Jump to content


Απορια περι επαναφορτιζόμενων ΑΑ μπαταριων


mchls

Recommended Posts

Καλησπερα...

Εχει βγει το πλαστικο περιτυλιγμα σε μερικες μπαταριες Energizer Rechargeable ΑΑ 2000mah...

Οι μπαταριες ειναι προσφατα αγορασμενες, σε αριστη κατασταση και τις χρειαζομαι...

Προτασεις οπως ''Αγορασε νεες και πετα αυτες να τελειωνεις'' δεν θα βοηθησουν...

Οποτε ρωταω και οποιος γνωριζει ας βοηθησει...

1.Η απωλεια του πλαστικου περιτυλιγματος θα επηρεασει αρνητικα την φορτιση ή την λειτουργια τους ; ; ;

2.Τι θα πρεπει να προσεχω ; ; ;

3.Ειναι για πεταμα ; ; ;

Ευχαριστω εξ αρχης για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι, το εννοεις το πλαστικο που ειναι πανω στην μπαταρια, και φαινεται το μεταλο απο κατω, το σωμα της μπαταριας... ετσι?

δεν νομιζω να εχεις θεμα. αφου ειναι και καινουριες.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι, το εννοεις το πλαστικο που ειναι πανω στην μπαταρια, και φαινεται το μεταλο απο κατω, το σωμα της μπαταριας... ετσι?

Ακριβως φιλε μου...

Ειναι σιγουρο φιλε μου ετσι ;;;

Και για φορτιση και για την ασφαλη χρηση της ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι μήπως γίνει κάποιο περίεργο βραχυκύκλωμα, βάλε λίγη μονωτική ταινία...

Τώρα αν σε ενδιαφέρει το στυλ...ναι θα φαίνεται ψιλοχάλια

Οντως...

Καλη ιδεα...

Απο θεμα εμφανισης παντως την παλευει...Ειναι εξ' ολοκληρου ασημενια, ομοιομορφη, λεια...

Αν και σαν ομοιοτητα με τις αλλες τις ντυμενες ειναι σαν να εχει λεπρα η καψερη...:weep: :weep: :weep:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εβαζα μονοτικη, οι μπαταριες κατα την φορτιση ζεστενονται αρκετα, οποτε μην βαζεις ταινια πλαστικη επανω.

τουλαχιστον οι δικιες μου ( varta 2500 ) ζεστενονται αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

αφου μιλαμε για ενδυμασια μπαταριων :blink:

ας αφησω κι εγω τα ψιλα μου...

βαλε αυτοκολλητο carbon ή καποιο αλλο χρωμα βινυλιου

να ειναι μουρατες και να μην σου αφηνουν τη γνωστη σιδεριλα στο χερι

μην βαλεις θερμοσυστελουμενο

ειναι ομορφο αλλα αυξανει τη διαμετρο και δεν κουμπωνουν σε υποδοχες που ειναι just στη διασταση ΑΑ

μονωτικη επισης δεν μ'αρεσει γιατι με τον καιρο ξεχειλιζει η κολλα και μαζευει χνουδια και σκονες

και θυμιζει μπιχλικο dual γεμιστηρα απο ΑΚ στα χερια τυροβρωμικουλου τσετσενου αυτονομιστη

:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φουσκώσαν οι μπαταρίες και σε πετάξαν το πλαστικό περίβλημα?

Αν ρωτας πως βγηκε το πλαστικο στην περιπτωση μου θα σου πω το εξης...

Εβαλα τις ΑΑ μπαταριες σε τρυπα η οποια ηταν για ΑΑ, ΑΛΛΑ ξες χωραει μονο μερικες ΑΑ... [συχνο φαινομενο ειδικα για ασυρματα πληκτρολογια τα οποια στις αλκαλικες ειναι κομπλε και στις rechargeable ''παιζει'' σφηνωμα]. . .

Τις δικες μου ΑΑ δεν τις χωραγε για να μπουνε ολοκληρες , οποτε τις εβγαλα...

Για να βγουν ομως χρησιμοποιησα κατι αιχμιρο και εκει τρυπησε αρκετα το περιτυλιγμα...

Ε μετα ειπα αμαρτια να μεινει τρυπημενο και τις εγδυσα εντελως...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.