Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Αυτά τα σκρινσοτάρετε γιατί εξαφανίζονται. Το χάσαμε το κορμί πατριώτη...

Ερωτύλος ΤΕΙτζής παλιννοστών από τα Εράσμα κατόπιν ευδοκίμου εξαμήνου παραμονής, εμαγεύθη εν τω ιπταμένω αεροπλάνω από νεαρά αιθέρια Τευτονή, ονόματι Υβόννη, καλουμένη εφεξής Μικρό-Μου-Πόνυ.

Παρότι ο νέος σφόδρα ερωτεύθη και παρέσχεσε (ναούμ) τα του φέισμπουκ και σκάιπ χρηστονόματά του, η κορασίς εξηφανίσθη άνευ ίχνους τινός.

Προσμένων την από των ηλεκτρονικών μέσων διάδοσιν του έρωτός του εις τα της οικουμένης πλάτη, διέδωσεν αγγελία ψευδή, περιλαμβάνουσα το άνω ιστορικό και απεικονίζουσα δίτροχον βοϊδάμαξα μάρκας Πιάτζιο, ουχί την από του βοός συρομένη, μάλλον τον βουν φέρουσα, ονόματι δε "Μυία ρσε".

Καταφανώς η του καταστρωθέντος και ως άνω εκτεθέντος σχεδίου επιτυχία ήτο τοιαύτη, ώστε ο του νέου έρως διεδόθη εις την των Κρητών χώρα, όπερ και ο απώτερος στόχος.

Ως όμως είθισται, η υπέρμετρος των δεδομένων κίνησις το αφανές φανερόν κατέστησεν, με συνεπείας ολεθρίους. Πολλώ δε μάλλον εφόσον οι την αγγελία φέροντες αμέλησον του άνθρακος αντίγραφον τηρήσωσιν.

tl;dr: Βεβράδυκας; Πρωκτοδάκτυλος!

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν awesome και η δεύτερη μόλις συνειδητοποίησα ότι είναι φυλακισμένη ήταν ένα συναίσθημα λύπης.

Link to comment
Share on other sites

To είδα μέχρι το τέλος, όλοι καλά είναι :p

Ναι, αυτούς που έμειναν σέκοι τους έκοψαν κομμάτια και τους έβαλαν στη βαλίτσα :D

Ουπς, σπόιλερ.

edit: Το δικό μου κόψιμο conspiracy είναι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ο Καιάδας γράφει τραγούδια για τον Σφακιανάκη

Βρήκανε οι αστυνομικοί 76 σφαίρες, 70 φυσίγγια, ένα πιστόλι και μία καραμπίνα στα σπίτια του Γερμενή, του Μπούκουρα και του Ηλιόπουλου της Χρυσής Αυγής και τα δελτία πέσανε από τα σύννεφα. Τι είναι τα σύννεφα, μαμά; Είναι κάτι άσπρα μαξιλαράκια, στα οποία κατοικούν οι τηλεπαρουσιαστές, παιδί μου.

Ειδικά ο Γερμενής που είναι και τραγουδιάρης, είναι ο περιβόητος νεκρομεταλάς (deth metal) «Καιάδας», τις είχε στο σπίτι τους τις 175 σφαίρες, για να εμπνέεται καλλιτεχνικώς. Πρόκειται για την παγκοσμίως γνωστή μέθοδο Στανησλάφσκι, που κάθεσαι αραχτός στη στάνη, παρατηρείς ένα αντικείμενο επί ώρες και η έμπνευση σού έρχεται στην γκλάβα αστραπηδόν. Πρέπει, δε, να σας αποκαλύψουμε ότι ο Καιάδας αυτή την περίοδο γράφει τραγούδια για τον ομοϊδεάτη του Σφακιανάκη, οπότε σε λίγο θα απολαύσουμε από τον Notis σουξέ, όπως «Με εννιά χιλιοστά, θα σου λιώσω τα οστά», «Στο μυαλό σου είμαι σφαίρα, δεν θα ξαναδείς τη μέρα», «Αν δεν μ΄ αγαπάς Κατίνα, βάρα με την καραμπίνα»,

Φωνητικά θα κάνουν ο Καλαβρύτων Αμβρόσιος και ο Πέτρος Γαϊτάνος

Link to comment
Share on other sites

Ο Καιάδας γράφει τραγούδια για τον Σφακιανάκη
.....«Στο μυαλό σου είμαι σφαίρα, δεν θα ξαναδείς τη μέρα».....
Θέλω να γίνω

μολότοφ στο χέρι αναρχικού

το αίμα που τρέχει ενός μπάτσου νεκρού

μια θηλιά στον λαιμό κάθε αγράμματου εκαμίτη

μια σφαίρα καρφωμένη σε κεφάλι ασφαλίτη.

Δεν θα χαρακτηρίσω το εν λόγω κείμενο και τον αρθρογράφο. Το αστείο όμως δεν βλέπω. Ο φανατισμός είναι τελικά κάτι το αστείο σε αυτή τη χώρα, μήπως είναι έμπνευση, τι στο καλό είναι;

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χαρακτηρίσω το εν λόγω κείμενο και τον αρθρογράφο. Το αστείο όμως δεν βλέπω. Ο φανατισμός είναι τελικά κάτι το αστείο σε αυτή τη χώρα, μήπως είναι έμπνευση, τι στο καλό είναι;

Ούτε εγώ τα βρίσκω όλα αστεία. Μερικά δεν τα καταλαβαίνω και πολλά τα θεωρό κακόγουστα, όμως έχω κατανοήσει ότι δεν ζω (ούτε θα ήθελα) σε έναν κόσμο φτιαγμένο στα μέτρα μου.

Το φαγητό του ενός δηλητήριο για τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.