Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Το IT Crowd έχει ατάκες που σκοτώνουν. Θυμάμαι στη 2η Season με το Gay musical που είχα πνιγεί από τα γέλια. Απο τότε το παρακολουθούσα φανατικά.

@1:20 ~ 1:40

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yOSb-5lsARA]Gay the Musical the work outing 3 the IT crowd - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

GoT S03E05

Το 5ο GoT ήταν πολύ κακό και στα ίδια μοτίβα με τα προηγούμενα. Ίσως και πιο βαρετό, ειδικά δε από το 2ο και 3ο.

R u f#$3 kidding me?

The night is dark and full of terrors και αυτό το επεισόδιο kicked some as5es.

Τα έσπασε λέμε.

Link to comment
Share on other sites

GoT S03E05

R u f#$3 kidding me?

The night is dark and full of terrors και αυτό το επεισόδιο kicked some as5es.

Τα έσπασε λέμε.

Τί πίνεις; :hehe:

Το επεισόδιο έμοιαζε να το απέκοψαν από κανένα "Άκρως Οικογενειακών".

Link to comment
Share on other sites

Το 5ο GoT ήταν πολύ κακό και στα ίδια μοτίβα με τα προηγούμενα. Ίσως και πιο βαρετό, ειδικά δε από το 2ο και 3ο.

Ρε μας τρολλάρεις όλους;; Τι ήταν βαρετό, στα ίδια μοτίβα(!) και κακό;

GoT spoilers, ελαφρώς NSFW

To ξεκίνημα του επεισοδίου με την μάχη με το φλεγόμενο σπαθί και την νεκρανάσταση του τύπου;

Η δευτερη σκηνή με τον Snow (επι τέλους) να πηδάει την τύπισσα μετά την αιδοιολειχία που την τρέλανε;

Η σκηνή με τον Jayme στο μπάνιο που τον έκαναν να φαίνεται καλό για πρώτη φορά μετά από 2 season;

Η σκηνή με τον αποκεφαλισμό του Καρκσταρκ και αργότερα η "στρατηγική" απόφαση του Robb να επιτεθεί στο Casterly Rock;

Ότι κατάλαβε πλέον και ο Μικροδάχτυλος τι θα κάνει η Sansa;

'Η η τελευταία σκηνή που έβαλε από πάνω ο Αστρογατούλης με τον Tywin Lannister να παίζει πόκερ βάζοντας τα παιδιά του να παντρευτούν τον (gay) Loras και την Sansa;

Link to comment
Share on other sites

Ρε μας τρολλάρεις όλους;; Τι ήταν βαρετό, στα ίδια μοτίβα(!) και κακό;

GoT spoilers, ελαφρώς NSFW

To ξεκίνημα του επεισοδίου με την μάχη με το φλεγόμενο σπαθί και την νεκρανάσταση του τύπου;

Η δευτερη σκηνή με τον Snow (επι τέλους) να πηδάει την τύπισσα μετά την αιδοιολειχία που την τρέλανε;

Η σκηνή με τον Jayme στο μπάνιο που τον έκαναν να φαίνεται καλό για πρώτη φορά μετά από 2 season;

Η σκηνή με τον αποκεφαλισμό του Καρκσταρκ και αργότερα η "στρατηγική" απόφαση του Robb να επιτεθεί στο Casterly Rock;

Ότι κατάλαβε πλέον και ο Μικροδάχτυλος τι θα κάνει η Sansa;

'Η η τελευταία σκηνή που έβαλε από πάνω ο Αστρογατούλης με τον Tywin Lannister να παίζει πόκερ βάζοντας τα παιδιά του να παντρευτούν τον (gay) Loras και την Sansa;

Μόνο

Η σκηνή με τον Jayme στο μπάνιο που τον έκαναν να φαίνεται καλό για πρώτη φορά μετά από 2 season;

'Η η τελευταία σκηνή που έβαλε από πάνω ο Αστρογατούλης με τον Tywin Lannister να παίζει πόκερ βάζοντας τα παιδιά του να παντρευτούν τον (gay) Loras και την Sansa;

Τα άλλα δεν τα βρίσκω ιδιαίτερα. Κοντεύουμε στη μέση της σεζόν και

σίγουρα δεν είναι το πήδημα του Snow ότι ήθελα να δω ή τί αποφάσισε να κάνει η Sansa τελικά. Δε μου άρεσε το όλο στήσιμο στην αρχή. Σιγά τη μάχη.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα δεν τα βρίσκω ιδιαίτερα. Κοντεύουμε στη μέση της σεζόν και

σίγουρα δεν είναι το πήδημα του Snow ότι ήθελα να δω ή τί αποφάσισε να κάνει η Sansa τελικά. Δε μου άρεσε το όλο στήσιμο στην αρχή. Σιγά τη μάχη.

Αν περιμένεις να βλέπεις σε κάθε επεισόδιο μάχες τύπου blackwater άστο καλύτερα. Μιλάμε για σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελείωσε πέρσι η σειρά, πήγα και αγόρασα όλα τα βιβλία της σειράς και έκατσα το καλοκαίρι και τα διάβασα. Το βάθος που σου δίνει στους χαρακτήρες το βιβλίο δε μπορεί να το αποδώσει καμία τηλεοπτική εκδοχή και ειλικρινά χάρηκα που είχα το προνόμιο να έχω διαβάσει τα βιβλία και πονάω περισσότερο για τους χαρακτήρες για αυτό που θα απογίνουν αργότερα στα βιβλία. Σημειώστε τα λόγια μου. Ο Χειμώνας έρχεται και έρχεται βαρύς για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία του GoT είναι οι πολλές παράλληλες ιστορίες. Δεν μπορείς έτσι εύκολα να προχωρήσεις τόσες ιστορίες.

Δεν είναι το παραδοσιακό story με τον κεντρικό ήρωα που πάντα κερδίζει. Όλοι παίζουν το ρόλο τους, όλοι έχουν τις στιγμές τους, καλές ή κακές. Μου αρέσει που ακόμα και τα μεγάλα ονόματα βρίσκουν το μπελά τους από μία βλακεία ενός χαζού, π.χ. ποιος θα φανταζόταν ότι ο Jaimie θα πάθαινε αυτό που έπαθε από αυτόν τον τύπο;

Κακοί αθωώνονται, καλοί τιμωρούνται. Παράλληλες ιστορίες που εξελίσσονται. Δυστυχώς, οι ιστορίες είναι πολλές και αργούν να εξελιχθούν.

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεία του GoT είναι οι πολλές παράλληλες ιστορίες. Δεν μπορείς έτσι εύκολα να προχωρήσεις τόσες ιστορίες.

Δεν είναι το παραδοσιακό story με τον κεντρικό ήρωα που πάντα κερδίζει. Όλοι παίζουν το ρόλο τους, όλοι έχουν τις στιγμές τους, καλές ή κακές. Μου αρέσει που ακόμα και τα μεγάλα ονόματα βρίσκουν το μπελά τους από μία βλακεία ενός χαζού, π.χ. ποιος θα φανταζόταν ότι ο Jaimie θα πάθαινε αυτό που έπαθε από αυτόν τον τύπο;

Κακοί αθωώνονται, καλοί τιμωρούνται. Παράλληλες ιστορίες που εξελίσσονται. Δυστυχώς, οι ιστορίες είναι πολλές και αργούν να εξελιχθούν.

Χαρακτηριστικο ολων των σειρων του hbo.

Rome

The wire

Oz

Band of brothers

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρεται τα βιβλία εμένα με ξενέρωσαν στο 4o, ο λόγος

είναι ότι πέθαναν σχεδόν όλοι οι αρχικοί χαρακτήρες και άρχισε να εισάγει καινούριους

, όσο για το story δεν ξέρω μου θυμίζει υπερβολικά την τριλογία The Haunted Lands, παρόλα αυτά η σειρά μου αρέσει, κάποια επεισόδια λίγο αλλά πιο πολύ πάντως έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

GoT

αυτος ο τυπας πως ζωντανεψε...... δεν το καταλαβα!!!!!

Αυτός είναι ο Beric Dondarrion, αυτός που τον ζωντάνεψε είναι ο Thoros απο την πόλη Myr και αν και δεν του φαίνεται, καθώς η κόκκινη φορεσιά του έχει ξεβάψει, είναι κόκκινος ιερέας σαν την Melisandre. Έχει ιδιαίτερο ταλέντο στο να ανασταίνει νεκρούς.

Λίγη ιστορία: Τον Thoros τον είχαν στείλει για να προσηλυτίσει στην θρησκεία του τον πατέρα της Daenerys, τον Aerys τον 2ο που συχνά αναφέρετε ως Mad King, ακριβώς επειδή είχε τρέλα με την φωτιά.

Μετά ξέσπασε η επανάσταση του Robert και πήγε σε αυτή τη μεριά. Έγινε γνωστός επειδή ήταν ο πρώτος που μπήκε στο κάστρο των Greyjoy -επειδή λατρεύουν το νερό και αυτός τη φωτιά τους είχε ιδιαίτερη "αδυναμία"-. Απο εκεί και πέρα ήταν ο μόνος που μπορούσε να πιει παραπάνω απο τον βασιλιά Robert και έγιναν κολλητοί και τον κράτησε στην αυλή του. Έχει την κακή συνήθεια να βάζει φωτιά στο σπαθί του, με wildfire. Αυτά χάνουν σε αντοχή και σπάνε, για αυτό και πήρε στο λαιμό του τον Beric στη μάχη που είδες.

Ο Beric είναι αυτός που έστειλε ο Eddard για να συλλάβει τον αδερφό του Sandor, τον Gregor το "Βουνό" που αποκεφάλισε το άλογο του στη προηγούμενη season.

Link to comment
Share on other sites

Το GoT με εξαίρεση το προηγούμενο επεισόδιο

εκει στο τέλος με το cut the hand

και το τελευταίο (και τι δεν είχε; Μου άρεσε γενικά)

με είχε ψιλοαπογοητεύσει στην αρχή

Το The Borgias απο την άλλη τα πάει αρκετά καλά απο την αρχή. Τώρα ετοιμάζομαι για το 3ο:big_boss:

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.