Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Από βιβλίο για τον Παΐσιο, που εξέδωσε το Γενικό Επιτελείο Στρατού.

paisios

...Μέ σεβασµό ζήτησα ἀπό ἀγαπητή µου φίλη τήν πολύτιµη κληρονοµιά της,τό κασκόλ τοῦ σεβαστοῦ γέροντος Παϊσίου. Κρατώντας το σφιχτά στήν ἀγκαλιά µου, µέ χέρια τρεµάµενα, µέ ἔντονο χτυποκάρδι, ἔτρεξα καί τό ἐναπόθεσα στήν ἀγκαλιά τῆς πασχούσης. Ἐκείνη µέ δάκρυα στά µάτια πῆγε στό εἰκόνισµα καί προσευχήθηκε. Τῆς εὐχήθηκα περαστικά, καί τό ἐπέστρεψα ἀµέσως στήν φίλη µου.

Ένα περίεργο πράγμα με τους πιστούς. Ενώ πιστεύουν-υποτίθεται-στη μεταθανάτια ζωή θεωρώντας την επίγεια ως μια προσωρινή δοκιμασία, προσεύχονται εναγωνίως για να σώσουν την τελευταία. Γιατί ρε μαγκες; Αφού τα λεφτά είναι στο αιώνιο τί σας νοιάζει το προσωρινό;

Ἔσπαζε στήν παλάµη του φουντούκια, ἔπεφταν κάτω τά τσόφλια καί οἱ καρποί ἔµεναν κολληµένοι στό χέρι του.

Να καθαρίζεις φυστίκια αιγίνης χωρίς να σπας νύχια και να σου μένει ο καρπός μέσα. :drool:

Πώς να μη γίνεις σατανιστής μετά απ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κρατάω database με ότι ταινία έχω δει πήγα να προσθέσω και το The Dictator. Το πρόγραμμα σου δίνει την δυνατότητα για manual poster στο τέλος, αλλά αρχικά ψάχνει και μόνο του

attachment.php?attachmentid=52506&d=1348824174

:blink:

[attach]52506[/attach]

post-188-1416076632,8022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην Κινα να δεις γελιο που κυκλοφορουν περα απο ποδηλατα, κατι ηλεκτροκινητα μηχανακια που δεν ακουγονται. Σε 5 μηνες με ειχαν χτυπησει ελαφρια 2 φορες και παραλιγο καμια 50αρια...

To αποκορυφωμα της βλακειας τους ειναι οτι τη νυχτα δεν αναβουν καν τα φωτα για να μη....τραβαει μπαταρια.... :hang3:

Κ μετα κραζουν τον Προεδρο της Foxconn που τους αποκαλει ζωα...μαλλον δεν ξερουν τι γινετε εκει στας Απω Ανατολας :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.