Jump to content


Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Ωπα.

Καταλαβα τι εκανες.

ΣΟυ ζητησε authorise γιατι μπηκες απο browser και οχι μεσω Steam εφαρμογης-που αυτο επρεπε να κανεις αφου ουσιαστικα αυτο χρυσοπληρωνεις στο Steam.

Αν θελεις μεσω browser το Steam σου στελνει ενα 4ψηφιο κωδικο για να μπεις απο browser.

Check your email!

Δεν έχω τέτοιο κωδικό και το παράξενο είναι ότι όταν βάζω το email μου για να μου στείλει άλλον και καλά επειδή τον ξέχασα,λέει ότι το email δεν υπάρχει!!!

Θα επικοινωνήσω μαζί τους από ότι βλέπω γιατί είνια πολύ κουλό!

Link to comment
Share on other sites

Tomb Raider: Anniversary

Released: 5 Jun 2007

Tomb Raider: Anniversary retraces Lara Croft's original genre-defining adventure — globe-trotting 3rd person action-adventure in pursuit of the legendary Scion artifact.

-66%

9,99€

3,39€

Tomb Raider: Legend

Released: 30 Mar 2007

The gaming world's sexiest and most intrepid adventurer makes her triumphant return in Lara Croft Tomb Raider: Legend! Follow Lara down a path of discovery as she travels the globe to remote, exotic locales in search of one of history's greatest...

-66%

9,99€

3,39€

Tomb Raider: Underworld

Released: 21 Nov 2008

Tomb Raider: Underworld represents a new advancement in exploration-based gameplay. As fearless adventurer Lara Croft explore exotic locations around the world, each designed with an incredible attention to detail resulting in breathtaking...

-66%

14,99€

5,09€

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο και χρυσο το Steam και οι προσφορες και ολα. Εγω προσωπικα, αγοραζω τα dvd να τα εχω εδω μπροστα μου να τα βλεπω και να χαιρομαι. Ειμαι του υλικου αγαθου :hehe:

Πως θα γινει να κανει εγκατασταση το παιχνιδι απο το dvd του και να τελειωνουμε? πχ εχω το Metro 2033 και αντι να το περασω και να παιξω, καθομαι κ περιμενω ποτε θα μου κανει download το Steam 7-8gb?? :wall:

Πως το παρακαμπτουν οι αγοραστες των DVD? Απλα, κοβουμε το internet? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Fantomas, οταν βρεις ΟΛΑ τα GTA(και γενικοτερα παιχνιδια) με 7,5 ευρω retail πες το και σε εμας...;):T:

(mirror's edge 2,5 E, alpha protocol 2 euro, portal 2 12 euro,metro 2033 7 ευρο νομιζω κλπ καποιες απο τις αγορες μου)

Link to comment
Share on other sites

SirDiman τα vicecity θα τα επαιρνα και εγω απο Steam. Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μου. Τα παιχνιδια που πραγματικα γουσταρω, θελω να τα εχω μπροστα μου να τα βλεπω με το cdακι και το χαρτονακι και ολα και να χαιρομαι. Εσυ πηρες το Metro 7eur εγω 35 αλλα δν χαλιεμαι.

Χαλιεμαι που ενω το εχω στο DVD να πρεπει να περιμενω να ξανακατεβει. Εκει κολλαω εγω. Δεν υπαρχει σωτηρια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλο και χρυσο το Steam και οι προσφορες και ολα. Εγω προσωπικα, αγοραζω τα dvd να τα εχω εδω μπροστα μου να τα βλεπω και να χαιρομαι. Ειμαι του υλικου αγαθου :hehe:

Πως θα γινει να κανει εγκατασταση το παιχνιδι απο το dvd του και να τελειωνουμε? πχ εχω το Metro 2033 και αντι να το περασω και να παιξω, καθομαι κ περιμενω ποτε θα μου κανει download το Steam 7-8gb?? :wall:

Πως το παρακαμπτουν οι αγοραστες των DVD? Απλα, κοβουμε το internet? :hehe:

Εγώ πάλι θεωρώ ότι:

- οι θήκες των DVD μου πιάνουν φυσικό χώρο

- τα DVD φθείρονται με το χρόνο

- συνήθως απαιτείται να έχεις το DVD μέσα για να παίζεις

- τα νέα παιχνίδια έχουν συνήθως πάνω από ένα DVD άρα στην εγκατάσταση βάζεις βγάζεις

- κάθε φορά που βγαίνει ένα patch με το DVD θα πρέπει να το κατεβάζεις και να το εγκαθιστάς manually. Αν μετά από 1 χρόνο ξαναβάλεις το παιχνίδι, πρέπει να ψάξεις πάλι να βρεις το patch

- Αν κάνεις format, πρέπει να εγκαταστήσεις ξανά από την αρχή το παιχνίδι και τα patch του.

- Αν μετακινείσαι μεταξύ υπολογιστών, θα πρέπει να κρατάς τα DVD για να κάνεις εγκατάσταση το παιχνίδι.

Αντίθετα με το Steam, κατεβαίνει το παιχνίδι και οποιαδήποτε patch ακολουθήσουν εγκαθίστανται αυτόματα. Με τις τιμές που είχαν οι σκληροί δίσκοι (πριν τις πλημμύρες) μπορούσες να έχεις όλη σου τη συλλογή παιχνιδιών εγκατεστημένη σε ένα δίσκο άνετα και μόνιμα χωρίς να σκέφτεσαι ότι είναι τσάμπα χώρος. Μετά από format στον C, αν έχεις πχ τα παιχνίδια σου στον D, προφανώς δεν χρειάζεται να τα ξανακατεβάσεις, κάνει έλεγχο αυτόματα το Steam και κάνει τις απαραίτητες εγγραφές στην registry μόνο του με το που ξανατρέξεις το παιχνίδι. Αν μετακινηθείς σε άλλο υπολογιστή, εγκαθιστάς το Steam και έχεις ΟΛΗ σου τη συλλογή διαθέσιμη σε χρόνο download. Με τη δυνατότητα pre-loading των παιχνιδιών, μπορείς να παίξεις από το πρώτο λεπτο της κυκλοφορίας του παιχνιδιού.

Και αυτά είναι μόνο τα θετικά που αφορούν άμεσα την χρήση DVD, χωρίς να αναφερθώ σε έξτρα υπηρεσίες εκπτώσεις κτλ. Ότι μπορείς να το έχεις στο Steam, είναι περιττό να το έχεις σε DVD... ;)

Πάντως, σε παιχνίδια που υποστηρίζουν πλήρως το Steamworks, μπορείς να εγκαταστήσεις το παιχνίδι από το DVD τους ώστε να μην περιμένεις να κατέβει. Το ίδιο μπορείς με "τσατσιά" να κάνεις και σε μη Steamworks παιχνίδια (τα οποία έχεις αγοράσει και στο Steam και retail), κάνοντας εγκατάσταση στον φάκελο common του Steam και βάζοντας το μετά το Steam να κάνει verify integrity. Έτσι θα βρει κάποια αρχεία και θα κατεβάσει μόνο όσα του λείπουν...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους δε γνωρίζουν τι είναι τα Free Weekends, έχει τώρα το Sanctum. Ουσιαστικά μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε δωρεάν το παιχνίδι και την Δευτέρα θα αφαιρεθεί από τα παιχνίδια σας.

Να πω επίσης (επειδή δεν είναι εμφανές) ότι για αυτό το ΣΚ και μόνο, όσοι αγοράσουν (ή έχουν αγοράσει ήδη) το L.A. Noire, θα έχουν 75% έκπτωση σε όλα τα παιχνίδια της Rockstar. Αν σας ενδιαφέρει δηλαδή το L.A. Noire και θέλετε και άλλα παιχνίδια της R*, τώρα είναι η ώρα (αν και πολυ πιθανότ στην Christmas Sale, να έχει τα παιχνίδια της R* στην ίδια έκπτωση)! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.