Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Ένας άνδρας έβγαινε από μια καφετέρια με τον πρωινό καφέ του, όταν παρατήρησε μια εντελώς ασυνήθιστη τελετή κηδείας προς το κοντινό νεκροταφείο. Μια μεγάλη μαύρη πομπή ακολουθείτο από μια δεύτερη μεγάλη μαύρη πομπή περίπου

στα 20 μέτρα πίσω από την πρώτη.

Λίγο πιο πίσω από τη δεύτερη πομπή ήταν ένας άνδρας. Περπατούσε μόνος, έχοντας δεμένο ένα σκύλο σε ένα λουρί. Πίσω από τον άνδρα με το σκύλο ακολουθούσαν περίπου 200 άνδρες που περπατούσαν στοιχισμένοι εφ'ενός ζυγού.

Τον πρώτο άνδρα κυρίευσε η περιέργεια οπότε πλησίασε με σεβασμό τον άνδρα με το σκυλί και τον ρώτησε:

- Λυπάμαι για την απώλειά σας. Μάλλον είναι κακή στιγμή να σας ενοχλήσω αλλά είναι η πρώτη φορά που βλέπω μια κηδεία σαν κι αυτήν. Τίνος κηδεία είναι;

- Της συζύγου μου.

- Τι της συνέβη;

- Το σκυλί μου της επιτέθηκε και την σκότωσε.

- Κι η δεύτερη πομπή, τίνος κηδεία είναι;

- Είναι της πεθεράς μου. Προσπαθούσε να βοηθήσει τη σύζυγό μου όταν την άρπαξε το σκυλί.

Μια οδυνηρή και στοχαστική στιγμή σιωπής πέρασε μεταξύ των δύο ανδρών...

- Θα μπορούσα να δανειστώ το σκυλί;

- Στην ουρά όπως οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

Saddam Hussein ███████████████ 100% Complete.

Osama Bin Laden ███████████████ 100% Complete.

Muammar Gheddafi ███████████████ 100% Complete.

Georgios Papandreou ██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ Loading...

Link to comment
Share on other sites

Saddam Hussein ███████████████ 100% Complete.

Osama Bin Laden ███████████████ 100% Complete.

Muammar Gheddafi ███████████████ 100% Complete.

Georgios Papandreou ██▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ Loading...

Ποίοι 'έφαγαν' τους τρείς πρώτους ;

Ποίοι στηρίζουν (μεταξύ άλλων) τον τελευταίο ;

Αν και είναι έξυπνο, φοβάμαι πως ούτε ως ανέκδοτο δε μπορεί να σταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιωρίκας κάθεται στο καφενείο και πίνει αλλά είναι προβληματισμένος,εκείνη την ώρα έρχεται ο Κωστίκας τον βλέπει και τον ρωτάει.

Γιωρίκα, τι έχεις;

Κωστίκας: Άσε φίλε .

Γιωρίκας: Φίλε τι...

έχεις?

Κωστίκας:Άσε έχω τρίλημμα..

Γιωρίκας: Τρίλημμα? Μη λες ανοησίες δίλημμα εννοείς...

Κωστίκας: Όχι ρε φίλε τρίλημμα εννοώ!!

Κωστίκας:Κατσε να σου εξηγήσω.... ο φίλος μου ο Πανίκας μου χρωστάει 10.000 ευρώ και πάω να του τα ζητήσω, χτυπάω την πόρτα ανοίγει η Σουμέλα και της λέω οτι άνδρας της μου χρωστάει 10.000 ευρώ, αν δεν μου τα δώσει σήμερα θα τη γ@@@@. Οπότε γυρνάει και μου λέει λεφτά δεν υπάρχουν κάνε ότι θέλεις.

Την αρπάζω και αρχίζω να την γ@@@@.Εκείνη την ώρα έρχεται ο Πανίκας και από τα νεύρα του γ@@@@@ έμενα. Ε, τελειώσαμε και έφυγα. Μετά από ένα μήνα ξαναπήγα, να ζητήσω τα λεφτά μου και έγινε πάλι το ίδιο.... εγώ τη Σουμέλα, ο Πανίκας έμενα.

Αυτό γινότανε συνέχεια και τώρα έφτασα στο σημείο να μην ξέρω γιατί θα ξαναπάω.

Για τα λεφτά; για τη Σουμέλα; η για τον Πανίκα; Αυτό είναι το τρίλημμα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.