Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Δεν υποστηρίζει Xbox controller άρα κανένα λογικά προς το παρόν. Επίσης δεν μπορώ να αλλάξω τα γραφικά μέσα από το παιχνίδι με αποτέλεσμα μαύρες μπάρες πάνω-κάτω σε 1080P οθόνη.

Αν βρείτε κάτι, γράψτε μήπως μπορέσουμε και το δοκιμάσουμε, γιατί έτσι όπως είναι τώρα, τουλάχιστον σε εμένα, δεν αξίζει να σπαταλήσεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εχει πλήρη υποστήριξη για xbox controller (με το ασύρματο παίζω), κανένα απολύτως πρόβλημα με τον χειρισμό.

Για τα γραφικά δεν βρήκα κατι, ρυθμίσεις γραφικών δεν έχει απ όσο είδα.

Το παιχνίδι φαίνεται πολυ ωραίο, θέλω να δω πως είναι και με παρέα σε μεγάλη οθόνη γιατί αν δεν κάνω λάθος αυτη είναι η λογική του. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που έγραψα και με σιγουριά για τον controller...

Θα ξαναδοκιμάσω μιας και έχω τον ενσύρματο. Για τα γραφικά δεν βρήκα κάτι ούτε στους φακέλους. Γενικά η ανάλυση σου φαίνεται χαμηλή ή είναι μια χαρά; Από αυτό το βίντεο που είδα, δεν έχουν καμία σχέση τα δικά μου, με του βίντεο.

[ame=

]
[/ame]

Edit: Η ανάλυση πρέπει να είναι 1280x720 σύμφωνα με αυτό.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Steam Database @ SteamDB (https://twitter.com/SteamDB)

We recommend NOT using any Steam services until Valve issues a fix for a recently discovered vulnerability. We've contacted them about it.

It's a dangerous issue to everyone, it's more dangerous for developers because they deal with more sensitive content.

It's the Heartbleed issue.

We'll inform you when it's fixed, and it's better to not do anything at the moment including logging off sites.

Heartbleed Bug

:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι λέει και η Valve, το ίδιο και όλες οι υπηρεσίες του Steam εδώ και καμιά δεκαριά ώρες. Όποιος θέλει να αλλάξει κωδικό ή να αφαιρέσει και να ξαναπροσθέσει όλους τους υπολογιστές του από το Steamguard μπορεί πλέον να το κάνει, αν και ειδικά το τελευταίο μάλλον δεν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι λέει και η Valve, το ίδιο και όλες οι υπηρεσίες του Steam εδώ και καμιά δεκαριά ώρες.

1) Λείπει κάποιο ρήμα από την πρότασή σου και δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις :(

2) To πιστοποιητικό στο https;//api.steampowered.com (που χρησιμοποιείται από τα OpenID sites) δεν έχει ενημερωθεί :(

3) Security report από τον browser μου στα μέσα του Φλεβάρη

mGvuRPp.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Λείπει κάποιο ρήμα από την πρότασή σου και δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις :(

2) To πιστοποιητικό στο https;//api.steampowered.com (που χρησιμοποιείται από τα OpenID sites) δεν έχει ενημερωθεί :(

3) Security report από τον browser μου στα μέσα του Φλεβάρη

mGvuRPp.jpg

Το 1. πήγαινε στο "Εμείς είμαστε οκ" του [MENTION=400]astrolabos[/MENTION]. Προσωπικά δεν πολυκοιτάω ποιοι έχουν προλάβει να εκδόσουν νέα κλειδιά/πιστοποιητικά. Σιγά σιγά θα γίνει κι αυτό :).

Link to comment
Share on other sites

1) Λείπει κάποιο ρήμα από την πρότασή σου και δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις :(

Όπως προλέχθηκε, εννοώ ότι κι η Valve ανακοίνωσε ότι όλες οι υπηρεσίες τις είναι πλέον ασφαλείς. Όσο για τα πιστοποιητικά, από το ίδιο feed που είχα ανεβάσει χθες:

Valve just told us they have no reason to believe the certificates leaked but will be getting new ones anyways.

Λογικά, οι μόνοι που έχουν σοβαρό λόγο να αλλάξουν κωδικούς και να φρεσκάρουν το Steamguard είναι developers, εξαιτίας κάποιας κρίσιμης πλατφόρμας που δε χρησιμοποιούν οι απλοί χρήστες ("a more sensitive site"). Υποθέτω θα μάθουμε αργότερα το γιατί, αφού θα έχουν όλοι την ευκαιρία να ασφαλίσουν τους λογαριασμούς τους.

Issues with partner specific Steam websites have also been resolved. Devs should change their pass and reset SteamGuard immediately.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.