Jump to content




DJD

Recommended Posts

windows 8 :jump: (Φοιτητές)

GRNET Σελίδα Προσφορών

είναι τα demo ?

όχι. Και τα 7 και πολλά άλλα δίνει το msdnaa. Απλά το key που παίρνεις κρατάει 2χρόνια, μετά δε μπορείς να κάνεις updates.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Lab!:hi: (μιας και έλειπα κανα 20ημερο)

Γεια σου μαστορα!

λεπον λετ μη απντεητ γιου.

Το αλουμινιο πηγε $1,861.00 o τονος

υπαρχει ελλειψη σε τρυπανια κοβαλτιου στην αγορα

τα τελευταια WD40 δεν εχουν ωριμασει πληρως και μαλλον τα εβγαλαν προωρα στα ραφια

εν οψει νεας σεζον θα παρεις τις παλιες σειρες COSMOLAC spray κοψοχρονια

παιζουν προσφορες σε πακετα εργαλειων απο εγχωρια eshops

ο κοσμος διψα για bistaupdates

welcome back

Link to comment
Share on other sites

α, ελειπες ; :p

έτσι, ε; καλάααααα.....:p

Έλειπες 20ημερο και χαιρετάς έτσι; ΝΤΡΟΠΗ.... :p

στο τσακ κρατήθηκα! έχω υποσχεθεί βλέπεις να είμαι καλό παιδί....

παιζουν προσφορες σε πακετα εργαλειων απο εγχωρια eshops

λινκ μάστορα;:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το όνομά της η περιοχή, την είχε πάρει εξ' αρχης απο ενα όνομα ναυτικής οικογένειας (Δημήτριος Γουδής) και όχι απο το μαγειρικό σκεύος (γουδί). Μεχρι πρότινος το λέγανε Γουδί, αλλα λανθασμένα. Επίσημα έχει αλλάξει η ονομασία σε Γουδή.

Link to comment
Share on other sites

Πάω σε ένα Market στο κέντρο να πάρω Σουρωτή, 6 κουτάκια. Όταν να ακουμπάω στο ταμείο, βλέπω ότι δεν κάθονται, οπότε τα σηκώνω, τα κοιτάω από κάτω και τα 2 από τα 6 είναι φουσκωμένα. Το δείχνω στην κοπέλα, τα παίρνει, τα βάζει από κάτω σε ένα ράφι κι εγώ παίρνω μια άλλη εξάδα. Αυτά την Παρασκευή.

Πάω σήμερα στο ίδιο να πάρω πάλι μια εξάδα, την ελέγχω και είναι η ίδια που έδωσα πίσω (εκτός αν έτυχε να είναι τα ίδια 2 από τα 6 φουσκωμένα...)

Ελληνικό επιχειρηματικό δαιμόνιο... Πίσω στο ράφι, κάποιος μ** θα τα πάρει χωρίς να το προσέξει...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άμα είναι κανείς οικονομολόγος ή κάτι αντίστοιχο, αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής:

Πες πάει η Ελλάδα για χρεοκοπία, και να επιστρέψει στη δραχμή. Πάω εγώ και παίρνω δάνειο μόλις μυριστώ την δουλειά, πες €100k. Τα βάζω στο καπάκι σε γερμανική τράπεζα (ή ακόμα καλύτερα σε $/Au). Γυρνάει το νόμισμα στην δραχμή, χρωστάω στην τράπεζα 34m δραχμές (πές €1=340δρχ). Γίνεται προφανώς η τρελή υποτίμηση, λένε 40-50%, το ευρώ πάει 7 κατοστάρικα. Επιστρέφω τα φράγκα από την γερμανική τράπεζα, ξεπληρώνω κατευθείαν το δάνειο να γλιτώσω τους τρελόυς τόκους που θα μπουν λόγω υποτίμησης. Βγάζω τσουπ €50k από τον αέρα.

Υπάρχουν προστασίες για τέτοια πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άμα είναι κανείς οικονομολόγος ή κάτι αντίστοιχο, αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής:

Πες πάει η Ελλάδα για χρεοκοπία, και να επιστρέψει στη δραχμή. Πάω εγώ και παίρνω δάνειο μόλις μυριστώ την δουλειά, πες €100k. Τα βάζω στο καπάκι σε γερμανική τράπεζα (ή ακόμα καλύτερα σε $/Au). Γυρνάει το νόμισμα στην δραχμή, χρωστάω στην τράπεζα 34m δραχμές (πές €1=340δρχ). Γίνεται προφανώς η τρελή υποτίμηση, λένε 40-50%, το ευρώ πάει 7 κατοστάρικα. Επιστρέφω τα φράγκα από την γερμανική τράπεζα, ξεπληρώνω κατευθείαν το δάνειο να γλιτώσω τους τρελόυς τόκους που θα μπουν λόγω υποτίμησης. Βγάζω τσουπ €50k από τον αέρα.

Υπάρχουν προστασίες για τέτοια πράγματα;

Εσύ δύσκολα θα το κάνεις, γιατί δε θα σου δώσουν το δάνειο. Ειδικά αν η τράπεζα ξέρει ότι θα σκάσει εντός ολίγου. Αυτό ακριβώς όμως κάνουν αυτοί που έχουν τα χρήματα και τα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Από Multidrama

Eπιπλέον θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πώς, λόγω του ότι το κατάστημα Καλαμάτας που έχετε καταχωρήσει για την παραγγελία σας με αριθμό 9XXXXXX κλείνει ,η παράδοση του τεμαχίου που έχετε ζητήσει θα γίνει στον χώρο σας χωρίς επιπλέον έξοδα μεταφορικών.

Πάει και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.