά ποικιλία ελάχιστη)

δε θα με πειράξει εώς και 15 μέρες αναμονή.

Θα ήθελα 2-3 ακόμα γνώμες σχετικά με την εξυπηρέτηση και το σερβις του συγκεκριμένου καταστήματος ώστε να αγοράσω "αβασάνιστα" :p.

από όσο είδα σε γενικές γραμμές έχει καλές κριτικές.

Link to comment
Share on other sites

Παρά τα όσα γράφονται στο thread η δική μου εμπειρία από visionstudio είναι η καλύτερη. Με πήραν για επιβεβαίωση παραγγελίας την επόμενη το πρωί και το κουτάκι που παρήγγειλα ήρθε τη μέρα που μου είπαν με ACS courier από Θεσ/νίκη-Αθήνα. Αλλά μπορεί να ήμουν και τυχερός:...:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γενικά δεν έχω παράπονο από το vision αν και σε 1-2 παραγγελίες αργήσανε κάποιες μέρες παραπάνω από αυτό που γράφανε. Αν δεν το βιάζεσαι πιστεύω είναι καλή επιλογή. Θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς καμιά πρόσφατη εμπειρία με RMA μητρικής. Γιατί έχουν την μητρική που με ενδιαφέρει -30€ από τα άλλα skroutzομάγαζα και είναι λουκούμι... απλά θέλω να ξέρω τι με περιμένει στην περίπτωση που όλοι απευχόμαστε να συμβεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Σε περιπτωση εγγυησης τι γινεται; Πρεπει να σταλει το προιον με εξοδα αποστολεα. Εχει ρωτησει κανεις ποσο κοστιζει να σταλει Θεσαλλονικη ενα δεμα 0,5 κιλων με μια microATX μητρικη;

Ρωτησα εγω στην ACS και δεν ειχα λογια... ηθελαν 11,50€ για να παει πισω.

Οποτε η ACS ειναι εκτος πραγματικοτητας, δεν ρωτησα τα ΕΛΤΑ.

Εχει συμβει σε καποιον να στειλει κατι πισω; Ποσα πληρωσατε και για τι εξαρτημα;

Θελω να παρω μια ITX μητρικη και δισταζω για αυτον τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση εγγυησης τι γινεται; Πρεπει να σταλει το προιον με εξοδα αποστολεα. Εχει ρωτησει κανεις ποσο κοστιζει να σταλει Θεσαλλονικη ενα δεμα 0,5 κιλων με μια microATX μητρικη;

Ρωτησα εγω στην ACS και δεν ειχα λογια... ηθελαν 11,50€ για να παει πισω.

Οποτε η ACS ειναι εκτος πραγματικοτητας, δεν ρωτησα τα ΕΛΤΑ.

Εχει συμβει σε καποιον να στειλει κατι πισω; Ποσα πληρωσατε και για τι εξαρτημα;

Θελω να παρω μια ITX μητρικη και δισταζω για αυτον τον λογο.

έψαξες να μάθεις πόσο κοστίζει να επιστρέψεις μια μητρική που δεν έχεις αγοράσει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.