Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Έχουν βγει αγγλικοί υπότιτλοι. Πάντως οι ελληνικοί όχι μόνο θα αργήσουν αλλά θα έχουν και πολλά λάθη με τόσες αναφορές σε αμερικάνικα πολιτικά πρόσωπα και καταστάσεις. Με αυτά που έχουν δει τα μάτια μας σε υποτίτλους άλλων σειρών, ούτε που θα το σκεφτόμουν να περιμένω για ελληνικούς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό το newsroom. Μόνο που δυσκολεύομαι σε πολλά σημεία να παρακολουθήσω χωρίς να έχω τους αγγλικούς υπότιτλους.

Για ελληνικούς υπότιτλους δε θα περίμενα καν, εκτός κι αν ήθελα να γελάσω :p

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό το newsroom. Μόνο που δυσκολεύομαι σε πολλά σημεία να παρακολουθήσω χωρίς να έχω τους αγγλικούς υπότιτλους.

Για ελληνικούς υπότιτλους δε θα περίμενα καν, εκτός κι αν ήθελα να γελάσω :p

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Download The Newsroom (2012) subtitles in English and other languages - Addic7ed.com

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παλικάρια τόση έχθρα προς τους ελληνικούς υπότιτλους; Δηλαδή όταν τους παίρνουν διάφορα κανάλια είναι καλά; :hehe:

Επίσης μη ξεχνάτε ότι όσοι ασχολούνται δεν παίρνουν φράγκο και το κάνουν γιατί τους αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν πληρώνονται δε σημαίνει ότι πρέπει να αλλάζουν τα λόγια όπως τους καπνίζει. Όταν μιλάει για Yankees και baseball δε μιλάει για Ολυμπιακό και Ανατολάκη. Αν ο Dr. Horrible και το team του έβγαζαν υπότιτλους για το Newsroom θα μίλαγαν για τον Παπανδρέου.

Link to comment
Share on other sites

To οτι βαζεις ελληνικους υποτιτλους δεν σημαινει οτι κλεινεις τον γενικο.

Εγω βαζω ελληνικους αλλα μια χαρα ακουω και τι λενε.

Και ναι οταν αναφερουν ομαδες τις αμερικης σε καθυστερημενα σπορ σε καποια σειρα, στα παπακια μου αν οι μεταφραστες επιλεξουν να μεταφρασουν οτι ναναι.

Ετσι και αλλιως την σειρα δεν την επηρεαζει.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν πληρώνονται δε σημαίνει ότι πρέπει να αλλάζουν τα λόγια όπως τους καπνίζει. Όταν μιλάει για Yankees και baseball δε μιλάει για Ολυμπιακό και Ανατολάκη. Αν ο Dr. Horrible και το team του έβγαζαν υπότιτλους για το Newsroom θα μίλαγαν για τον Παπανδρέου.

Με τέτοιο τίτλο που έχει η σειρά και για τον μητσοτάκη (έξω από εδώ) να μιλήσουν δεν θα παραξενευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν πληρώνονται δε σημαίνει ότι πρέπει να αλλάζουν τα λόγια όπως τους καπνίζει. Όταν μιλάει για Yankees και baseball δε μιλάει για Ολυμπιακό και Ανατολάκη. Αν ο Dr. Horrible και το team του έβγαζαν υπότιτλους για το Newsroom θα μίλαγαν για τον Παπανδρέου.

Την τύχη μου μέσα. Μην κατεβάζεις υπότιτλους του Dr. Horrible και της ομάδας του (που νομίζω δεν υπάρχει πλέον)...

Ψάξε κι αλλού και μη κατακρίνεις γενικά όλους τους ελληνικούς υπότιτλους και τους μεταφραστές τους,

επειδή δε σου αρέσουν οι μεταφράσεις μιας ομάδας (ή έστω ορισμένων). Υπάρχουν άτομα που κάνουν εκπληκτική δουλειά.

Τέλος από με γιατί τα έχουμε πει πάρα πολλές φορές αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή σειρά (ντοκυμαντέρ, βασικά) είναι και το Through the Wormhole.

Εξαιρετικά θέματα και εξαιρετική παραγωγή. :T:

Σε κάποια σημεία κάποια από τα πράγματα που εξηγεί/αναλύει είναι λίγο hardcore για τον μέσο τηλεθεατή, αλλά αξίζει τον κόπο να τη δει κάποιος. Έχει και καλούς ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.