Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

1o

Πηγαίνει ο διευθυντής μιας εταιρείας που κατασκευάζει καρφιά, με το όνομα Μανταλάκας, σε μια διαφημιστική εταιρεία για να προωθήσει το προϊόν του.

Αφού τον ρωτάει ο Marketing Manager της διαφημιστικής κάποια πράγματα, του λέει να ξαναπεράσει σε μια βδομάδα γιατί θα έχει έτοιμο το σποτάκι της διαφήμισης.

Πράγματι, πηγαίνει την επόμενη βδομάδα ο διευθυντής στη διαφημιστική εταιρεία, και τον βάζουν να παρακολουθήσει το σποτάκι.

Αυτό παρουσίαζε το Χριστό πάνω στο σταυρό και τελείωνε με τη φράση:

«Για δουλειά στο τάκα τάκα, μόνο πρόκες Μανταλάκα».

Ο διευθυντής, σοκαρίστηκε και τους εξέφρασε τον προβληματισμό του για την απήχηση που θα είχε το σποτάκι στο χριστιανικό πληθυσμό κλπ. Ο manager της διαφημιστικής προβληματίστηκε και του είπε να περάσει πάλι την επόμενη εβδομάδα να παρακολουθήσει ένα άλλο σποτάκι που θα έφτιαχναν.

Ξαναπηγαίνει την επόμενη βδομάδα ο διευθυντής στη διαφημιστική εταιρεία και τον βάζουν να παρακολουθήσει το σποτάκι.

Αυτό παρουσίαζε πάλι το Χριστό πάνω στο σταυρό και τελείωνε με τη φράση:

«Η δουλειά είναι μια πλάκα, με τις πρόκες Μανταλάκα».

Τσαντίζεται τότε ο διευθυντής και λέει στον τύπο από τη διαφημιστική:

- Θέλω ένα σποτάκι που να μην παριστάνει το Χριστό πάνω στο σταυρό. Ξεκολλήστε από αυτή την ιδέα γιατί δε θα πουλήσουμε ούτε ένα καρφί.

- ΟΚ, του απαντά ο μαρκετίστας κατάλαβα τι ακριβώς ζητάτε. Την άλλη εβδομάδα θα σας έχουμε ό,τι ζητάτε.

Πάει λοιπόν την επόμενη εβδομάδα ο διευθυντής επιφυλακτικός για να δει το νέο σποτ που του υποσχέθηκαν.

Αυτό που παρουσίαζε ήταν ο Χριστός που έτρεχε μακριά από το σταυρό και το σποτ τελείωνε με δύο Ρωμαίους στρατιώτες να λέει ο ένας στον άλλον:

«Και του τό ’πα του μαλάκα, μόνο πρόκες Μανταλάκα!».

2ο

Μόλις είχα καθήσει, όταν ακούω μία φωνή από δίπλα να μου λέει:

- "Γειά σου, τι γίνεται";

Δεν συνηθίζω ν' αρχίζω συζήτηση στην τουαλέτα, αλλά δεν ξέρω τι μ' έπιασε κι απάντησα, λίγο σαστισμένος

- "Μια χαρά!"

Κι ο άλλος λέει:

- "Και τι κάνεις;"

- "Ε, ό,τι κι εσύ, ταξιδεύω!"

Ενώ να προσπαθώ να καταλάβω το νόημα των ερωτήσεων, αυτός συνεχίζει

- "Μπορώ να έρθω από κει;"

Κάπου εκεί η κατάσταση έδεχνε να ξεφεύγει, οπότε προσπάθησα να τελειώσω ευγενικά τη συζήτηση.

- "Καλύτερα όχι, έχω δουλειά αυτή τη στιγμή!"

Και τότε ακούω τον άλλο να λέει νευρικά:

- "Κοίτα, θα πρέπει να σε κλείσω. Είναι ένας βλάκας στη διπλανή τουαλέτα που απαντά συνεχώς στις ερωτήσεις μου!"

3ο

200px-Trollface.png

Link to comment
Share on other sites

296075_268295293214744_100001028277392_864044_1507377846_n.jpg

Αυτό ήταν παλιό σύνθημα του ΠΑΣΟΚ ή είναι απλά photoshop; Κι αν ναι περίπου πιο έτος;

PS. Είμαι μικρός και δε ξέρω/θυμάμαι :p

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν παλιό σύνθημα του ΠΑΣΟΚ ή είναι απλά photoshop; Κι αν ναι περίπου πιο έτος;

PS. Είμαι μικρός και δε ξέρω/θυμάμαι :p

1985 εκλογές για την δεύτερη τετραετία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.