Jump to content




DJD

Recommended Posts

Έχεις που δουλεύεις ένα αρχείο στο Photoshop καμιά βδομάδα. Διαφημιστικός κατάλογος 150σελίδων.

Κάνεις τακτικότατα save το αρχείο.

Έχεις συνδέσει 2ο σκληρό που παίρνει κατευθείαν backup το αρχείο που δουλεύεις.

Εκεί που έχεις τελειώσει και πατάς το τελευταίο save, και ενώ είναι στο 29% saving..... κρασάρει το pc......

Κάνεις άνετος restart και λες κομπλέ δεν τρέχει τίποτα.

Και αρχίζουν τα ωραία.

Corrupted file mpla mpla mpla cannot be opened!!!

Λες δεν πειράζει, έχω το backup στον δεύτερο σκληρό.

Πάς να το ανοίξεις και διαπιστώνεις ότι έχει ήδη πάρει backup από το πρώτο αρχείο το οποίο είναι corrupted...

Δοκιμάζεις τα πάντα: όλα τα psd repair/restore προγράμματα, recovery προγράμματα για να βρεις τo Temp αρχείο, ότι άλλο θα μπορούσε να βοηθήσει...

Στο τέλος το παίρνεις απόφαση ότι δεν υπάρχει σωτηρία και πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή.

Ποιό meme θα μου ταίριαζε καλύτερα; :p

Link to comment
Share on other sites

από τότε που έγινε emarket, χάλασε.Μονο μαγαζιά έβλεπα.

Ενώ στο fleamarket πανικός.Πάνω απο 100 αγοραπωλησίες.

Όντως ως flea market τα σπάγε. Μετά πήρε την κάτω μπάλα με μαγαζιά κ τιμές στο θεό.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνδέσει 2ο σκληρό που παίρνει κατευθείαν backup το αρχείο που δουλεύεις.

Λάθος αυτό. Θα έπρεπε να το περιμένεις, είναι λάθος λογική. Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα που σου κρατά αυτόματα μέχρι 10 βέρσιονς πίσω backup.

Νιώθω ένα κενό. Δε βρίσκω το κινητό μου. Ή το ξέχασα στο γραφείο ή μου το φάγανε στο μετρό.

Qtek-2020i-1.jpg

9k=

Link to comment
Share on other sites

Λάθος αυτό. Θα έπρεπε να το περιμένεις, είναι λάθος λογική. Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα που σου κρατά αυτόματα μέχρι 10 βέρσιονς πίσω backup.

Πλέον το έμαθα με τον καλύτερο τρόπο.. :p

Ποιο πρόγραμμα λες; Έχω ενεργοποιήσει και το History που έχουν τα Windows 8.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το έμαθα με τον καλύτερο τρόπο.. :p

Ποιο πρόγραμμα λες; Έχω ενεργοποιήσει και το History που έχουν τα Windows 8.

Second Copy. Το χρησιμοποιούσαμε στο γραφείο να παίρνουμε κάθε 30 λεπτά backup τη βάση του Κτηματολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.