Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Ειδα και εγω το The OA.

Νταξ την ειδα την ευχαριστήθηκα  αλλα λιγο "οτι να ναι" για τα γουστα μου γενικα.

Δεν με "αγγιξε" ιδιαιτερα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jesus said:

Ειδα και εγω το The OA.

Νταξ την ειδα την ευχαριστήθηκα  αλλα λιγο "οτι να ναι" για τα γουστα μου γενικα.

Δεν με "αγγιξε" ιδιαιτερα.

Για τα γούστα σου ήθελες περισσότερο άγγιγμα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The OA 6/10

Θυμίζει λίγο goonies/ Teen thriller story/ Fairytale, στα πρώτα επεισόδια σε τραβάει η περιέργεια και σε κρατάει η αφήγηση της ιστορίας στα επόμενα (τέταρτο και μετά) όταν αρχίζει και πλησιάζει στο τέλος…

 

Spoiler

 

Υποθέτω ότι όντως κάποιος την φυλάκισε, υποθέτω ότι όντως έβλεπε κάποια οράματα που η ερμηνεία τους ήταν αμφιλεγόμενη,  θα μου φαινόταν πολύ παραμυθένιο/fail αν όλη η ιστορία και τα όνειρα ήταν για να σώσει τους μαθητές από τον «”μουρικάνο»

 

  1. Ο Dr. Moreau την ελευθέρωσε από επαγγελματική ζήλια, ότι και καλά ότι δεν κατάφερε ο ίδιος το κατάφερε αυτή και ότι αυτή ουσιαστικά έκανε την ανακάλυψη και είναι «the Boss» και θα την τιμωρήσει στερώντας της το τελικό στάδιο του να το δει ολοκληρωμένο, κομπλεξικός και έτσι.
  2. Οι όμηροι πιστεύω ότι υπήρξαν καθώς ταιριάζει με το λόγο που δίνει για το γιατί την ελευθέρωσε, εκτός αν το έσκασε μόνοι της και αποκρύπτεται πλήρως στην ταινία.
  3. O Χορός της βροχής ήταν ότι νανε…. Ουσιαστικά το μόνο που χρησίμεψε είναι να αποσπάσει την προσοχή του «”μουρικάνου».
  4. Ο Χορός της βροχής αν άνοιξε άλλη διάσταση και έφυγαν οι φυλακισμένοι μαζί με τον  Dr. Moreau ή αν Dr. Moreau απλά ήταν τρελός που το πίστευε και αυτοκτόνησε μαζί με τα θύματα χωρίς καμία πνευματική «συνέχεια» νομίζω αφήνετε ανοιχτό προς ερμηνεία κατ’ επέκταση και το αν πέθανε αυτή.

 

Λίγο dark twist πήγε να βρει τον πατέρα της, έκοψε τα φάρμακα και τα "έχασε", ζούσε τόσα χρόνια σε κατάλυμα με άστεγους  μέχρι που βούτηξε από την γέφυρα και την βρήκαν, όλα ήταν στην φαντασία της, το γεγονός ότι ήταν τυφλή απλά ήταν αυθυποβολή ή κάποιου είδους survivor τραύμα και καλά επειδή έζησε αυτή και τα παιδάκια στο σχολικό πέθαναν.

 

Dark twist θα είχε ενδιαφέρον αυτή δεν ήταν τόσο καλή και από αγάπη/εμμονή για τον Όμηρο όπου αγαπούσε μέσω της τελετής καλούσε το πνεύμα του και των υπόλοιπων όμηρων στα σώματα των παιδιών.

 

Even darker αν δεν υπήρξαν ποτέ οι φυλακισμένοι και ήταν δαίμονες που στοίχειωναν τα όνειρα της, μέσα στην τρέλα της νόμιζε ότι είναι υπαρκτά πρόσωπα και μέσω της τελετής τα καλούσε να καταλάβουν τα σώματα των παιδιών, θα ταίριαζε και με το γεγονός ότι τους ζητούσε να αφήσουν την πόρτα του σπιτιού τους ανοιχτή.

 

 

Περιμένω σχόλια!

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η The OA ξεφουσκώνει απότομα μετά το 5ο επεισόδιο. Δεν ξέρω τι παίχτηκε. Οεο;

Μπορεί πάντως να συνεχιστεί με 2η σεζόν.

 

ΥΓ. @karmen1983 δεν φταίω εγώ :p

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

Stranger things είμαι στο 4ο επεισόδιο, πάρα πολύ καλό μέχρι στιγμής.

 

Δεν είναι πολύ spoiler αλλά αναφέρω άλλα έργα που έχει κοινά στοιχειά.

Spoiler

Όταν τa Goonies συναντάνε το doom και το Walkers του Masterton.

 

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bassplayer said:

blindspot (Blindspot (TV Series 2015– ) - IMDb)

δεν πολυβλεπω σειρες (μονο το lost εκατσα να δω) αλλα ειδα το πρωτο επεισοδιο και μου φανηκε καλο!!!!

Οχι οτι δεν την βλεπω αλλα δεν ειναι κατι το διαφορετικο... Ενα 7αρακι το παιρνει απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω σε ευχαριστω πολυ αν και μετα το τερματισμο της σειρας http://m.imdb.com/title/tt1582457/ που ξενερωσα και εχοντας σαν γνώμονα αυτο μαλλον εχω ψηλα τον πηχη γυρω απο βατικανο, παπες κλπ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.